Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez mitől van? Hogyan tudok...

Ez mitől van? Hogyan tudok "meggyógyulni"?

Figyelt kérdés

Több hónapja tart ez a dolog, ezért úgy döntöttem leírom ide és megpróbálok megváltozni.

Valószínűleg depressziós vagyok, de nem tudok ellene mit tenni.

Január óta fogyózom, de mindig feladom, mostanában egyre sűrűbben ezért sokat híztam. Nem vagyok kövér, csak kicsit erősebb. (170/65cm), de nem annyira vészes. Utálom így magam, az arcom felpuffadt és kövérnek érzem magam, de hiába próbálok változtatni, edzeni mindig feladom, és inkább nem is járok bulizni, mert dagadt vagyok, mindig mondom magamnak hogy majd ha lefogytam és beleférek az új szupi ruháimban elmegyek haverokkal, partyzok és minden jó lesz. De mivel itthon vagyok egész nap boldogtalan vagyok és bánatomban eszek.

padlóra küldött pár srác is.. az egyik az exem, akiről kiderült hogy olyan mint egy pszichopata. Elhihette velem hogy halálos beteg, kényszeresen ragaszkodott hozzám, mindenen kiakadt, porig alázott és fenyegetőzött öngyilkossággal. Nme hiszem el,hogy 1 évig nem vettem észre! A másik egyik ismerősöm, akivel találkoztam szingliként, de iszonyatosan erőszakos volt, ütögetett, ijesztegetett, harapdált és nagyon ki voltam azután.. de rendőrségnek nem akartam szólni , csak elfelejteni az egészet. És az utolsó pasis- sérelmem nemrég történt.. már kb 4 éve ismerem a srácot, régen jártam is vele fél évet, és nagyon szerettem. Azóta is jóban voltunk, ő volt az egyetlen akivel mint volt barát tartom a kapcsolatot. És még mindig éreztem valamit. egyik este találkoztunk, és lefeküdtünk először.. azóta nem hívott.. most ez miatt vagyok kibukva:/

utálom a férfiakat, hiányzik a srác, utálom magam hogy kövér vagyok, hogy nem csinálok egész nap semmit de nem tudok változtatni.

próbáltam már azt hogy elmentem fodrászhoz hátha jobb kedvem lesz, elmentem vásárolni is stb.. de semmi:/

A barátnőim kétszínűek voltak, és inkább hagytam őket, mert már attól is kikészültem hogy azt kellett hallgatnom hogy kibeszélik egymást majd nyaliznak ha találkoznak, én ebből nem kérek:S

Egy ember van akivel suliban beszélgetek, a padtársam, azon kívül kb. senkivel.

Anyuval is rossz a viszonyom, és kb emberszámba sem vesz.

pl. bemegyek a konyhába kérdezem tőle hogy "anya mit olvasol"? erre ő: "könyvet"

vagy "mi lesz az ebéd"? - " kaja / majd meglátod"

megölelni sem enged, vagy 1 másodpercig hagyja majd azt mondja hogy "na engedj el mennem kell". Le sem szar, sokszor sírok minden miatt meg se kérdezi hogy mi a baj azt hiszi hogy ez egy tinédzseri időszak és majd túl leszek rajta.

Apával még rosszabb a helyzet, vele még ennyire sem beszélek. Ő 14éves korától egyedül nőtt fel mert a szülei elválltak, ő apujával maradt aki alkoholista volt és sosem votl otthon, ezért nem kapott szeretetet, és nekünk sem ad. Sosem mondta még azt nekem hogy "jóéjszakát" sosem adott puszit, nem ölelt meg, nekem kimaradt az hogy azt mondja az apukám hogy én vagyok a legszebb és hogy szeret. Nem lehet vele beszélni mert a válaszai: mert, mindegy, hagyjuk, nincs jobb dolgod? , vagy nem is válaszol, és anya is ezt vette át tőle. :( Egy senkinek néz, és durva beszólásai vannak...

kb 1 hete, mikor vásárlásból jöttem haza és nem vettem semmit mert: alig kaptam pénzt, nem volt rám jó a nadrág, bementem a fürdőszobába és sötétben sírtam.. elegem volt mindenből. erre anya bejön hogy nem vagyok normális, ide hívja hugomat, aki elkezd rajtam röhögni, majd apát is hogy nézze meg mit csinálok ő pedig azt mondja hogy elvisznek egy orvoshoz ahol kikezelnek mert nem normális ahogy viselkedek.

Mostanában nagyon megszerettem az autókat, a sebességet de anyu közölte hogy hiába teszem le a jogsit, apa nem engedne vezetni mert őt sem engedi, és ebben igaza is van!

Egyszerűen semmit nem engednek, mert h*lye vagyok hogy szeretnék egy kocsit.. nem hiszem el hogy hogyan tudják ennyire l*szarni az érzéseim...

SOkszor fordult már meg hogy veszek füvet szétszívom az agyam, mégis jobb mint az öngyilkosság amire nem vagyok képes.

Az életem egy szar,fél év alatt teljesen elvesztettem mindent és mindenkit és nem akarok élni!

mégis mit csináljak? Köszönöm annak, aki végig olvasta!


2013. máj. 20. 14:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Uh, hát tényleg elég rosszul érzed magad. Tudod, mit tehetnél? Sportolj! Hidd el, biciklin 40 km/h-nál már elég komoly száguldásélménye van az embernek. Autóban 130-nál az autópályán nincs olyan. Csodálatos érzés. Nem kell hozzá komoly bicikli, edzeni egy ócskavassal is el lehet kezdeni, aztán majd fejlesztesz, ha belejöttél. Ha biciklivel jársz suliba, a bérletpénzből egy-két év alatt kijön egy új bringa árának a fele. Ha magadnak is szereled a gépet, akkor egy idő után beletanulsz, és a használt bringák közül is fogsz tudni jót választani, jóval alacsonyabb áron. Ezen kívül a sport önmagában is használ, sikerélményt ad, hogy ma 5 km/h-val gyorsabban sikerült, mint a múlt héten (el ne felejts sebességmérőt szerelni a gépre :)). Sok sikert, túl leszel te ezen!
2013. máj. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

ma találtam meg egy lapot, amire azt írtam címnek, hogy: "aranyköpések" (ezeket szokta nekem apa és néha már anya is mondani). Felsorolok párat, hogy érezzétek :


"takarodjál a szobádba,enni akarok" -> Ha apa hazajön a munkából, nekünk (én és tesóm) mindig be kell menni a szobánkba és csendben kell maradni hogy apa nyugodtan tudjon enni, mert ha mi ott ülünk az asztalnál apa nem tud enni. :D



"Ha még egyszer becsapod az ajtót, a fejed teszem oda"


"te ne pofázzál nekem"


"Legközelebb addig ütlek, amíg csak bírom, és nem érdekel hogy mit fogok kapni érte"


"A jogsihoz ész is kéne"


"R*hadt kis ingyenélő ne p*fázzon nekem"


"p*fázni, azt tudsz, csak nehogy bev*rjem a pof*dat"


"takarodj innen, nem veled beszélek"


Vagy egy szituáció. Vateráztam régen,de anya kezelte a számlákat, ésvolt hogy kb 500 ftot nem fizettünk be, amiért 2 hónap múlva kb 5000 ft-ot kellett volna befizetni, és ez egyre csak több lenne, de nem akarták fizetni ezt sem:

Anya: - jobb lesz később 50-60 ezret befizetni?

apa: -igen jobb

anya: és bíróságra akarsz majd menni?

apa: - hát majd az xy(én) megy a bíróságra, az ő nevén van!


és az ilyenektől sírógörcsöt kapok, és már embernek se tudom magam venni...

2013. máj. 20. 14:51
 3/14 anonim ***** válasza:

Nagyon elkeseredettnek tűnsz, de semmiképp se csináljál hülyeséget magaddal...

Mindenkinek vannak nehezebb időszakjai, depressziósabb hetei-hónapjai, de nem szabad feladni olyan könnyen a dolgot... :)

Szerintem mindenképp kéne keresned valami olyan dolgot amit szeretsz-szeretnél csinálni. Nekem ilyen pl a súlyzós edzés, meditálás, festés, rajzolás, airbrusholás..stb...utóbbiakkal még pénzt is tudok keresni a meló mellett.

Az első válaszoló biciklis ötlete tök jó. Ajánlanám még akár a fegyencedzést is (ha utána keresel megtalálod a könyvet róla, de akár át is tudom küldeni a könyvet) az is jó mozgásnak, és annál is a sok kis sikerélmény segít abban, hogy ne veszítsed el olyan könnyen a lelkesedést. :)

Van valami hobbid, vagy valami ami tetszene, és élvezettel tudnád csinálni? Egy kis kikapcsolódás sokat segíthet abban, hogy összeszedd magad, a gondolataid, és megtanulj különböző dolgokat "kizárni" és így elsiklani olyan dolgok fölött amik korábban még rosszul estek.

Fel a fejjel! Minden jót kívánok! :)

2013. máj. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
-j..... :D
2013. máj. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

biciklis ötlet jó, de nem szeretek biciklizni:S

Táncolni szeretek, imádom a zenét, szeretek max hangerőn bekapcsolni egy számot és egy koreót kitalálni rá. A másik pedig szerintem a futás/edzés lesz, és így legalább le is tudok fogyni+ gondolkodtam azon is hogy leírom ezt a történetemet egy könyvben, és azt is hogy szedem magam össze, hátha segít:)

2013. máj. 20. 15:45
 6/14 anonim ***** válasza:
Menj el dolgozni. Hidd el segíteni fog. Nekem a munka segített. Aktívan dolgoztam 8 hónapot. Vasárnap pihentem utána megint munka. Most már semmi bajom. Utána elmész egy albérletbe és tervezed a jövődet.:D
2013. máj. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnállak :( Hány éves vagy? A testsúlyos dolgot átérzem, én csak 5 kilót szeretnék leadni (58 vagyok), és én sem járok emiatt sehova, hanem mindig aztmondom hogy majd ha leadtam :) akaraterő persze nincs, pedig csak 1-2 hétig kéne megállni hogy kevesebbet vagy alig eszek, plusz edzeni. Járj futni, tegyél a füledbe zenét és a közérzeted is jó lesz, és erősödsz is :)

Sajnálom hogy ilyen családod van, én azt javaslom hogy fektesd a tanulásba az energiád, a szüleidet sz.rd le, már ha ezeket szülőnek lehet nevezni...

2013. máj. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
17 vagyok..:)
2013. máj. 20. 22:43
 9/14 anonim ***** válasza:

Akkor elköltözni nem tudsz, és igazából még dolgozni se nagyon. Diákmunkákat kereshetsz, legalább társaságba is kerülsz, pénzt is keresel, és otthon sem vagy, így megkíméled magad a szüleidtől. Amit kikapcsolódásként tudok ajánlani: olvass könyveket, járj esetleg moziba, színházba, (én régen egyedül jártam, nagyon jó volt!) tanulj nyelveket, nekem ezek beváltak :)

A fogyóhoz tényleg kitartás kell :D Esténként csinálj felüléseket, és a futás, amit még írtam, csodákra képes ;) Én pl viszonylag gyorsan fogyok, ha kicsit kevesebbet eszel, vagy beiktatsz magadnak egy egészséges étrendet, nyárra álomalakod lehet, mivel így sem vagy kövér, nem hinném h drasztikus kúrákra volna szükséged :) Szóval sport, és iktasd ki az életedből a depi-evést :) Kitartást neked :)

2013. máj. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm nektek! :) Már most sokat segítettetek a bíztatásotokkal! Pozitívabb lettem, és pozitív dolgokat kapok vissza:) (persze nem a szüleimtől)

de tényleg hálás vagyok nektek, jó hogy vannak még rendes emberek!

2013. máj. 20. 23:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!