Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Skizofrén vagyok? Mert szerint...

Skizofrén vagyok? Mert szerintem valamilyen szinten igen.14/l

Figyelt kérdés
Utánanéztem a tüneteknek. Leirom amikre magamra ismertem.: Időröl időre különbözőféleképpen viselkedem. Néha nagyon izgatott vagy zaklatott leszek, máskor egy transz szerű állapotba kerülök. De van amikor teljesen normálisan viselkedek. Azt hiszem olvasnak a gondolataimba. Szoktam hangokat hallani, néha beszélgetek is velük a fejemben. Néha logikátlanul gondolkodok. Abnormálisan őrülten viselkedek. Néha koordinálatlanul mozgok. Nem úgy fejezem ki az érzéseimet ahogy kéne pl. Nevetek miközbe vérig sèrtettek. Fura kifejezéseket teszek. pl ezeket többször is szoktam mondani: Egy száj van a kezemen és a rózsaszin elefánt megnyalja köldököm (ezt halucináltam is) , a kurv.k boxot esznek. stb. Azt hiszem a Tv ben beszélő ember személyesen nekem üzen (1x volt ilyen) Cél nélkül teszek dolgokat. pl ma ez volt: A suliba leraktam a táskám a fölcinti padra aztán felmentem a 2. - ra , leültem a padra, aztán egy 5. estől kértem sampont....ASULIBAN!!! És ezeket cél nélkül bàr ink unatkozásbol. Sokszor magamban vihogok a semmin. Félek a febhér autóktól. A suliban annyira kiközösitenek h egyre jobban romlik az állapotom. Hogy lehet így èlni?!

2013. okt. 11. 22:09
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
60%

Ejha...

Feltételezem, hogy értelmesebb vagy, hiszen felismerted a problémát és felméred a súlyosságát. Ha mind igaz, amit írsz, akkor nem sok az esély rá, hogy egy sima tiniőrültségről van szó. Ezzel az a baj, hogy nem tudsz egyedül segíteni magadon. Addig kell elmenni szakemberhez, amíg el nem hatalmasodik rajtad. Ha éppen normális perceid vannak, akkor mondd el a szüleidnek, hogy vigyenek el pszichológushoz. Egyébként csodálkozom, hogy eddig nem vették észre, hogy gond van.

Tulajdonképpen nem biztos, hogy skizofrén vagy. De ha úgy érzed, hogy probléma van, akkor probléma van. Amit meg kell oldani. Remélem, sikerülni fog.

2013. okt. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
16%
Orvoshoz menj el a panaszaiddal! A szüleiddel is beszélj erről!
2013. okt. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Igen ez skizofrenia... azonnal orvoshoz kene menni :/ az en apam is ugyan ezeket produgalta..csak rola azt allapitottak meg hogy Skizoid.
2013. okt. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
60%
Kiskamaszka vagy, bohókás. Ne játsz ezekkel a nagyon súlyos szavakkal. Nem vagy beteg, de nem kell ezzel kacérkodni. Tanulj, pihenj, és gyakorolj valamilyen kifejezésformát (zenélj, éneklej, írj, táncolj fess) -mert ez hiányzik,az érződik a soraidból.
2013. okt. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
72%

Nos amennyiben tényleg igazak ezek a "tünetek" akkor esetleg beszélhetnél a szüleiddel vagy orvossal.

De ha tényleg valós az, hogy te furcsa vagy, akkor nem hiszem el, hogy a családod nem jelezte neked. Nekik hamarabb kellene észrevenniük, mint neked, sőt ha te valóban pszichés eset vagy, akkor lehet nem is vennéd észre.


A másik viszont: a tiniknél előfordul, hogy valamivel kiakarnak tűnni a többiektől, így kitalálnak valami hülyeségeket. Akár öntudatlanul is.

2013. okt. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
ha skizo lennél, nem valószínű, hogy tudnál róla, nem vennéd észre a tüneteket, mert azokat gondolnád normálisnak... haveromnál legalábbis így volt...
2013. okt. 12. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
akkor lehet nem vagyok skizofrén, de tuti van vmi baj velem mert nem hiszem el hogy ezek mind normális dolgok. volt olyan h mentem a folyosón lassan mereven kifejezéstelen arcal elbambulva és amikor az egyik barátom meglátott azonnal elkezdett beszélni hozzám h van e bajom és akkor un. felébredtem. szerintem ez sem normdaális dolog. Meg amikor rámjön a dili akkor mutogatom a hasam , hülyeségeket beszélek, nagyon hangosan elkezdek népdalokat énekelni, szóval boldog vagyok közben, de amikor elmulik elkezdek sirni és néha szoktam karcolgatni a kézfejem és anyunak mindig azt mondom h tesin elcsúsztam a betonon. Szerintem amikor bedilizek akkor öntudatlan állapotban vagyok vagy nem tom.
2013. okt. 12. 09:24
 8/19 anonim ***** válasza:

Vmilyen pszichiátriai problémád biztosan van, ha hallucinálsz. A skizofréneknek pedig lehet betegségtudatuk, bár tényleg az a ritkább. De én találkoztam olyan skizofrénnel, aki tökéletesen tudatában volt annak, hogy amiket hall, azok hallucinációk.

Menj el pszichiáterhez, mert az állapot kezelhető.

2013. okt. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
lehet hogy te skizoid vagy. mindenképp irány egy orvos...mert tényleg minden honnan ki leszel közösítve :/ gyerekek ki nevetik az ilyen problémával küszködőket :(
2013. okt. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Utána néztem a skizoid nak is de nem, nem jellemzőek rám a leirtak. azt irta h : a betegségben szenvedőknem érddeklődnek az emberi kapcsolatok iránt, ezért magányosak, de nem is hiányzik nekik az emberekkel való kontaktus, kommunikácio. (wikipédia)

Én igenis igényelem a társaságot vannak barátaim is. Azt is irta hogy röviden tömören fogalmalmaznak a skizoidok, hát én annyit tudok beszélni, mértéktelenül jár a szám.

2013. okt. 12. 14:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!