Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bipoláris személyiségzavarban...

Bipoláris személyiségzavarban szenvedő betegben meg lehet bízni?

Figyelt kérdés
Nálnuk anyós az, mániás-depressziós magyarul. Néha jön csak hozzánk és ha ánlunk vagyunk feszélyez, Szabályosan rosszul vagyok tőle. Rá mernéd bízni a gyerkedet akár csak 1 órára is? Egyre rosszabb állapotban van. Nekünk itt nincs más aki vigyázhatna a gyerkekre ha kell. Csak após, anyós sogornőm. Sogornőm két munkahelyen dolgozik, marad após anyós. Az én szüleim 120km-re laknak.
2008. júl. 3. 21:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Apósod milyen állapotban van? Ha ő beszámítható (bocsi a szóért), akkor nyugodtan rájuk bízhatod rövidebb időre a gyerekeket. De legalább a felügyeletetek mellett mindenképp engedd nekik, hogy lássák az unokáikat.
2008. júl. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Apósom sajna majdnem egy kutya. Most éppen enyhén depressziós, ő is gyógyszert szed. Anyósnak szedni kéne ,de nem szedi a gyógyszereit.
2008. júl. 4. 09:20
 3/14 anonim ***** válasza:
A helyedben nem bíznék benne. Ha nem is bántja fizikailag a gyerekeket, nyugodtan okozhat nekik egész életükre szóló lelki sérüléseket.
2008. júl. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Milyen súlyosságú az állapota, milyen tünetei vannak inkább: pozitív vagy negatív? A negatív tünetek inkább ön-mint "közveszélyesek", a pozitív, felhangolt állapot viszont olyan cselekedetekre késztetheti, amiből esetleg baj lehet, akár másokra is nézve. Mindenképpen kéne szednie a gyógyszereit, azzal ki lehet "simitani" a végletes hangulatváltozásokat.
2008. júl. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

De nem hajlandó, mert nincs betegség belátása. Talán most szedi majda néhány napig. Mert megkapta a behívót az OSZI elé. Egyébként meg ahogy mondja a gyógyszerek fáradttá lehangolttá teszik.

SEm a mániás fázis sem a depis fázis nem jó a gyerekeimre nézve. S egyébként meg soha nem figyle arra amit mondunk neki. Pl Ha 7 elején, aztán 7 közben is többször elmondjuk,hogy pénteken vidékre utazunk, képes csütörtök felhíni, hogy péntek du eljönnének, vagy szombat menjünk el.

2008. júl. 4. 09:48
 6/14 anonim ***** válasza:

Valóban, ennek a betegségnek az a jellemzője, hogy nem érzi magát betegnek, nem méri fel a cselekedetei következményeit.

Ha nem akar gyógyszert szedni, akkor sajnos nem nevezhető megbízhatóank. Nem tudom, milyen gyógyszert szed, lehet hogy váltani kéne, talán más fajtától nem lennének kellemetlen mellékhatások, és hajlandó lenne bevenni.

2008. júl. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
A gyógyszereit én sem ismerem. amennyire tudom már váltott néhányszor gyógyszert és ennek ellenére sem szedi. Van még epeproblémája 1x már műtötték és azzal engedték el,hogy tartsa szigorúan a diétát, mert ismét lehet epeműtét ha nem.Erre mert olyan jól esik képes este 11.kor szalonnázni és kolbászozni. Ennyit erről. ( Én dietetikus vagyok még segíteni si tudnék ebben, de nem hallgat rám. Mert csak a menye vagyok, de különböző termékbemutatók előadói és termékei csodálatosak, ez az egyik mániája, a másik a vásárlás és a gyüjtögetés. Ne tudd meg a pincéjükből a takarítás során eddig 5 utánfutónyi szemetet vittek el sógornőmék.)
2008. júl. 4. 10:23
 8/14 anonim ***** válasza:
Akkor sajnos nem tudsz mit tenni azon kívül, hogy amennyire lehet, korlátozod a gyerekeiddel való kapcsolatát. Mást én sem tudok javasolni.
2008. júl. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2008. júl. 4. 10:33
 10/14 anonim ***** válasza:
62%
Én nem bíznám rá. Hülye rokonokkal kellett felnőnöm, és a hülyeségei hülye elméletei maradandó károsodást okoztak bennem.
2009. márc. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!