Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van olyan akinek sikerült a...

Van olyan akinek sikerült a kényszerbetegségből kijönnie, hogyan csinálta?

Figyelt kérdés

Már nagyon régóta van kényszerbetegségem, viszont az igazság az hogy csak akkor jön elő igazán, ha valami miatt aggódom, félek, de a leginkább akkor amikor depressziós, szorongásos időszakban vagyok. Egyébként nem nagyon szokott. Annyira nem extrém, de zavaró. És a rossz gondolatok is, például valami teljesen független dologtól rossz érzéseim támadnak, ez nagyon kellemetlen...

Arra lennék kíváncsi hogy akinek volt ilyen, annak sikerült valahogyan, valamilyen megoldást találnia rá? Tapasztalatok érdekelnének. Amúgy nemsokára szakemberhez megyek, nem csak ezzel a problémával.



2013. okt. 19. 11:13
 1/4 A kérdező kommentje:
Ha például megpróbálok nem odafigyelni rá, és nem csinálom meg azt amit sugall az agyam, az segít?
2013. okt. 19. 11:18
 2/4 anonim ***** válasza:

Amit leírtál, nem utal kényszerbetegségre. Diagnosztizálta valaki?

Legjobb, ha keresel egy pszichoterapeutát, "lelki nagytakarítás" céljából. Az rendbe rak.

2013. okt. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Helló


Nem igazán írtam le részletesen a kérdésben. Csak a szokásos, amik a tipikus tünetei szoktak lenni, bár olvastam valami olyat hogy bizonyos szintig normális, és annyira nálam sem extrém ahogy írtam, de zavaró.

Mikor általános iskolás voltam, akkor kezdődött, de aztán évekkel később mérséklődött, szinte elmúlt, de amikor olyan időszakban vagyok akkor előjön.

pl. hogy valamit meg kell igazítanom, ez nem annyira gyakori mondjuk, de ha pakolok valamit akkor erősebben érzem, és akkor elég rossz. Például fontos hogy milyen sorrendben, hogyan teszem le, vagy vissza a dolgokat. Ez elég erős szokott lenni. Vagy ha például nézek valamit interneten, akkor azt érzem hogy muszáj átnéznem többször, például a szöveget, hogy nehogy kihagyjak valamit (akkor is amikor nem olyan lényeges dolog), vagy például a kapcsolódó videókat egytől egyig végig kell néznem, addi nem lépek el az oldalról, de például tévénézésnél is mielőtt lefekszek, az összes olyan adót amin lehet valami ami érdekel, átfutom... nem számít ha nagyon fárasztó, akkor is. stb. Vagy például ha írok egy szöveget, akkor sokszor javítgatom, úgy érzem nem mindegy melyik szót írom le, melyiket használom, stb. Még sok van. Az is igaz hogy van bennem egyfajta perfekcionizmus, és sokszor ez is okozza, de érzem hogy sokszor nem normális. De ha nagyon akarom, akkor ellent tudok mondani neki. Csak jönnek a rossz érzések miatta. Van hogy valami, a problémámtól teljesen független dolog, ami arra semmilyen hatással nincs, lehet akármi az, rossz érzésekkel tölt el, pl. hogy hogyan helyezkedik el valami, vagy nem tudom, de ez lehet hogy már más tészta. Talán simán csak a szorongás velejárója. Ilyenkor olyan mintha az a dolog váltaná ki az erős szorongásos érzést, ami elmúlik gyorsan. Csak ez nagyon zavaró. De ezek a rossz érzések meg a kényszer is akkor jön mikor eleve olyan állapotban vagyok, legalábbis leginkább, de egy része máskor is. És ahogy írtam nem annyira extrém, nincsenek hosszú rituálék meg ilyenek amik teljesen átírják az életvitelem, csak zavaró. A legfontosabb dolog az lenne hogy megszüntessem magamban a félelmeimet. Akkor elmúlna. Bár van akinél félelmekkor sem jönnek elő. Meg az is igaz hogy ha idegesebbek vagyok valami miatt, akkor is elő jöhet, bár akkor nem annyira azért. A kényszerbetegségekhez annyira nem értek.

2013. okt. 28. 11:14
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, sikerült. Pszichológussal. Többet ér sokkal, mint elsőre hittem. Majd meglátod! Ez inkább csak egy plusz biztatás, hogy még egy ember akad, akinek segítettek.
2013. okt. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!