Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi bajom lehet? Ez valami...

Mi bajom lehet? Ez valami mentális betegség? Többi lent

Figyelt kérdés
az a helyzet, hogy úgy érzem nem tudok szeretni. 3 évig csecsemőotthonban éltem, mert anyám elhagyott 17 évesen...azóta folyton csak anyapótlékokat keresek, mindhiába. legnagyobb félelmem hogy elhagynak, nem kellek senkinek. habár van barátom, mégis úgy érzem néha szeretem, néha nem. voltam már pszichiátrián, de ott semmit nem mondtak. kaptam frontint 2 hónapra, de elfogyott egy hét alatt...úgy érzem egész életemben depressziós voltam/ vagyok. sose tudok rendesen beilleszkedni, sose voltak barátaim.olyan sz.r az egész életem, és nem tudom mit tehetnék. úgy érzem senkim sincs. hiába szeret a barátom, én ezt nem tudom értékelni, nem tudom hogy mit érezhet. ha nem látom egy ideig nem is szokott nagyonhiányozni. ha sokáig vele vagyok azt kívánom bár itthon lennék, ahol a kutya se nyitja rám az ajtót. nem tudok szeretni, és nem tudom elfogadni, és kezelni ha szeretnek. az egyetlen élőlény akit szeretek az a macskám. nehéz kérdés, hogyha dönteni kéne, akkor a macskámat, vagy a barátomat választanám-e. ne értsetek félre, szeretem a pasimat, de nem úgy, ahogy egy átlag ember tud szeretni.

2013. szept. 23. 12:38
 1/7 A kérdező kommentje:
régebben szedtem antidepit, de abbahagytam, mert nem ért semmit az egész, semmi változást nem észleltem, vagyis igen, nem tudtam sírni egyáltalán, mindent magamba fojtottam , és csak idegesebb lettem tőle. arra kaptam a frontint, de egyszerűen nem tudok bánni a gyógyszerrel, azért is hagytam abba, mert féltem, hogy egyszer lenyomom az egészet.
2013. szept. 23. 12:43
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez a valami, ha pszichiátertől kérdezed, valami középsúlyos személyiségzavar, amit a jelek szerint gyógyszerrel kell kezelni...

Eléggé hasonlóan érzem én is a dolgokat, de szerintem idősebb vagyok nálad jóval. Sokáig én sem tudtam, hogy miért zavar a szeretet, amiről keveset tudtam. Aztán így utólag rájöttem, hogy nem lehet elkerülni csak úgy. Valaki azt mondta nem régen, hogy elvesztettem a bizalmam. Ennyit rólam...

Nem tudod mit érezhet a barátod? Kérdezd meg tőle egy alkalmas pillanatban! De amúgy valószínűleg szimplán Te nem szereted a barátod, még ha nem is ezt írod. Ha valakik szeretik egymást, akkor nem "sz.r az egész élet"!

Vigyázz magadra!

2013. szept. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
nem arról van szó, hogy épp őt nem szeretem, hanem úgy általában senkit. ha kimegyek az utcára azt kívánom bár láthatatlan lennék ,mert szinte minden embert utálok. barátomhoz inkább ragaszkodok mint szeretem. nem hagynám el, nem csalnám meg,és talán örökre vele maradnék,de nem érzem hogy majd fellobanok a szerelemtől...
2013. szept. 26. 20:16
 4/7 A kérdező kommentje:

tegnap, vagyis ma hajnalban nem tudtam aludni. 2-kor nekiálltam kifesteni a falat,(épp festés van)

aztán lefeküdtem az ágyba, és azon töprengtem, hogy ez tényleg megtörtént-e. aztán elkezdtem zokogni 2 órán keresztül...de nem tudtam okot mondani,hogy miért sírok, aztán 5-kor nagy nehezen elaludtam

2013. szept. 26. 20:51
 5/7 anonim ***** válasza:

ua. vagyok.

Erre is lehetne írni, hogy szociálfóbiás vagy és társfüggő, de sztem ne akarj "beteggé" válni.

Én már 5 hónapja azon gondolkodom, hogy mihez kezdjek az életben és nem sokra jutottam. Neked is kéne gondolkodni, esetleg leírni a dolgokat, hátha Te előrébb jutsz. Engem érzékenyen érintene, ha a párom "talán" akarná az életét velem élni. Persze tudom, hogy nem olyan egyszerű ez, mert olyat viszonylag ritkán érez az ember. Az éjszakai festés, mintha velem is megtörtént volna már. Kérdés, hogy kinek csinálod?

Valami foglalkoztat téged. Sírás, kimerültség, szomorúság, elkeseredettség...

2013. szept. 27. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
azt hiszem éni is elvesztettem a bizalmamat magamban
2013. okt. 5. 19:46
 7/7 anonim ***** válasza:

ua. vagyok:

Benne volt a levegőben, de én is most jöttem rá ugyanerre. Ráadásul megértettem, hogy nemcsak a magamét, de mindenki bizalmát elvesztettem. Valaki azt mondta, hogy mutatni kell valamit a magunk részéről, ami elkezdi majd újraépíteni a bizalmat... persze ha ez a cél.

2013. okt. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!