Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » S. O. S.! Mi lehet a bajom?

S. O. S.! Mi lehet a bajom?

Figyelt kérdés
Tippeket, tanácsokat szeretnék kérni, mert én már kifogytam belőlük. Kezdem azt hinni, megőrültem, és ez egyre csak rosszabb lesz. Nem tudom, pontosan hol kezdődött a probléma, óvodában, vagy kamaszként azzal, hogy nem akartam felnőni, vagy azzal, hogy ok nélkül bántottak gimnáziumban. Úgy érzem, két énem van, bár az egyik nem létezik, csak az emberek hiszik azt. Régóta élek úgy, hogy ugye van a hivatalos "önmagam", aki suliba jár, a barátaival találkozik, aki mutatja, hogy egy színtelen, szürke háttérbe húzódó lány, aki nagyon jól nevelt és kedves. Senki nem hinné, hogy valójában évek óta fiúként tekintek magamra, szándékosan nem engedek magamhoz közel embereket (a családomon és a nagyon szűk baráti körömön kívül, akik már inkább testvéreim, illetve a páromon kívül), továbbá úgy érzem, minden, amit idáig tettem/felépítettem, az nem az enyém, az valaki másé, valaki, aki nem én voltam, csak egy mesterséges "ego", aki nem is létezik. Tiszta skizofrénnek érzem már magam. E mellé utálok emberek közé menni, utálom, ha bárki nőként kezel, szabadulnék a mesterséges ego-tól. Komolyan úgy érzem, ez nem az én testem, ez nem az én életem, rabként élek egy hazugságban, ami szépen lassan megöl. Felejteni akarok, megölni azt a mesterséget sz@rt, undorodom attól a külsőtől is, ami régen nekem volt... Barátságokat is szakítottam már meg azért, mert a régit látták bennem. Minden rosszabb lesz napról napra, órákig tart a semmi is, mire emberek közé tudok menni, mert húzom az időt, hogy csak ki ne kelljen lépnem... Kint pedig hatalmas erőfeszítések árán előadom, hogy nekem semmi bajom, teljesen átlagos vagyok. Az életem nem tart semerre sem, maximum a megőrülés vár rám.

2013. okt. 17. 14:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezt nevezik identitás zavarnak. Helyes lenne egy lelki nagytakarítás, olyan kiképzett pszichoterapeutánál, aki mélylélektani módszerekkel kezel (hipnoterapeuta, vagy még inkább integratív terapeuta).
2013. okt. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Igazad van az első válaszolónak menj akár pszichologushoz. Lehet az is megoldas ha atoperaltatod magad fiunak de akkormévjobban kitaszíthatnak és különcnek nézhetnek ésvez az operáció sokba kerül
2013. okt. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem őrültél meg,csak lehet hogy te más vagy mint átlag.


Azt írod hogy fiúként tekintesz magadra és nem szereted ha nőként bánnak veled.


Nem lehet hogy te fiú szeretnél lenni,csak úgy érzed hogy tévedész történt és te véletlenül egy női testbe kerültél?

Ha igen akkor lehet hogy transzexuális vagy csak titkolod magad előtt is.


Sok felnőtt férfi vagy,aki családos,gyereke is van és valójában meleg és titokban tart fennt kapcsolatot a saját nemével.Ahogy vannak férfiak/nők akik nappal átlagos pasik/nők végzik a munkájuk és az eredeti énjüket este hadják kibontakozni.

Na most nálad vagy ilyesmiről van szó.


Vagy arról van szó,hogy mint mondtad,Írtad sokat bántottak,cikiztek és felépítettél egy olyan embert aki te szeretnél lenni,aki más mint te aki meg mer tenni dolgokat amit te nem,akinek vannak kalandja,akár szókimondó is,mert sok ember van aki magány gyerekként is kitalál egy álomvilágot,ami nem unalmas,kitalálja hogyan néz ki,kik veszik akár körül,miket mer megtenni.


Akiket sokat bántanak/kiközösítenek,vagy csak magányosak,másnak érzik magukat akiket senki nem ért meg van hogy ilyen álomvilágot építenek fel és van a valódi életük és a kis kitalált életük,ahol azok lehetnek akik csak akarnak.Volt barátnőm aki olyan volt hogy éppen aki tetszett neki színész de mint apakép teremtette maga köré,egy filmbeli karakter gyerekéntek képzelte magát,hova mennek,miket csinálnak ilyesmik.Kinőtt belőle,de voltak ilyen dolgai.


Szóval a kettő közül nálad miről van szó tisztázni kellene,te most fiú szeretnél lenni,fiúnak érzed magad,vagy ez is csak egy kitalált karrakter?


Nem örültél meg nyugi,de gondolkodj el mi a helyzet?

Mi is szeretnél lenni?

Kinek is érzed magad?

Fiú vagy lány vagy,mit érzel?

2013. okt. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a választ! Kedves utolsó, ez kicsit nehéz kérdés, igazából kicsit ez is, kicsit az is. Bár erősen inkább afelé hajlok, hogy megpróbálnám fiúként ezt az egészet, mert nekem lányként ez tényleg nem megy. Semmilyen oldalról sem, ráadásul a hormonháztartásom is a feje tetején áll, kamaszkorom óta. Lehet, hogy ez már csak belemagyarázás, de kezdjük komolyan azt hinni, hogy ezt az egész "nővé érést" a testem is ellenzi... Sorstársakkal is próbálkoztam, de egy-két embert leszámítva nekem oltári nagy csalódás. Abban lehet, hogy hibáztam, hogy roppantul nehezen nyílok meg, ehhez nekem idő kell, de csak azért, mert én nem sírtam nyilvánosan, nem úgy, mint egyesek, komolyan sem vették, hogy ilyen jellegű problémám van. Nekem mindegyik rinyált, abba bezzeg bele sem gondoltak, hogy nekem sem jobb, mert ők csak azt látták, hogy egy nem csúnya, magas, vékony, hosszú hajú lány vagyok, ugyan, mi bajom lehet... Mára csodálkoznak, miért kerülöm őket. Valahol ezen emberekben történt csalódásom is vezetett ide.
2013. okt. 17. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!