Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet a baj? Pszichológiai...

Mi lehet a baj? Pszichológiai vajon ez?

Figyelt kérdés

Kezdem az elején. Három éve novemberben kezdődött, hogy elmentem egy fiúval randira. Nem volt tökéletes, de simán ment míg a végén elváláskor lesmárolt és utána kezdtem rosszul lenni. Fejfájásom volt és szédelegtem. Metróval mentem ki a vonathoz, de nem emlékszem, hogy jutottam konkrétan ki az állomásra. Egy olyan 15 perc kiesett teljesen. Míg az állomáson voltam néhány férfi megbámult és arra az egy gondolatra emlékszem, az futott át az agyamon, hogy mit bámulnak ezek hiszen nem vagyok meleg. Ez furcsa hiszen lány vagyok, hogy gondolhattam ezt. Mikor leszálltam a vonatról, anyu munkahelyéhez mentem és láthatta rajtam, hogy nem minden oké. Ott egy időszak megint kiesett, később mondta el, hogy valamilyen más néven szólítottam őt, nem ismertem meg. Azt hittem valaki más az.

Valamint olyanokat mondtam, hogy le kéne vágni a hajam, mert már olyan, mint egy lányé.

Ahogy lejátszódott egy hétig nyugi volt, majd a szülinapom estéjén, megint elkezdődött, a konyhában ültünk a tortával elkezdett fájni a fejem, és mennydörgés szerűen hallottam a fejemben a faliórám kattogását, ami a szobámban volt, csukott ajtón keresztül kb 15 méterre.

Onnantól elkezdődött a rajzolási mániám, majdhogynem a stresszt rajzoltam ki magamból. Onnantól kezdve a legkisebb apró stressz hatásra migrénes fejfájásaim voltak, meg képeket láttam, mintha film pergett volna le a szemem előtt.

És a szobámban volt egy rajz, egy kedvenc animémből, ami egy szörny volt, de imádtam. Rosszul voltam tőle, olyan érzés volt, mintha figyelne engem. Közel 4-5 napig nem voltam hajlandó bemenni a szobámba és ott aludni vagy csak két percig ott tartózkodni, mert úgy féltem egy rajztól.

Viszont azóta ezek már rendben vannak túl vagyok rajta, de egy dolog megmaradt a három év alatt.

Az ajtó nyitogatás. Bejárati ajtó, terasz ajtó és most már a mosókonyha ajtó is. Folyamatosan rángatom nem fogadja be az agyam, hogy zárva van és van, hogy 50-szer is megnyitom, meg megnézem. Ezek után többnyire fejfájásom van, hogy ez stresszes lehet-e azt nem tudom. Három éve megy ez az ajtó nyitogatás. Az elmúlt pár hétben megint felerősödött a fejfájás és ez a szorongó viselkedés is.

Egyszer anyu egyik ismerőse azt mondta, lehet, hogy a skizofrénia egyik fajtája van nálam jelen. Már voltam pár embernél ezzel. Elküldtek egyszer meg röntgeneztetni is, azt mondták, hogy a nyakam ki van egyenesedve. Mármint az emberi nyaknak hátul van egy alapvető íve és nekem egyáltalán nincs, valószínű így születtem azt mondták és ez okozhatja a fejfájást. De hát akkor gyerekkoromtól kezdve fájt volna állandóan.

Most az elmúlt pár hétben a fejfájások mellé, ami alapvetően a szemem környékén vagy mögött valamint a tarkómon van, sokat szédülök, és elmosódnak időnként a dolgok.

Mitől lehetnek ezek? Elég hosszan írtam ezért bocsánat, de tudni szeretném mi lehet az oka.

Előre is köszi


22/L



2013. szept. 23. 11:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenképpen beszélj egy szakemberrel erről!

Szerintem valami szorongás van a háttérben ami akár skizofrén állapothoz is vezet.

2013. szept. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

A disszociatív személyiségzavar kezdeti tünetei az emlékezetkiesés, ill. a kiesett idő alatt az alapszemélyiségre nem jellemző viselkedésről szóló visszajelzések ismerősöktől. Viszont a továbbiakban leírtak skizofréniára utalnak. Ha utána szeretnél járni, tényleg el kellene menned egy szakemberhez, ami nem is olyan egyszerű dolog. Pl. én sok éven keresztül "vándoroltam" pszichológusról-pszichiáterre, pszichiátriáról-pszichiátriára nem túl nagy sikerrel. Szerencsére én nem a tiedhez hasonló tünetekkel, mármint az esetleges betegségeddel küzdöttem, és így megtehettem, hogy saját magam vegyem kezembe a gyeplőt. Azt ajánlom, hogy, ha úgy gondolod, külső segítségre van szükséged és megengedheted magadnak keresd fel Feldmár Andrást. Ő egy elég sikeres, skizofrénekkel is eredményesen foglalkozó pszichológus, aki amennyire lehetséges kerüli a kémiai kezelést, míg ha pl. bemész a Nyírőbe, - nagy valószínűséggel - az első terápia előtt rögtön kapsz pár bogyót, kísérleti céllal.


Remélem segíthettem és kívánom neked a legjobbakat! :)

2013. szept. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Sürgősen keressél fel egy pszichoterapeutát. Közben olvasd el az "Ötödik Sally" című könyvet, amely egy többszörös személyiségű lány valós terápiájáról szól.
2013. szept. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a visszajelzéseket.

Anyummal is beszéltem erről. Ma este akar írni egy e-mail-t az egyik ismerősének, aki valószínű talán tud valamit még mondani erre.

Az emlékezet kiesés most idén tavasszal volt. Kb 3 hónapig tartott 2 percnél tovább, de ezzel sokat mondok, nem tudtam semmit megjegyezni, szinte mindent azonnal elfelejtettem. Akkor a fejfájások szintén sűrűn jelentkeztek. Azóta az emlékezetkiesés már visszahúzódott valamennyire és most egész tűrhető. Igyekszünk mi is, mert nem akarok se én, se anyu bajt. Azt hallottuk, hogy öröklődhet, de nem tudjuk kitől, honnan lehet. Az anyai ágról nem valószínű, bár a nagybátyám, sokszor olyan volt, mintha nem lett volna teljesen képben. Az apai ágat meg nem ismerem úgy, hogy volt-e bármi ott. A rajzaim a mai napig megvannak anyunál, volt az egyik ismerősünk, aki nem tudta, hogy ki rajzolta, annyit mondott rá mikor meglátta őket, hogy ordít a rajzokról, hogy skizofrén kezdeti tünetei lehet annak, aki ezt csinálta.

Azért még egyszer köszönöm a segítséget.

2013. szept. 23. 14:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!