Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az normális, hogyha heti...

Az normális, hogyha heti rendszerességgel visszalátogatok egy olyan helyre, ahol rájöttem, hogy változtatni kell az életemen és ahol boldog voltam. (kórházról van szó)? Amúgy legfőképpen pszichológiai szempontból kérdezem ezt.

Figyelt kérdés

2013. okt. 4. 21:06
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
A kórház kertjében sétálgatok,a padon ülök, várom, hogy megpillantsam a nővéreket, orvosokat akik kezeltek. Cikinek érzem, hogy bemenjek az épületbe. 15/F
2013. okt. 4. 21:08
 2/18 anonim ***** válasza:
pszichiátrián voltál?
2013. okt. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Nem pszichiátrián voltam. Endokrinológián. Gyakori vizelési ingerem van, és lelki eredetű, fokozott szomjúságérzetem.
2013. okt. 4. 21:32
 4/18 anonim ***** válasza:
Írtad heti rendszerességgel. Akkor több hete voltál bent. Azóta mit változtattál az életeden?
2013. okt. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Én nem érzem normálisnak. Nem bántani akarlak, de tényleg nem. Így ez alapján a nagyon rövidke benyomás alapján azt mondanám, hogy neked kell valami, amitől "függhetsz", ezért kapaszkodsz még ebbe. Társfüggő nem vagy? Szerintem (feltéve hogy amúgy is van hasonló problémád, és jársz) a pszichológust érdekelné a dolog.
2013. okt. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, bocs, most olvastam hogy 15/F, akkor társfüggő még nemigen lehetsz.
2013. okt. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
A kórházban 2 hónapja voltam. Szeretethiányban szenvedek, szerintem ez lehet oka annak, hogy visszajárok, a kórházban szeretetet kaptam a nővérektől, az orvosoktól és a többi gyerektől. Rossz családban nevelkedem, apám alkoholista, idegbeteg, anyám pedig túlfélt. Az iskolában mindig is csendes voltam, kevés barátom van. 2 éve járok pszichológushoz. A kórházban játszottam a gyerekekkel, szeretetet adtam nekik és ezt vissza is kaptam tőlük (sírt az 5 éves szobatársam amikor hazaengedtek). Akkor eldöntöttem, hogy erőt veszek magamon és változtatok. Szocializálódni fogok, beilleszkedni a közösségbe. Több barátot szerzek, és iskolapszichológus szeretnék lenni,hogy segítsek a bánatos embereken, továbbá, hogy a kórházban szerzett élmények sokszorosát átélhessem. Azelőtt rossz volt a tanulmányi eredményem, idén pedig 4,5 vagyok. Azért tanulok, hogy pszichológus lehessek. Amikor az akaraterőm gyengül a kórházba bemegyek, és így megerősödök, erőt ad a kórház. :)
2013. okt. 4. 22:47
 8/18 anonim ***** válasza:
93%
Kedves Kérdező, azt, hogy gyerekeknek segítesz, a kórházon kívül, önkéntes munkában is csinálhatod ám! Sőt, ha a kórházhoz kötődsz, menj el kórházi önkéntesnek ( [link] gyerekkórházba is mehetsz, ahol a kicsiknek nagy szükségük van rád.
2013. okt. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
94%
Egyébként pedig respect azért, hogy ilyen "jó" módon próbálsz segíteni magadon. Sajnos a rossz családi körülményeiden senki nem fog tudni segíteni, de megtalálhatod és felépítheted a saját életed. Talán ha jobban felépítetted már, akkor le fogsz szakadni erről a kórházról is.
2013. okt. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Az érettségihez szükséges 50 óra közösségi szolgálatot ott akarom majd letölteni, ahol feküdtem.
2013. okt. 4. 23:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!