Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ki fogok valaha gyógyulni...

Ki fogok valaha gyógyulni ebből a kényszerbetegségből?

Figyelt kérdés
Fél éve azt képzelem,hogy terhes vagyok,pedig szűz vagyok.Voltam pszichiáternél,pszichológusnál,nem segített,ez tart már március közepe óta,azon rágódom,hogy mi van hogyha terhes vagyok
2012. szept. 12. 13:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Egyszerűen azt értsd meg, hogy ha nem került a puncidba ondó, vagy előváladék, akkor nem lehetsz terhes! Hány éves vagy?
2012. szept. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Timcsikusz válasza:

érdekes az én hugom is ugyanezt képzelte állandóan hogy terhes (szintén szüzen)Ő sajnos beteg lett utána de nem írom le mi a baja mert még azt is beképzeled:)

A lényeg hogy sztem ez nálad is valamiféle pszichhés dolog hiszen gondolom tisztában vagy azzal hogy nem lehetsz nemi közösülés hiányában terhes!Miért nem segített a pszichológus?Sokan biztos hülyeének néznek hogy ilyeneket kérdezel de én megértelek mert ugye(tapasztalat)

2012. szept. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Keress másik pszichológust, sok a kókler, de ha találsz egy jót, az segít megoldanod a gondodat.
2012. szept. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
volt már egyszer kényszerbetegségem,gyógyüdülésen voltam,ott sok volt a Perthes-kóros gyerek,én ettől félni kezdtem,hogy rajtam is kijön,aztán jöttek elő a tünetei is,rohantunk a szüleimmel orvoshoz,kiedrült,hogy csak beképzeltem az egészet,most a terhességgel vagyok így
2012. szept. 12. 13:33
 5/9 anonim ***** válasza:

Dolgozni kell rajta, magától általában nem múlik el. Keress másik szakembert, vagy menj vissza a régihez. Nem fog meglepődni ezek a dolgok hullámzó lefolyásúak. Van hogy gyógyszert kell szedni, ha meg sok jó dolog történik az életedben (pl személyes sikerek, eredmények) akkor csökkennek a tünetek.

Sok kitartást ! Javulni fog, légy bátor és nézz szembe vele.

2012. szept. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszönöm,úszásórákra kezdtem járni,zumbázni kezdek csütörtökön,munkába állok nemsokára,ezek remélem enyhítik a tüneteket
2012. szept. 12. 13:41
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen, akartam már írni, hogy kösd le magad más elfoglaltságokkal.
2012. szept. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én nekem is ilyesmi kényszerbetegségem van/volt, persze én fiú vagyok, szóval leszögezem, hogy nem a terhességről szól:D Én egyszerűen minden lépésemet, mozdulatomat számolom, és rendszerint egy olyan belső késztetést érzek, hogy el kell számolnom legalább 17-ig, mert ha nem a családomból valakinek baja esik, meghalhat. És napomtól függ, hogy meddig kell elszámoljak, van amikor egészen 79-ig is elmegyek, beteges, de ez van. És minden másodpercben pörög az elmém, majd megőrülök, annyira szétvet néha emiatt az ideg. Ugyanis kialakultak bennem ilyen ún. "szent-számok", amik a családom megsérülésének elkerülését segítik. És e szerint rendeztem be az egész szobámat/mozgásaimat/életem. Ez volt 4-5 éven keresztül, és most 18 évesen, a szüleimmel, barátaimmal való alapos megbeszélés után kezdtem el folyamatosan leszokni. De igazából a legnagyobb segítség a napi 1 vagy 2 órás mozgás jelenti, aminek köszönhetően annyira lefárasztom magam, hogy alig van erőm gondolkodni, és csak belevetem magam az ágyba. Különösen ajánlom a yogát, annak vannak különböző válfajai, de általánosan mindegyikben egy közös, hogy lelkileg megnyugtat. Én speciel. naponta egyszer 1 kemény megerőltető yogát + egy kevés mozgásból álló, inkább testet/lelket ellazító yogát végzek.
2012. szept. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A pszichés kényszerbetegségből úgy gyógyulhatsz meg, ha elfoglalod magad olyan tevékenységekkel, amelyek elterelik a figyelmed a problémáról.
2021. dec. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!