Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Apámon nagyon elhatalmasodott...

Apámon nagyon elhatalmasodott a depresszió. Hogyan segíthetnék? Mit tegyek? Mit mondjak neki? (részletek lent)

Figyelt kérdés

Már jó ideje nagyon rosszul érzi magát. Fel is ismerte, hogy depressziós. Dokihoz van időpontja már, de 3 hét múlva. De már az öngyilkosságot emlegeti jó ideje.

Egyedül lakik, párja jelenleg nincs, egy-két szomszéddal úgy ahogy jó a kapcsolata, de felületes. Legtöbb régi barátja is hasonló helyzetben van.

Állása már évek óta nincs, eddig üzletelgetett ezzel-azzal, de már az sem megy, nincs az embereknek pénze.

Nincs türelme semmihez, kimozdulni sincs kedve. Beszélgetni se akar, mert elkezd vmilyen problémáról beszélni, és konkrétumokat nem mond, csak általánosságban fogalmaz.

Nem tudja magát elfoglalni sem, mert nincs türelme, kedve a dolgokhoz. És ráadásul minden balul sikerül neki, ha bele is fog valamibe. Tehát csak folyamatosan az újabb bajok jönnek elő. Minden elromlik, csomó mindent meg kéne javítani.

Ráadásul a foci VB-n is felhúzta magát, mert nagyon szereti, de az sem az igazi most, és a tv is bedöglött.

Nem tudom, hogy hogy segíthetnék neki. Főleg azt nem, hogy mit mondjak... Nálunk a családban sosem volt divat a "lelkizés".

És én sem érzem olyan magabiztosnak és jókedvűnek magam. Szóval legszívesebben azt mondanám, hogy ne gondolja, hogy nekem olyan könnyű... De ezt mégsem mondhatom, mert még jobban lenyomja a hangulatát.


Nem egyszerű ember, nem nagyon hallgat másokra.

Szóval mit mondjak neki, hogyan segítsek? 3hét még nagyon messze van...


2010. jún. 17. 12:42
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
24%

Keríts neki egy korban hozzáillő nőt!!


És tanítsd meg internetezni!!

2010. jún. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:

Ha nyugdíjas vagy nincs munkája akkor


Sakkozz vele :)


A Keleti pályaudvaron pl össze szoktak gyűlni az öregek, sakkoznak és söröznek.


Aki győz az fizet a másiknak egy doboz sört :)


Fiatalokkal is játszanak, sőt bárkivel, szerintem jó fejek!

2010. jún. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:
Kétlem, hogy lenne türelme a gép mellett vagy a sakktábla mellett ücsörögni...
2010. jún. 17. 12:49
 4/35 A kérdező kommentje:

És te hogyan kerítenél faterodnak nőt? hmm? Meg ugyan kinek kéne egy depressziós, türelmetlen, ingerlékeny, kispénzű faszi? :S :(


Vmi hasznosabbat is várok, légyszi!

2010. jún. 17. 12:59
 5/35 anonim ***** válasza:
48%

Hívja az SOS lelkisegélyt!

0680820111

ingyenes zöldszám.

Jobbulást és a pszichológus elengedhetetlen!!

dr Dav

2010. jún. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:

Gondolom,azért türelmetlen,mert nyomasztja a sok gond és szeretne minél hamarabb kijutni ebből a helyzetből.

Az nem jó,ha nincs kedve kimozdulni,mert akkor végképp elszakad minden lehetőségtől.A városban ahol én lakom,például van olyan lehetőség,hogy a lelki gondokkal küzdő (és egészséges emberek is )összejöhetnek és új hobbikat sajátíthatnak el.Festés,zene,nyelvtanulás,stb,vagy csak megbeszélik egymás közt a gondjaikat,tanácsokat kaphatnak egymástól.Ez nagyon jó dolog,nézz körül,hátha felétek is van ilyen lehetőség.Biztassad,próbáld felvidítani,mondjuk,egy fincsi citromfű tea mellett,az jót tesz a léleknek,idegeknek.Nem tudom,sokan miért idegenkednek a "lelkizéstől",szerintem hasznos dolog.

2010. jún. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Igen, van időpont orvoshoz. Nagy nehezen sikerült, 3 hét múlva mehet...

2010. jún. 17. 13:09
 8/35 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszi!
2010. jún. 17. 13:10
 9/35 anonim ***** válasza:
0%

Sztem nem jól látod a dolgot..


És ott se milliomosok játszanak!


konkrétan apád nem amiatt depressziós, hogy nem tudja hogy miből fog rezsit fizetni a jövő hónapban?


Mert ha így van és a kiadások nyomasztják, akkor azon nem az orvos fog segíteni, hanem a lóvé...

2010. jún. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
0%

Az, hogy apád általánosságban fogalmaz, azt jelenti, hogy még annyit sem tudsz elérni, hogy megnyíljon neked az az ember, szerinted majd pont az orvos fog vele csodát tenni?


Ugyanakkor be kell látni azt is, hogy vannak oylanok akiken nem lehet segíteni, mert ők maguk sem akarják..


Az ilyeneket hagyni kell a saját levükben, aztán ha a túlélőösztöne erősebb akkor talpra fog állni, ha nem akkor meg ha körbeugrálod, és a seggét kinyalod sem fog történni semmi..


Ez van..


A szabad akaratot nem lehet megerőszakolni, viszont annyival könnyíthetsz a helyzetén ha módodban áll, hogy biztonságot nyújtasz neki például azzal hogy átvállalod tőle az egyik rezsiszámlát, és ezt önzetlenül teszed és szó nélkül..


Mivel szerintem a probléma hátterében 95% ban az áll, hogy mivel nincs lóvé se munka, gőze sincs miből fizessen rezsit!!


Erre nem orvos kell hanem pénz...

2010. jún. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!