Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet kezelni ha...

Hogyan lehet kezelni ha valaki fél a sikertől ill. önmaga pozitív kifejezésétől?

Figyelt kérdés

Egész kiskoromtól megszoktam, hogy semmi sem sikerült, mindig csak lehordtak, bátorítás helyett. Normális szociális életem nem igazán volt. Túlságosan szorongok, minden természetes élethelyzetben kicsit úgy érzem, mintha vizsgáznék. Gondolom túlságosan meg akarok felelni. Rájöttem, hogy félek attól ha valami jól sikerül, félek, hogy akkor rám figyelnek és akire figyelnek azt ugye támadják is.

Megszoktam, hogy sok mindenre hülyén reagáltam, és félek normálisan viselkedni, mert nem tudom mi van onnan tovább ha egy kisebb csoport elfogad. Onnantól beszélgetni "kell" velük. Amivel nem lenne gond ha nem szoronganék.

Mintha direkt hülyén viselkednék, hogy bent maradjak ebben a biztonságos szerencsétlen szerepben. Sajnos a mániás depresszió is jellemző rám. Nem valami jó a stressztűrő képességem és a lelki immunitásom, bár lehet ha nem tartanám így akkor minden megváltozna. Multivitamint (sprektrum) szedek, lehet az a baj, hogy évek óta nagyon keveset alszom?

Hogyan törhetnék ki ebből?


2013. szept. 30. 07:08
 1/1 A kérdező kommentje:
Egyedül hogyan lehet pránázni? Jógát és futást csinálom. Agykontrollt végeztem, de nem használom.
2013. szept. 30. 07:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!