Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegség. Depresszio?!...

Pánikbetegség. Depresszio?! Van megoldás?

Figyelt kérdés
Kb 3 honapja kezdodott. Hirtelen minden előjel nélkül rosszul lettem. Azota ez bizonyos időközönként ismétlődik. Remegek.izzadok. indokolatlanul sirni kezdek. Az erő kiszalad a vegtagjaimbol , hirtelen nagyoon fàradtnak érzem magam és ugy érzem hogy mindjàrt elájulok.A szivem hevesen kezd verni , a vérnyomásom felmegy, zsibbad a kezem nem tudok koncentralni. Félek attol hogy elvesztem az önkontrollt.
2013. okt. 13. 16:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Pszichiáter, gyógyszeres es pszichoterápia.
2013. okt. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Helló


Írhatnál róla, hogy volt-e valami mégis ami kiválthatta.

Lehet hogy jobban el kell gondolkodnod rajta hogy eszedbe jusson. Valami amitől félsz, vagy valami ami miatt stresszelted magad, szorongtál. Meg arról is írhatnál hogy mikor jön elő, van-e valami bizonyos helyzet amikor rád tör. Mondjuk nem minden esetben van ismert ok, bár nem értek annyira a pánikbetegséghez, nekem szorongás meg depresszió volt, és szokott is lenni, olykor-olykor újra előjön, bár én tudom is az okot.


Persze amikor látszólag nincs ok akkor is van valami.

Elhiszem hogy nagyon rossz, de láttam youtube-on egy nőt akinek 7 éves kora óta volt, most huszonvalahány, talán 30 körül van, és semmi baja, mármint semmi baja nem lett a pánikrohamoktól. Maga a pánikbetegsége is javult, már nem tör rá. Mondjuk pontosan nem emlékszem hogy milyen idős korában ment el először a szakemberhez. Csak azért írom ezt, mert nem kisgyerekkorában ment, tehát ha hamarabb ment volna akkor lehet hogy hamarabb javul.


Neked is ezt ajánlom, nagyon sokan szenvednek ettől, meg sok egyébtől. Ismerik már a szakemberek.

2013. okt. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Foggalmam sincs hogy mi valthatta ki, mar rengetehet gondolkoztam rajta ... voltam mar sokkal roszabb lelki allapotban is ... es akkor nem volt ilyeb baj .. de mostmar a hangulatom is allandoan rossz ...mar voltam egy pszichiaternel de csak nyugtatot adott. Most szerdan megyek ujra remelem tobb mindnt tud mondani ...
2013. okt. 13. 17:38
 4/5 anonim ***** válasza:

A nyugtatokkal vigyazz, ket-negy het utan ra lehet szokni, es ezert nem is ajanlatos oket 2 hetnel tovabb szedni!!!

(foleg ha benzodiazepin csoportba tartoznak)

A raszokas meg rengetegszer elvonasi tuneteket okoz hanem emelik a dozist...

viszont az elvonasi tunetek durvabb panikokkal jarnak!!! (tapasztalatbol mondom)

ugyhogy csak mertekkel szedd oket...

A panik lekuzdesere van egy oldal (panikbetegseg.eu), ahol sok hasznos dolog van, olvasgassad.

Ha kezd radjonni a rosszullet, tartsd a kezed a szad ele, es lelegezzed be a kifujt levegodet egy jo ideig, az segit ellazulni..

valamint koncentalj erosen vmire..ha vki van melletted szolj neki, h beszeljen hozzad folyamatosan, ugy sikerulhet elterelni a figyelemedet a rosszulletedrol....

Fontos sztem, hogy beszelgess valakivel, valakikkel errol, baratok, csalad (ha nincs ilyen akkor pszichologus) beszelj arrol hogy mi az amitol feszult vagy/lettel..

sokat segit az is ha megertenek, meghallgatnak masok..

a gyogyszer az csak manko, de az igazi okot nem kezeli..

Probalj meg rajonni, hogy mi tortent veled pontosan mikor radjott az elso roham...mit gondoltal, miyen stressz volt az eletedben stb..

fontos ez...aztan ha depresszios is vagy, akkor meg fontos, hogy mozogj vmit naponta min20perc (meg ha nincs is hozza kedved, ra kell venni magad vhogy)

vagy egy intenzivebb sport (areobik, futas, uszas) vagy csak gyaloglas, biciklizes stb...

Fontos az is, hogy miket gondolsz...ha negativokat jobbara, akkor azok sulyasbithatjak a tuneteket...azokat viszont csak te tudod megvaltoztatni...

youtubeon vannak mindenfele videok ezzel kapcsolatban amik segithetnek, ha rajuk keresel biztos kiad egy rakast, konyveket is lehet venni,

es ha van penzed akkor el lehet menni kognitív viselkedésterápiara is...

Ki lehet gyogyulni a panikbol ne aggodj, a depresszion is lehet javitani, viszont csak te tehetsz erte ,plusz azert kellenek

megerto es szereto emberek akik melletted allnak a nehez idoben.....

Viszont vigyazni kell, mert hamar visszaterhet barmelyik ha nem tanuljak meg megerteni es kontrollalni.

Remelem segithettem, tapasztalatbol irtam ezeket; tudom jol milyen a panik es a depresszio is.....

2013. okt. 15. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Utolsó, neked igazi pánikrohamjaid voltak, és sikerült belőle kijönnöd?


Amúgy egyetértek azokkal amiket írtál.

2013. okt. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!