Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha minden reggel megiszok egy...

Ha minden reggel megiszok egy felest kb fél éven keresztül az vajon nagyon károsítaná a szervezetem?

Figyelt kérdés
Új munkahelyem lesz egy étterembe németországba. Elég ideges típus vagyok. Nyugtatót is kell szednem, de nemtudom hogy a frontin, vagy az alkohol a károsabb.. irjatok mar vmit legyszi. de ne ilyen relaxálós dolgokat meg ilyenek mert arra nemnagyon lesz időm reggel 10től este fél 12 ig dolgozni fogok. Néha olyan ideges vagyok hogy remeg a kezem.

2013. szept. 5. 19:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Én inkább valami szorongásoldó gyógyszert próbálnék meg. Javaslom az Ataraxot, vagy az Anxiront.
2013. szept. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
szerintem az alkohol kevésbé károsít mint a sok hülye gyógybogyó...egy gond van vele, ha megérzik rajtad nem sokáig lesz munkahelyed...
2013. szept. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

azt nem úszhatod meg, hogy valahogy pszichésen rendbe rakd, megerősítsd magad. ezek a szerek arra jók, hogy időt nyersz, hogy amíg ezektől egyensúlyban vagy addig elvégzed az egyéb munkát magadon. különben csak az lesz a vége, hogy még lesz egy függőséged is.


attól, hogy dolgozol folyamatosan még figyelhetsz magadra, hogy mi történik veled. ezt csinálhatod bármilyen tevékenység közben. ha észreveszed, hogy szorongsz, akkor nem akarsz ettől megszabadulni, hanem hagyod hogy történjen és figyeled. próbálod észre venni, hogy milyen külső okok váltották ki és milyen belső okok váltják ki. de a lényeg, hogy simán hagyd, hogy történjen ez az idegesség benned ne félj tőle. mert tulajdonképpen az idegeskedés egyik oka pont az, hogy már előre attól szorong az ember, hogy olyan helyzetbe kerül majd, ahol majd szorong. szóval ha az ember nem fél a szorongós, idegeskedős helyzettől az már egy nagy nyereség.


az is egy jó trükk az erősödéshez, hogy ha két helyzet közül mindig a kínosabbat választod. pl pisálni kell a városban. egyik lehetőség egy elegáns étterem, a másik egy bokor ahol senki nem lád. válaszd az éttermet :D ezek a fura helyzetek, megerősítik az ember, mert megéli, hogy nincs semmi baj. pl itt be kell menni alul öltözve, meg kell kérdezni, hol a wc és hogy azt használhatnád e stb. ez csak egy példa volt de remélem érted mire gondolok.

2013. szept. 7. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen értelek utolsó :DD Jók a gondolataid. tetszenek. Am már kint vagyok Flensburgba. Reggel 2 0.25 ös frontin és nincs gond. Este meg egy sör lefekvés előtt, meló után. Az étterem vezető mondta hogy 10 óra után nyugodtan megihatok 1-2 sört ha szeretem. :)
2013. szept. 12. 16:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!