Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire helyénvaló viselkedés...

Mennyire helyénvaló viselkedés ez egy pszichológustól? Túl kritikus vagyok?

Figyelt kérdés

Fiatal doki a még fiatalabb kliensének skype-os foglalkozáskor olyanokat mond, hogy "milyen csinos abban a szoknyában", "jó volt hallani végre a hangját", vagy hogy "szerintem nagyon is szerethető ember".


Gyakran túlkombinálok dolgokat, és bolhát csinálok az elefántból, most sem olyan nagy cucc ez, mint nekem tűnik?


2013. okt. 1. 20:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezt a "dokit" a neten ismerted meg, vagy magánpraxisa is van neki?
2013. okt. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem önbizalom-növelő tréningen van a leányzó véletlenül?
2013. okt. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1-es: nem rólam van szó, élőben találkoztak, csak a lány elköltözött (és most már tuti magára ismer, ha elolvassa a kérdést és rohadtul haragudni fog rám :S)


2-es: nem tudok róla, szerintem "általános" terápiát folytatnak, bár az tény, hogy ráfér az önbizalom.

2013. okt. 1. 20:48
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha egy barátnődről van szó, nem feltétlenül aggódnék. Nyilván neki is tetszik a pasi, így különösen nagy jelentőséget tulajdonít az ilyen apró elszólásoknak, netán várja (így gerjeszti is) őket.

Ha meg azért mesélni, mert zavarba hozza, lehet, hogy a férfi tényleg önbizalmát akarja növelni vele.

2013. okt. 2. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A pszichológus nem orvos, de ez lényegtelen, pácienssel így viselkedni etikátlan. Ha fiatalok, és alakul valami az nem gond, de akkor azt nem terápiának hívják...
2013. okt. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

3-as: nem tetszésről van szó, hanem félek, hogy a lánynak érzelmei lesznek/vannak (már így is álmodott vele), és fájni fog neki. A doki pedig szakember és ismernie kéne őt, szerintem tudhatná, hogy az ő fejét könnyű megzavarni, és nem kéne "foglalkoznia" azzal, ha esetleg vár vagy gerjeszt valami bókot (egyébként nincs így, ő abszolút nem olyan típus).

4-es: lehet, hogy félreértelek, vagy te engem és ugyanarról beszélünk, ezért visszakérdezek: nincs valami olyasmi - akár írott, akár íratlan - szabály, hogy egy lélekgyógyásznak meg rendes orvosnak meg ügyvédnek meg stb. nem szabad bizonyos vonalakat átlépni, míg szakmai kapcsolatban vannak? Nem "alakulgat valami", a doki "kezeli" őt.

2013. okt. 3. 07:19
 7/7 anonim ***** válasza:

Értelek, hogy kezeli őt, de ettől még alakulhat valami hiszen férfi és nő!!! (elviekben egy pár is lehetnek, akik ezen módon ismerkedtek meg)

De aki pszichológus, annak ismernie kell a határokat, és kezelni is, és igen ezért írtam, hogy etikátlan. Sztem. írott szabály nincs rá, de kimondatlanul is vét ezzel ez az ember.


És ha ne adj isten valóban tetszik neki a barátnőd, akkor is ETIKÁTLAN így viselkedni, sokkal intelligensebben kell ezt kezelni.

2013. okt. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!