Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mik a tapasztalataitok a...

Mik a tapasztalataitok a pozitív gondolkodás, agy- és önkontroll, relaxáció, meditáció és minden hasonló dologról?

Figyelt kérdés
Olyanok válaszát várom elsősorban, akik hosszabb távon élnek így, és hogy mennyire hatásos? A helyzetemet elég nehéz lenne megfogalmazni röviden, de pár éve találkoztam ezekkel a dolgokkal, nagyon sokat köszönhetek ezeknek, azonban visszacsúsztam és jelenleg nem tudom hogyan tovább.

2013. márc. 16. 18:09
 1/2 anonim ***** válasza:
69%

Én az agykontrollról csak pozitívan tudok nyilatkozni, nekem nagyon bejött, bár tény, hogy szükség van hozzá egy nagy adag kitartásra és fegyelemre, mert nem az első, de nem is a tizedik alkalom után lesz meg a hatása.


Relaxáció és meditáció szintén szuper, elég sok relaxációs dolgot tanultam, mondjuk engem nagyon érdekelnek az ilyen dolgok, van egy kineziológus ismerősöm, a barátom anyukája pedig pszichoterapeuta, úgyhogy őket is sokszor szoktam faggatni ezzel kapcsolatban és lesek el tőlük 1-2 ötletet. :-)

Meditálni így konkrétan otthon egyedül nem szoktam, de heti 4x járok jógára, ott az óra végén mindig van egy 20 perces meditáció és az szintén nagyon bejön, ellazít és felfrissít.

2013. márc. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én**gyógyászhoz jártam, illetve sokat olvastam ebbéli témájú hírleveleket és tanulmányokat.


Nekem az a tapasztalatom, hogy addig működik, amíg tudunk hinni benne, de sajnos a mai kilátástlan válságos helyzetben egy idő után azon kapom magam, hogy semmi se' lett jobb, semmi se változott és innentől érzem egy demagóg, képmutató, őszintétlen maszlagnak az egészet.


Hozzá teszem, a** jó és nagyon jól érzi magát az ember tőle, de nem szabad túlértékelni semmit.


A pozitív gondolkodást és az ehhez kapcsolódó bűvkört népszerűsítő dolgokról meg az a véleményem, hogy csak addig működik, amíg nem kell magunkkal szembe is őszintétlennek lenni és nem kell bebeszélni, hogy a szar az jó...



** A védjegy jogtulajdonosa nem járult hozzá a szó használatához.
2013. márc. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!