Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem tudok koncentrálni?

Miért nem tudok koncentrálni?

Figyelt kérdés
Valamiért egyszerűen nem tudok koncentrálni, és emiatt mindig valami hülyeséget csinálok. Fenthagyok valamit a buszon, ok nélkül kezet akarok fogni egy ismerőssel, akivel mondjuk együtt lakok, emeletes házban rossz emeleten akarok bemenni a lakásba, kulcsot hagyok a zárban. Szerencsére amit egyszer elhibázok, azt többször általában nem szoktam, mert a rossz emlék miatt figyel rá az agyam. De sajnos mindig újabb dolgok kerülnek elő. Most például egy kulcsot vesztettem el, amit egy zárban hagytam. Szerencsére nem egy fontos dolognak a zára, és valószínűleg ismerős találta meg. A baj az, hogy hiába próbálok mindenre koncentrálni (a dolgok elvesztése miatt kb. 10 percente ellenőrzöm a zsebeimet, hogy minden megvan-e), valami hülyeséget mindig csinálok. Attól félek, mi lesz, ha a sütőt hagyom bekapcsolva legközelebb? És már úgy érzem, hogy ez a dolog rajtam kívül áll. Hiába koncentrálok, a tudatalattimtól függ, hogy megint hibázok-e. Mit lehet ilyen esetben tenni? Ez már pszichológiai dolog?

2013. szept. 30. 20:32
 1/2 asderbinger válasza:
Elvileg van ilyen 'betegség', hogy figyelemzavarosság, gyerekkoromban én is ilyen voltam, de ilyen durva dolgokat, mint te egyáltalán nem csináltam. Engem anno ilyen tanfolyamszerűségre küldtek, szerintem neked is valami hasonlóra kéne menned, vagy pszichológushoz. Bár a te esetedben szerintem az utóbbi kéne.
2013. szept. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Figyelemhiány az ilyen:(
2013. okt. 1. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!