Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziós lennék?

Depressziós lennék?

Figyelt kérdés

Körülbelül másfél éve nyomott a hangulatom. Mindez az egyetem abbahagyása után jelentkezett nálam. Sokszor alvási problémáim vannak, bár ez mindig változó. Egyik héten minden oké, a következő héten már nem tudom kipihenni rendesen magam. Ez így van az étvágyammal is. Egyszer egész nap tudnék enni, máskor pedig alig. A testsúlyom csökkent az utóbbi fél évben. Pattanásosabb lettem. A hajam hullik. Sokat fáj a fejem (migrén). Emésztési problémáim hol előjönnek, hol pedig nem. Vannak olyan gondolataim amik megvalósulásától rettegek. Ilyen például a megbolondulás. Csak úgy átmegy a fejemben ez a gondolat és olyankor nagyon rosszul érzem magam. Sok félelmem van. Magamba zárkózó vagyok, csendes, bár nem tudom, hogy ez probléma-e, vagy sem (?). Nehezen ismerkedem. 22/L


Szerintetek lehetek mentálisan sérült?


2013. okt. 19. 15:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Az egyetem óta van munkád? Vannak barátaid?

Ha nincs(enek), az eléggé hozzásegít a depresszió kialakulásához...

2013. okt. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Munkám van. Nehezen illeszkedem be. Nem tudok a munkatársaimmal beszélgetni. Igazából nem is nagyon vágyom rá. Nem érzem jól magam velük. Nem illek oda. Túl csendes vagyok és ezt nem tartom egy jó tulajdonságnak, ha óvodában dolgozik valaki.

Nincsenek barátaim. Körülbelül 2 éve. Itthon persze el tudom mondani a gondjaimat, de már nem szívesen hallgatnak meg, mert unják, hogy csak a negatív jön belőlem.

2013. okt. 19. 16:18
 3/4 anonim ***** válasza:
El kellene menned pszichológushoz.
2013. okt. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Így van, szakemberhez kell fordulnod, ez az állapot csak romlani fog, ha nem kapsz időben segítséget. Ha nem is vagy depressziós, minimum gyanús, ami történik veled.
2013. okt. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!