Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet valaki zenétől depressziós?

Lehet valaki zenétől depressziós?

Figyelt kérdés
Befolyásolhatja egy zene annyira, hogy az már depressziónak minősüljön? Pl a folyamatosan hallgat valaki ilyen: http://www.youtube.com/watch?v=l35XzUD8GGU zenéket?

2013. okt. 3. 20:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Az igazi depressziónak nincs konkrét kiváltó oka, tehát nem.
2013. okt. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én ettől nem lettem rosszkedvű.

Egyébként maga a zene nem. max. előhozza belőled a már egyébként is meglévő depressziót, illetve a meglévő rosszkedved miatt hallgatsz ilyen zenéket. Bár ez a zene engem inkább relaxál.

2013. okt. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Nem.


Ahogy a játékoktól, filmektől sem leszel gyilkos például.

Ha valaki hajlamos az ilyenekre, (pl.: Aki állítólag egy film miatt öl meg valakit), akkor amúgy is megöl valakit, max. csak ráfogja, hogy a film miatt tette. Egy normális, épeszű emberre nincsenek/nem lehetnek hatással az ilyen dolgok.


Szóval a zene sem tud befolyásolni. Az én kedvenc műfajaim: Punk, Punk rock, Metál sok ágazata. Tehát elméletbe egy agresszív vadállatnak kéne lennem. Gyakorlatban viszont ha találkozok valakivel, (pl.: régen látott rokon) az megkérdezi, hogy mindig ilyen csöndes, visszahúzódó vagyok? Szóval Éppen az ellenkezője, mint amit a zenei ízlésem alapján gondolnál.


A pillanatnyi állapotodra persze lehet kihatással a zene. Van olyan ami felpörget, és van olyan ami elszomorít. De hosszútávon nincs rád kihatással. Ha a jelenlegi hangulatodhoz igazítod a zenét, akkor pedig ezért tűnhet úgy, hogy a zene miatt vagy depressziós.


És ahogy már írták/írtam, ha hajlamos vagy valamire, akkor az így is-úgy is előjön, nem kell ahhoz szomorkás zenéket hallgatni.

2013. okt. 3. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Seress Rezső híres daláról, a Szomorú vasárnapról az a legenda járja, hogy világszerte jónéhány embert öngyilkosságba kergetett.

Szerintem aki egy zenétől ilyen állapotba tud kerülni, az már eleve depressziós. Egészséges emberben egy sötét hangulatú zene legfeljebb rosszkedvet, rossz érzést vált ki, ami mulandó.

Itt a híres Seress dal egyik hátborzongató feldolgozása. A címében a "suicid" öngyilkost jelent:


http://www.youtube.com/watch?v=4WBZwLkvpFI

2013. okt. 4. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!