Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudom, hogy levezetni a...

Nem tudom, hogy levezetni a feszültséget, néha már félek magamtól. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
8 éves koromban kezdődött az egész. Akkor vágtam meg először magamat.A szüleim mindig is nagyon feszülté és idegessé tettek, mivel sehogy sem tudtam/tudok megfeleni nekik.Majd javulni kezdett a helyzet..Legalábbis ezt gondoltam anno..Utána hogyha nagyon ideges lettem ami akkor is és most is gyakori nekiálltam ordítanii fura hangokat kiadni és csapkodni meg rángatózni, ilyenkor volt hogy fél órán keresztül csak rángatóztam, erőteljesen remegtem és általában ez csak akkor állt abba hogyha sírva elaludtam. Volt egy időszak amikor jobban lettem ez az időszak sok Évet magába ölel.De rá pár év múlva elveszítettem az egyik családtagomat aki nagyon közel állt hozzám és akitől nem is búcsúztam el. Ekkor megint előjött a vagdosás. Nem tudom miért de valahogy mindig megnyugtató látvány volt nézni ahogy lefolyik a saját vérem. ezután pár hónapra csináltam egy hülyeséget. Akkoriban eléggé össze voltam törve a papám halála miatt és volt valaki aki sokat törődött veem,kedves volt meghallgatott megvígasztalt és belé szerettem.Ő kért valamit tőlem és én nem ellenkeztem elküldtem egy képet. Majd ezt mindenkinek megmutatta és nevetség tárgya lettem mindenki rajtam nevetett meg engem k*zott. A tanárok és a szüleim is megtudták. Úgy éreztem mindeki lenéz.. Nagyrészt így is volt...ekkor volt a legnagyobb dühkitörésem ekorra már össze jött minden kijött rajtam teljesen. a papám halála meg az eset is és csak annyi rémlik hogy tiszta vér körülöttem minden és a kezem tele van hegekkel. Nehéz visszaemlékezni rá. ezután jobban lettem már nemigen vagdosom magam. De még mindig nem tudom hogy levezetni a feszültséget pedig sportolok is.. Még mindig előfordul, hogy dühkitörésem van. Ahhoz hasonló mint ami 8 éves korom körül volt még nagyon régen az érvágás után.

2013. okt. 6. 15:32
 1/2 anonim ***** válasza:
nem akarlak megbántani de ezzel már rég pszihológushoz kellett volna fordulni..
2013. okt. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Megértem h összeomlottál és ugy érzed minden szar de ha vagdosod magad az nem megoldás nem lesz jobb az életed és fizikailag is tönkreteszed magad..a szüleidet nem ismerem de probáltál már velük arról beszélni h úgy érzed semmi nem jo nekik és figyelemfelhívás amiket teszel? tudom h nehéz de értesd meg velük h egyedül ez neked nem megy...

a papádat sajnálom de meg kell probálni tovább lépni és a jo dolgokra emlékezni(tudom mondani könnyű de nem mondtam h ez csak ugy menni fog ehhez sok erő kell)

a srác aki meg átvert..annyit tudok mondani h baratokat és elsősorban baratnőket keress nem tudom elmomdani nekem mennyit segítettek és hidd el hogy nem néz le mindenki..lehet h ők is félnek nem tudhatod h az ő életükben mi zajlik :/

a dühödet meg ha nem tudod kezelni keress fel egy pszichologust vagy egy anonim kört akiknek szintén ez a bajuk ez nem szegyen!! én is pszichologusnak készülök és nem az a gyenge akinek problémája van hanem az aki fél változtatni azon és szembe nézni vele

2013. okt. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!