Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egyre rosszabbul vagyok, már...

Egyre rosszabbul vagyok, már az öngyilkosság is megfordult a fejemben mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kényszerbeteg vagyok ami depresszióval párosul ami csak egyre rosszabb lesz már nem tanulok mert igyekszem lezárni a dolgokat,tényleg nem akarok öngyilkos lenni de valamiért egyre többet fordul meg a fejemben pl: elképzelem hogy a padom üres,elképzelem a temetésemet stb.Elvágyom egy másik világba ahol vannak erők ahol küllönleges lehetek,nem érzem jól magam és folyton csak sírok,és úgy érzem senki sem ért meg hiába magyarázok.Annyi a szerencsém hogy nem merem megtenni!De mint tudjuk ez egy olyan apró lépés hogy pillanatok alatt megtörténhet,Segítsetek lécci!és normális válaszokat várok mert ez komoly dolog semmi szükségem poénkodásra...
2013. okt. 9. 17:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem leszel különlegesebb, csak halott. Am keress valami elfoglaltságot. Kutya, fotó, olvasás, ismerkedj hasonló érdeklődésűekkel. Ha nem megy, fordulj szakorvoshoz. Az segít.
2013. okt. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
miért vagy ennyire szomorú?nem érzed jól magad az osztálytársaiddal? cikiznek? vagy a szüleiddel van rossz kapcsolatod? esetleg önmagaddal nem vagy a ezek elégedett? ha ezek közül vmelyik akkor próbáld meg végiggondolni hogy mit tehetsz ellene! pl ha ha az osztálytársaiddal van probláma akkor menj el másik iskolába , tudod tiszta lap meg minden.... ha rosszak a jegyeid egy időre foglalkozz csak azzal ! és ha vmi félresikerül nehogy megint visszaess!
2013. okt. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Két dolog:


1) KÉRJ ORVOSI SEGÍTSÉGET! Nem szégyen beutalót kérni pszichiáterhez / pszichológushoz!


2) Az ORVOSI SEGÍTSÉG MELLETT mivel írod hogy "Elvágyom egy másik világba ahol vannak erők ahol küllönleges lehetek", megpróbálkozhatnál szerintem szerepjátékkal. Neten keress egy klubbot, jelezd hogy csatlakoznál egy társasághoz játékosként. Nem neten keresztül, hanem élő emberekkel, papírral és tollal játsz!

Könnyen szerezhetsz így a fantáziával pozitív élményeket, és hát a legjobb segítség a lehangoltságnál a társaság.

Persze figyelj rá hogy ne vessz el a fantáziavilágban.

2013. okt. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha valaki nem sikeres itt lehet máshol még jó. Nekem is ez jár a fejemben.
2013. okt. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
pszichológushoz járok lassan egy éve de csak most jöttünk rá hogy kényszer beteg vagyok.Rengeteg olyan sorozatot nézek ami természetfeletti de amikor vége van a sorozatnak úgy érzem kiszakítottak a világomból és csak rosszabb lesz de nem tudok leállni nálam egy 2 évados sorozat kb 2 nap megállás nélkül,könyvekkel ugyan ez és most azt a könyvet olvasom hogy 13 okom volt ez egy csajról szól aki öngyilkos lett és kazettákat hagyott hátra az indokokkal és én annyira közelinek érzem...Barátaim vannak de nem értenek meg azt mondják hülye vagyok....A pszichológus most fog időpontot adni egy pszichiáterhez hogy gyógyszereket írjon fel..de úgy érzem hogy ez sen fog segíteni...
2013. okt. 9. 18:39
 6/9 A kérdező kommentje:
egyébként 16/L
2013. okt. 9. 18:40
 7/9 anonim ***** válasza:
66%
A szüleidnek kellene tenni valamit. Miért hagyják, hogy sorozatokat nézz? Én ha ilyen gyerekem lenne, rögtön kidobnám a tv-t a házból és feladatokat adnék a gyerekemnek, hogy ne legyen ideje gondolkozni sem. Próbálj magad elé értelmes célokat kitűzni, én ilyen idősen elkezdtem egy nyelvet tanulni és kötni, horgolni. Foglald el magadat, a tv-t meg felejtsd el.
2013. okt. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Milyen gyakorisággal jársz? És nem érzel javulást? Akkor viszont válts pszichológust, mert egy JÓ szakemberrel már réges-rég javulnod kellett volna!
2013. okt. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
78%

Én sorra olvasom a hasonló kérdéseket és a válaszokat alatta. Kiábrándító. Nem a kérdés, hanem a válaszok. Eszement görcsölését látom a segítésnek és hát meg is látszik a válaszokon. "Szeresd jobban"

"próbálj meg szórakozni" "nevess többet" "próbálj meg ne fantáziavilágba menekülni" Kérdezem én: ezek valóban helyes válaszok? Tényleg lehet ezeket tanácsolni? Az értelmi állapotokat lehet kontrollálni? Én nem hiszek ezekben. Még sose hatott egy embernél sem, amikor azt tanácsoltam neki, hogy próbáljon meg ne szorongani. Milyen segítő az ilyen? A másik dolog amiről szeretnék szót ejteni az a siettetés. Mindent azonnal, most akarom azt amunkahelyet, ma vesszük meg a cipőt, ma szakítok, most rögtön akarom azt a lányt. Mi? Hogy? Én látomnap mintnap azautóba ülve az engem megelőző autósokat és fél óramulva találkozunk újra az úton. Hát van ennek értelme? Tényleg lehet így előrehaladni az életben, hogy gyere csináljuk meg, most és azonnal. A hírekben olvastam a minap: Az országgyűlés már 384 rendeletet módosított ez évben... és élt valamikor egy kedves kis kínai, aki csak annyit mondott, Laoce, minél több a rendelet, annál nagyobb a rendetlenség egy országban. Ennyi telt mára tőlem, nem voltak válaszok, nem volt repülés, ámítás.

2013. okt. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!