Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociálfóbiából gyógyultak...

Szociálfóbiából gyógyultak mivel sikerült meggyógyulni?

Figyelt kérdés
Alternatív és gyógyszeres lehetőségek is érdekelnek,mielőtt gyógyszert írna fel a pszichiáter tájékozódni szeretnék.
2013. szept. 22. 11:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem a pszichoterápia és egy Aurorix nevű gyógyszer együttesen használt és kb 3-4 hét alatt tünetmentes lettem.
2013. szept. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Mennyire volt súlyos a szociálfóbiád?

Én egyedül nem szívesen megyek ki az utcára, ha lehet elkerülöm.

2013. szept. 23. 09:54
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha az utcával van bajod, az inkább agorafóbia, amely gyorsan, jól gyógyítható. A szociális fóbia az emberek előtti megnyilvánulásokra vonatkozik, és nehezen, hosszadalmasan gyógyítható. Ismerkedj meg velük:

https://www.youtube.com/watch?v=vzGIQczkwwo

2013. szept. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igazából az emberekkel is bajom van, szóval ezt csak ilyen viszonyításként mondom, alapban pánikbeteg vagyok, de minden bajom van, ha ismerkednem kell, vagy produkálnom magam, enni mások előtt...

Gátlásos vagyok, nem tudok beszélgetni, nem is igen akarok.

Köszi a linket, megnézem.

2013. szept. 23. 10:34
 5/6 anonim ***** válasza:
Annyira voltam szocfóbiás, hogy a kollégiumban egyágyas szobában kellett laknom és nem mertem kimenni a konyhába, vagy wc-re, ha hallottam, hogy valaki kint van. Kerültem a forgalmas helyeket, féltem a szóbeli feleletektől, stb... úgyhogy eléggé súlyos volt.
2013. szept. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Úh, nálam is volt ilyen mikor kolis voltam, ugyanez, meg most is panelben, ha folyosón van valaki, mindig hallgatózom, nehogy összefussak valakivel,és kifigyelem, hogy lehetőleg csak gyors kimenjek a szeméttel, és ne találkozzak senkivel.

Na akkor 3-4 hét baromi gyors javulás.

Szerencsés vagy. :)

2013. szept. 23. 10:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!