Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik olyan SSRI vagy SNRI...

Létezik olyan SSRI vagy SNRI csoportba tartozó gyógyszer, aminek viszonylag kevesebb a mellékhatása, és nem okoz libidó csökkenést?

Figyelt kérdés

2013. szept. 28. 22:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tudok róla, de ez nem jelenti azt, hogy nincs ilyen. Feltételezem, hogy maximum fokozatok lehetnek a mellékhatásprofilban, mert eléggé egy kaptafára megy a hatásmechanizmus a csoporton belül. Pszichiáter szakorvost kellene megkérdezni erről, a GYIK-en megközelítőleg esélytelen, hogy korrekt választ kapjál.
2013. szept. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Létezik, de az a baj, hogy minden ember máshogy reagál egyes gyógyszerekre. Pl. a cipralex sokaknál semmit mellékhatást nem okozott, másoknál meg pár hétig igen. És ugyanígy az összes más tipusú antidepresszáns esetében is így van. Nem lehet általánosítani.
2013. szept. 29. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Régen Velaxint szedtem, és pont emiatt a mellékhatás miatt tönkre ment egy kapcsolatom. Most gyógynövényest szedek, de szinte mintha semmit nem szednék. Úgy tűnik vissza kell térnem a gyógyszerekhez, ezért tettem fel a kérdést.
2013. szept. 29. 10:41
 4/6 homo ludensz ***** válasza:
Az akinek komoly pszichés problémája van az elsősorban nem szexelni óhajt,mert ha már az is eszébe jut néha néha akkor javuló félben van. Akkor eldöntheti hogy mit és miért sorol előbbre és mi fontosabb a számára.
2013. okt. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Írtam én valahol, hogy komoly pszichés problémám van??
2013. okt. 1. 20:05
 6/6 anonim ***** válasza:
A libidó csökkenés az a gyógyszer mellékhatása, sajnos minden antidepresszáns rendelkezik ezzel a tulajdonsággal. A megoldás viszont az ha a dózist két adagra osszúk szét, igy a mellékhatások intenzitása csökken. Másrészt bármilyen kedélyavító gyógyszer mellé autómatikusan nyugtatót is írnak fel, ezek a benzodiazepinek csoportjába tartoznak. Könnyen függőséget alakíthatnak ki és jócskán rombolják a szexuális étvágyat, éppen ezért jó ha csinnyán bánnak velük. Na és ha a libidót vesszük figyelembe akkor itt a retard azaz SR nyújtott hatású nyugtatókat érdemes kerülni/kérni hogy cseréljék le azt.
2013. okt. 16. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!