Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Utálok dolgozni, mit kéne...

Utálok dolgozni, mit kéne tegyek, hogy ez változón?

Figyelt kérdés

30 éves vagyok, a saját vállalkozásomban dolgozok, elvileg olyan a munkám amihez jól értek és elvileg szeretem is csinálni. De 5 napból kb. 1 nap van amikor érdemben is képes vagyok munkát végezni, akkor megcsinálok annyit amivel saját magam és a kollégáim felé az látszik, hogy minden rendben. De persze, ez így nem igaz, mert ez csak a látszat a valóság, hogy hattáridőknél pedig 2-3 napig napi 20 órákat dolgozunk, hogy meglegyen minden időben.


Mit lehetne szerintetek tenni amivel képes lennék motiválni magamat?



2013. szept. 21. 11:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha napi 2-3 napokig napi 20 órákat dolgoztok akkor ne csodálkozz hogy utálod. Én 1x dolgoztam napi 19 órát, az is épp elég volt.
2013. szept. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Van ilyen Murphy törvény, hogy az elvégzendő munka 20%-ának teljesítése a rendelkezésre álló idő 80%-át igényli. Akkó meg semmi gond! :-D
2013. szept. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
Semmit. Ha utálsz dolgozni egy olyan korban amikor mindenki munkamániás azt kezeld inkább erényként. Hagyd a fenébe a munkát és tölts több időt a családoddal!
2013. szept. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szia! Ezek szerint akkor mégsem szereted annyira amit csinálsz.Ha valami jól motiváló célt kitűzől Magadnak, az lehet valóban, hogy aktivizál, de ezt viszont Te tudod kitalálni, hogy mi lehet.Ettől viszont még az nem oldódik meg, hogy utálsz dolgozni. Keress egy másik lehetőséget, ami szimpatikusabb lenne, más jellegű tevékenység, amivel sikerélményeid lennének, elismeréseket kaphatnál, több motivációt tartalmaz, több szabadidőd lehetne vele és még jól is kereshetsz vele stb.
2013. szept. 21. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
szerintem elmebeteg aki szeret dolgozni
2013. szept. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Azzal,hogy siker káprázatába ringatod magad...

Mit tudom én,hogy új kapcsolatokat sikerül összehoznod akkor örülj neki . Aztán egy idő után beléd rögzül a dolog, és valamennyire jobb lesz a kedved is, és még a motivációs szinted is csak nő:D

Vagy ilyesmi. Szóval örülj a legkisebb sikernek és ez motiválni fog:DD

2013. szept. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Baracsi Attila: Ki az a hülye,aki szeret dolgozni?

Én,egyáltalán nem csodálkozom azon,hogy sokan egyszerűen utálnak dolgozni,s egyáltalán nem feltétel az,hogy barna bőre legyen az embernek,hogy rühellje a munkát.

De az már meglep,hogy ezt a problémát egy olyan ember mondja,aki a saját vállalkozásában dolgozik hogy utál dolgozni,mert a vállalkozók általában munkamániások,főképpen,ha a saját vállalkozásukban dolgoznak,s ha más nem motiválja őket,hát az biztosan,hogy másokat dolgoztatnak(-bocsánat,foglalkoztatnak),s ezen ha nem is degeszre,de jól keresnek!

Nos akkor meg mi a probléma?

Ami engem illet,én sem szeretek főleg éhbérért robotolni,főleg ha tudom azt,hogy bár tagadja,de az aki nekem(felsőbb szinten)munkát ad,jól megél abból hogy engem sokad magammal szarért-húgyért dolgoztat.

Mindenki azon rugózik itt,hogy mert senki sem akar dolgozni,nos ezen mit csodálkozunk?

Láttuk azt,hogy a szüleink,s a nagyszüleink is szarért hugyért dolgozták magukat betegre,s a vezető elit meg dőzsölt,s még azon sírt,hogy mert még mindig nem dolgoznak eleget,s ma meg már főleg láthatjuk azt,hogy a mai generációra is nagyjából ugyanez vár,már ha lesz hol dolgoznia.

Arról meg nem is beszélve,hogy aki nem külföldi befektető,hanem hazai vállalkozó,azok zöme majdnem mind,az egykori"komcsi"elitből lett új kapitalista réteg.

2013. szept. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
én pont így vagyok, 100% megértem a kérdezőt. nem értitek! ő szeretné amit csinál, érdekli is. de mégsincs hozzá ereje. csak nézi, de nincs kedve hozzá kezdeni. aztán jön a lelkiismeretfurdalás, hogy kellett volna, aztán a félelem, hogy hogy fogom befejezni? aztán a stressz, ami azzal jár hogy behozd a lemaradást. kinek jó ez? ha lenne annyi erőd, hogy naponta kényelmesen beoszd 8 órákra, akkor pont jó lenne, de pontosan ez nem megy. én pont így vagyok, pedig szeretném a munkám, de egyszerűen mindent kitalálok, hogy ne azt kelljen csinálnom. annyi a különbség, hgoy én alkalmazott vagyok, és még retteghetek, hogy ezt mikor veszik észre, ráadásul nem akkor nem dolgozok amikor nekem kedvem úgy szottyan, vagy nem szottyan, de lényegtelen, ez lelkileg akkor is terhes ha vállalkozó vagy, mert nem tudsz uralkodni a magad akarata fölött. és én már rájöttem ez nem attól függ, hogy most szereted-e vagy sem, hanem ez depresszió. én most úgy vagyok vele, hogy ha a világ legérdekesebb dolgát kéne csinálnom azzal is így lennék. ez depó. a motiválatlanság hiánya. de nem azért mert maga a dolog nem motivál, nem motivál semmi sem.
2013. szept. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#8/8-nak.

Tökéletesen leírtad a depresszió klasszikus sémáit.Ez ha jól tudom,mára már népbetegség.

jól olvasod,BETEGSÉG! Nem arról van szó,hogy az ember csak ül a seggén,s csak sír+nyavalyog a sorsán=csak sajnáltatja magát,holott a hozott,s a született képességei alapján,akár még a világot is ki tudná forgatni a négy sarkából.

Sajnos sokan,sőt egyre többen vagyunk,s leszünk depressziósok,sajnos sok esetben az érintettek nem is tudják,s a környezet sem ismeri fel a baj valódi okát,csak jönnek a szokásos," nem akarásnak nyögés a vége" című okoskodással,s a hasonlókkal,amivel sok esetben csak még rontanak a helyzeten!

Én ajánlom neked,hogy esetleg bármilyen nehezedre is esik,menj el egy dokihoz,és kérj segítséget! Nem szégyen egy pszichológus,vagy akár egy pszichiáter segítségét igénybe venni,mert lehet hogy ennek a dolognak mélyebben gyökeredző okai lehetnek.Szerintem ma Magyarországon meglehet hogy több embernek kellene segítség ilyen ügyekben!

2013. okt. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!