Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Osztálytárs, tippek? 15/L

Osztálytárs, tippek? 15/L

Figyelt kérdés

15/L


Nincs különösebb célom a kérdéssel csak a kíváncsiság vezérelt,és érdekelnek a véleményeitek,tippeitek.

Ma tanakodtunk az osztálytársnőmmel arról,vajon milyen mentális zavarral küzdhet az egyik osztálytársunk(fiú).

Figyelgetem rövid ideje,észrevételeim;

Van egy bizonyos kényszertevékenysége,mégpedig a pislogás,ami már-már mondhatni kacsintás. Ha valaki ránéz,megszólítja,vagy zavarba jön,esetleg hirtelen kizökkentik ha koncentrál valamire,rájön a ,,pislogási-roham(vagy hogy is nevezzem)". Ilyenkor visszahúzódóbb,a leghétköznapibb helyzetektől is zavarba jön.

És most jön a lényeg,egyik nap olyan,ahogyan az utóbb leírtam,aztán a következő nap mintha egy teljesen más ember költözne belé. Magabiztos,kicsit nagyszájú(pl visszamer csipkelődni a tanárnak),akaratos,a testbeszéde is egészen más,nem forgatja ide-oda zavartan a fejét és nem is hajtja le,abszolút nem jön elő a pislogása,egyenes a testtartása...


Érdekelne,mit gondoltok,mi lehet ez?Persze tudom,így látatlanból meg nem lehet mondani,és hosszú folyamatba telik a mentális zavarok megállapítása,de így elsőre mire tippelnétek?


2013. okt. 8. 22:59
 1/3 anonim válasza:

Nem sokat tudok ezekről, de próbálok magamból kiindulva valamit. Én személy szerint régebben eléggé zavarba voltam, ha valami volt a fülem mögött. Egy apró dolog, hogy nincs matematika házi feladatom, állandó félelmet keltett bennem, ha nincs házi feladatom, ezét kissé zavart voltam. Olyan is van, hogy ha teszem azt sokat gépezek, elkezd fájni a szemem, ezért folyton lejjebb nézek, hogy kevesebb fényt kapjak, és egyre többet pislogok, de ha nem gépezek annyit, egyenes vagyok. Tudom, lehet, hogy hülyeség, vagy túl egyszerű amit mondok, de van hogy az ember a bonyolult válaszok között keresgél, pedig sokkal egyszerűbb a megfejtés. Most magamból indultam ki, ezek mind megtörténtek már velem.

14/F

2013. okt. 8. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egyszerűen ha zavarba jön, a teste így reagál. Nálam ez abban nyilvánul meg, hogy testem különböző pontjain rettentően fájdalmas kisebb "szúró-égő" hatást érzek. De volt olyan ismerősöm, aki ha zavarba jött, a szó szoros értelmében elnémult, nem tárgyalt senkivel, sokszor órákig. Emlékszem, az iskolában többször is emiatt kapott rossz osztályzatot, mert egyszerűen nem volt hajlandó megszólalni. De az is lehet, hogy más áll a háttérben, pl. disszociatív személyiség.
2013. okt. 8. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Vagy van egy ikertestvére, és mindig más megy be a suliba...

Talán tetszik a fiú, hogy figyeled, és kíváncsi vagy rá?

Ha lenne is betegsége, mi közöd hozzá?

2013. okt. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!