Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziós vagyok, vagy...

Depressziós vagyok, vagy valami más bajom van? Évek óta nem értem magam, de ez egyre rosszabb, sokszor elviselhetetlen a létezés.

Figyelt kérdés
Sziasztok! 18 éves lány vagyok, elvileg tehetséges, jó tanuló, nem vagyok csúnya. De képtelen vagyok a boldogságra. A gyerekkorom nagyin rossz volt itthoni és iskolai problémák miatt, kb. hetedikben éreztem először azt, hogy fájdalmat akarok okozni magamnak. Most már elég komolyan vagdosom magam. A legrosszabb az, hogy pl. vagyok a suliban, órán ülök, és egy undorító senkinek érzem magam, legszívesebben ordítanék, fellökném a padot, kikúsznék négykézláb a teremből, őrültséget csinálnék. Tudom, hülyeség, de sokszor gondolok arra, hogy halnak képzelem magam, és kiúszok az óráról. Nagyon ocsmányul kövérnek érzem magam úgy két éve, de ez most már igaz is, lefolyok a székről, el sem tudom mondani, mennyire gusztustalan vagyok. Nem látom, hogy lenne valami lehetőségem az életben, már nem hiszek a szerelemben. Nem tudok normális kapcsolatot kialakítani az emberekkel! Szívem szerint egész nap egyedül gubbasztanék itthon. Vagyis most így érzem. Máskor meg azt, hogy kellene nekem egy saját lakás, valami munka, és akkor minden héten más pasit vihetnék fel magamhoz, ismerkedhetnék mindenféle emberrel. Ez is akkora butaság, mert egyébként szűz vagyok, és a gyomrom is felfordul, ha arra gondolok, hogy egy fiú hozzám ér úgy. Pedig volt már barátom, nyolc hónapig együtt voltunk, de szakítottam, mert nem tudtam elviselni, hogy felelek egy másik ember érzelmeiért, tetteiért. Vele nem voltak nagy gondjaim olyan értelemben, csak sokszor sírni volt kedvem, nehéz elfogadni az undorító kinézetemet. Sosem lesz belőlem senki, meg fogom ölni magam pár év múlva, nem hiszem, hogy egyszer jól leszek. Nem is emlékszem, milyen volt normálisnak lenni. Közben tudom, hogy az állapotom nem olyan vészes. Idáig úgy voltam az öngyilkossággal, hogy egy lehetőség, blabla, de mostanában már a konkrét eszközön gondolkodom, hogy jó lenne bebiztosítani magam, pl. valamilyen gyógyszerrel járni minden nap a suliban. A suliban is szoktam magam vagdosni, már olyanokat vágok, hogy az egész kezem csupa vér, és csöpög. Azért vágom meg magam, mert gyönyörű a vérem, és szeretem a sebeket, csak sajnos rejtegetni kell őket. De néha már úgy érzem, inkább bele kellene ordítani az emberek képébe, hogy igen vagdosom magam és akkor mivan? És mrgvágnám magam mindenki előtt, és belefulladnának a vérembe. Amúgy szeretem az embereket, jóindulatú vagyok, szeretem a sorozatgyilkosokat, megértem őket, nem ítélem el őket. Mindig piszkáltak általánosban, és most is érzem, hogy én csak egy vicc vagyok, lenézett senki, egy NYOMI, STRÉBER, CSICSKA SENKI. Senki nem ismer engem igazából, én se tudom, ki vagyok. Szeretek írni, rajzolni, szeretem a pszichológiát, de nem lesz belőlem senki, mert túl gyenge vagyok. Mások küzdenek, én meg csak mindent elfogadok, de nem érdekel, csak ne lennék ilyen kövér. Nagyin összeszedetlenek most a gondolataim, nem is tudom létezik-e ilyen szó, sok vesszőt kihagytam, és sok az elírás, bocsánat!

2013. szept. 29. 14:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hűha, te.Én is depressziós vagyok, hasonlóakat érzek, mint te, de én nem vagdosom magam. Ennek nem lesz jó vége. A kövérségedre igazán kíváncsi lennék, hány cm, hány kg vagy? Lehet, hogy testképzavarod is van. Én is borzasztó kövérnek éreztem magam tizenévesen, 168 centivel és 52 kilóval, most 105 kiló vagyok, de messze nem érzem olyan undorítónak magam, mint akkoriban!
2013. szept. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
161 cm vagyok, és most 51 kg, amennyi sosem szoktam lenni, de az utóbbi egy hétben végig zabáltam, nem is gondolkodtam. 48 szoktam lenni, régen sokkal kevesebb voltam, de most olyan szerencsétlen undormány vagyok, csak tömöm magamba a kaját, nem tudok leállni.
2013. szept. 29. 14:20
 3/12 anonim ***** válasza:
Hallod nem olvastam el, de az előző kommentet igen.. szerintem keresd meg Istit youtube-on, lehet már ismered is.. rajta is van azért felesleg, de hót vidám, normális, hülyéskedik, sőt a túlsúlyával viccelődik... elfogadta magát, tudja, hogy kövér és akkor mivan... semmi, na a lényeg, hogy ha beírod a nevét facebookon ( ide nem írom ki, de ha írsz privit ha nem látszik a csatornáján leírom ) és nyugodtan lehet neki írni! be is jelölheted, megmondta, hogy szabad és válaszol mindenkinek, csak nem ér rá mindig, szóval ha nem válaszol egyből ne menyj falnak!:) várj... válaszolni fog... szóval ezt tudom javasolni, írd le neki ugyan ezt a problémát mint nekünk, és biztos ad majd tanácsot, ő is benn van és elég jól kezeli sőt... szóval szerintem tudna segíteni min változtass stb.:D
2013. szept. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

most olvasom a kommented... nem kell neki írni, ez semmi:D

161 centi 51 kiló? én kb 168 vagyok és 55 kiló, oszt nagyon vékony vagyok... mondjuk én is eszek sokat, ha valami jó kaja van:D:D de gyors az anyagcserém nem tudok elhízni....

viszont neked se kéne aggódni, az lóf_sz, hidd el, inkább soványnak tűnik így, mint túlsúlynak:)

2013. szept. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Igazából nem ez az elsődleges probléma...
2013. szept. 29. 15:11
 6/12 anonim ***** válasza:

Ilyenkor kicsit megnyugodok, hogy nem csak én érzek így. A vagdosást tökéletesen megértem, én is csinálom. Bár nem akarom, mert elég rossz rejtegetni, de a combomon nem látják. A semmi vagyok érzés megint ugyanaz. Kitűnő tanuló vagyok általános óta, 12-es vagyok egy 5 éves suliban.

Én sem látom, hogy valami is jobb lehetne, én is ugyanúgy kövérnek érzem magam, és ha kicsivel is többet eszek legszívesebben megtépném magam. Néha meg is teszem.

Na ezt most csak azért írtam, hogy lásd, nem vagy egyedül. Ha szeretnél, akkor írj privit és beszélgethetünk. Nem mondom, hogy tudni fogok segíteni, mert én is ugyanolyan elcseszett vagyok, de néha az is segít, ha van valaki, akiről tudod, hogy megért és nem csak mondja, hogy 'ne vagdoss, semmire nem mész vele'.

Engem anyuék elvittek egy pszichiáterhez, még nagyon semmit nem tudok mondani, mert csak egyszer voltam. Talán neked is lehetne segítséget kérned.

2013. szept. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Az én szüleim nagyon vakok, eszükbe sem jutna, hogy segítségre van szükségem. Anya szokott bolondnak és furcsának nevezni, ha kb. kéthavonta egyszer fültanúja lesz a szétesett gondolatmenetemnek, de semmi más nem tűnik fel nekik. Te biztos nagyon vékony vagy. Nem tudom, mit kellene tennem, minimális akaraterőm sincs, nem tudok nemet mondani az ételre. Pedig régen szörnyen sovány voltam, de akkor nem is érdekelt a súlyom.
2013. szept. 29. 22:56
 8/12 anonim ***** válasza:
Fordulj pszichiáterhez! A legtöbb helyen beutaló sem kell. 18 éves elmúltál, a szüleidnek sem kell tudni róla.
2013. szept. 29. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A magany a bajod. Egyedul eros lennel. Elboldogulnal,hogyha egyetlen ember is akar ugy szeretne ahogy vagy. Problemafelismeresem szerintem 5os:D amugy mit kezdj vele? Menj el dolgozni. Oda muszaj bemenni,emberek kozt vagy es eselytelen h ne szoljon hozzad valaki. A suli az mas... Valami egyszeru gyari munkat keress,ahol lehetoseged van gondolkodni is es penzt is keresel. Ha az ember megszunik tevekenykedni tartastalan lennye vedlik. Ez a 7 fobun vege. Olvass utana. Csinalj valamit,kulonben tartastalan lennye vedlesz... En is rajzolok.te hogy kepzeled ezt el? Tartastalan leny... Szornyu lenne ilyen jelzokkel illetni magad..nem?
2013. szept. 30. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Én minden rossz jelzővel illetem magam. Köszönöm, hogy mutattál egy új szempontot.
2013. szept. 30. 20:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!