Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi van velem? Mit tegyek?

Mi van velem? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Elég furcsa, és nem mindennapi gondom van, és nagyon szeretnék ezen változtatni.

Lehet, hogy transzszexuális vagyok, mert kiskorom óta az minden vágyam, hogy fiú legyek. A szüleim mindig is fiúgyereket akartak, annak is neveltek.

Miután el kezdtek nőni a melleim az életem pokollá változott. Volt, hogy ragasztószalaggal kötöttem be, mert nagyon-nagyon szégyelltem őket. És ez sajnos sok mindenkinek feltűnt, így jöttek a perverz nézések, és barátaim sem igen voltak.

De én igazából azon belül, hogy fiú szeretnék lenni, nőnek szeretnék öltözni. A példaképeim mind olyan férfiak, akik feminin vonásokkal rendelkeznek, gondolok itt néhány híres 80-as évekbeli glam-rock ikonra.

Nem tudom mit tegyek. Szerintetek ez normális? Az operációt elvállalják, ha megtudják, hogy férfi testben szeretnék nőnek öltözni? A másik kérdésem pedig az, hogy hol lehet férfihormonokat venni, és ezeket csak úgy papír nélkül kiadják?

Kérlek segítsetek, nagyon kétségbe vagyok esve. Köszönöm a válaszokat előre is! :)



2013. okt. 22. 21:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
49%

fiú szeretnél lenni =/= fiúnak érzed magad


A szüleid fiút szerettek volna, és annak is neveltek. Ez baj! Gondolom, innen ered ez a furcsa vágyad. Igazából nem úgy néz ki, mintha transzszexuális lennél, inkább mintha egyszerre akarnál megfelelni a szüleidnek és lázadni ellenük! De bocs, ha hülyeséget beszélek. Egy pszichológust mindenesetre nem ártana felkeresned.


Amúgy érdekes, hogy lány vagy és lányos fiú akarsz lenni - ha fiús lány lennél, akkor nagyjából ugyanott tartanál, meg könnyebben is kivitelezhető a dolog :-) sok emberről meg se lehet állapítani, hogy ő most fiús lány, vagy lányos fiú...

2013. okt. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%

Szia!


"De én igazából azon belül, hogy fiú szeretnék lenni, nőnek szeretnék öltözni. A példaképeim mind olyan férfiak, akik feminin vonásokkal rendelkeznek, gondolok itt néhány híres 80-as évekbeli glam-rock ikonra.

Nem tudom mit tegyek. Szerintetek ez normális?"


Szerintem semmi gáz veled, vannak olyan cisz (=nem-transz) férfiak is akik szeretnek feminin módon öltözni, így önkifejezni. Ettől még simán lehetsz transz srác.


A normális szónak mint olyannak meg nem sok értelme vagy jelentősége van, az a lényeg hogy milyen testtel és élettel lennél boldog :)


"Az operációt elvállalják, ha megtudják, hogy férfi testben szeretnék nőnek öltözni?"


Attól függ milyen operációra gondolsz, de azt hiszem bármilyen transz operációt csak egy pszichiáteri és egy pszichológusi szakvélemény után lehet csináltatni Magyarországon. Itt még sajnos nagyon begyöpösödött nézeteket vallanak arról az orvosok, hogy milyen érzésekkel, múlttal és célokkal vagy "valódi transzszexuális". Szóval lehet hogy hazudnod kell majd hogy elérd a céljaid (nem te lennél az első).


Nézz körül ezen a fórumon [link] sok magyar transzszexuális leírja itt a tapasztalatait + nagyon sok infó megtalálható a Transvanilla szervezet oldalán is: [link]


"A másik kérdésem pedig az, hogy hol lehet férfihormonokat venni, és ezeket csak úgy papír nélkül kiadják?"


Papír nélkül ezeket sem adják ki (legalábbis legálisan; nagyon sok transz srác feketén hormonozik, ami veszélyes de néhány ember számára még így is ez az élhetőbb választás). Ráadásul a magyar orvosok valamilyen érthetetlen szokás miatt csak azután írnak fel hormont, hogy megvolt a méh- és petefészek eltávolításod a szakvélemények megszerzése után. (Más országokban csak 3-5 év hormonozás után szokták javasolni az eltávolítást...)


Ha gondolod írj privit, én is transz srác vagyok, csak nem Mo-n lakom :)


- MoonEyes

2013. okt. 23. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, egyetértek mindenben. :)

2: Oké, mindenképpen írok :)

2013. okt. 24. 14:17
 4/11 anonim válasza:

Lehet nem örülsz annak, amit írok. De szerintem mindenki abba a testbe születik ami neki megfelel. Lány vagyok, fiús lány, ráadásul biszex vagy olyasmi (még bennem is vannak kérdések). Nem értem, mi értelme lenne annak, ha pasi lennél. Pasiként mi lenne más? Családot szeretnél? Szingli maradnál? Miért akarnál férfi lenni, ha egy női ruha jobban áll így nőn.

Rendbenvan, te fiú szeretnél lenni. Kiskoromban a fél életem adtam volna, hogy fiú lehessek, de minek? Így jobb nekem, és neked is az lenne így.

Nem fogadnának be sem a nők, sem a férfiak. Belédkötnének, bántanának. Hiányzik ez neked?

Ha tényleg nem tudsz így élni, akkor rendben, légy férfi... de 1 sosem leszel igazán férfi. 2 ne tedd ezt a testeddel. Nő vagy, kiket szeretsz a nőket vagy a pasikat? Bárkit szeretsz rendbenvan. Lehetsz leszbi, de maradj nő.


Persze ha jobbnak látod a műtétet és egyéb dolgokat, akkor ne miattam gondold meg magad.


Azért sok szerencsét a továbbiakban :D

2013. okt. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Megkérdezhetem hány éves vagy?
2013. okt. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
67%

#4: "De szerintem mindenki abba a testbe születik ami neki megfelel."


Azért ilyet elég durva egy transz embernek mondani. Számunkra a test nem felel meg. Nem poénból vagy azért mert nincs jobb dolgunk megyünk keresztül többévnyi hormonkezelésen, műtét(ek)en. Nekünk ez szükséges ahhoz, hogy élhető minőségű életünk legyen. Kicsit úgy érzem magas lovon ülsz vagy csak nagyon magadból indulsz ki. Amit te tapasztalsz nem feltétlen univerzális életbölcsesség mindenki másnak is.


"Nem fogadnának be sem a nők, sem a férfiak. Belédkötnének, bántanának. Hiányzik ez neked?"


Léteznek elfogadó emberek, közösségek. Még Mo-n is találni olyan akár cisz (=nem-transz) embereket akik elfogadják az embert olyannak amilyen. Nem ez megy a tévében, valóban, de nem azt jelenti hogy nem létezik. Csak keresni kell.


"de 1 sosem leszel igazán férfi."


Akkor most te vagy aki eldönti ki a férfi és ki a nő? Lemaradtam arról hogy nálad kell jelentkezni :) Mindenkinek a maga döntése hogy miként önazonosít, nem a nemiszervek, testek tesznek bárkit adott neművé. Nagyon sok cisz ember van akinek a teste nem illik a bináris sablonba, mégsem kérdőjelezi meg senki hogy pl. egy mellrák miatt eltávolított mellű nő még mindig nő e. Nem tűnik fair-nek hogy a transz embereket milyen alapon kérdőjelezik meg folyton.


"2 ne tedd ezt a testeddel."


Még mindig a saját teste. Szerintem mindenki el tudja dönteni mit kezd a testével, a saját joga és felelőssége, senki másé. Persze érdemes várni addig míg biztos az érzéseiben a nagy horderejű döntéseknél, de attól az még mindig az egyén saját ügye.


"de maradj nő."


Neked amúgy miért fontos hogy ő "nő maradjon"?


- MoonEyes

2013. okt. 25. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Tudom, hogy ez sokmindenkinek nem fog tetszeni és le fognak hurrogni, de sajnos mint minden szexuális aberráció, ez is egy sátáni dolog. A jó Isten meg tud ebből szabadítani. Szerintem inkább kezdd el olvasni a Szentírást és imádkozni, hogy a Teremtő tegye helyre benned ezeket a dolgokat. Hidd el, hogy segíteni fog!!
2013. okt. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
87%
Kedves Előző! Én is hívő vagyok, de kérlek, ha már a Szentírást ajánlod a Kérdezőnek, legalább ne ijesztegesd a Sátánnal!
2013. okt. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Igazad van, köszönöm, hogy figyelmeztettél és elnézést ha ijesztőnek hangzott, nem volt szándékom. De ami igaz az igaz, hogy a jelenség a gonosztól van. Olykor kell, hogy a nevén nevezzük a dolgokat, de éppen ezért írtam, hogy viszont van belőle szabadulás, amit a jó Isten adhat meg. Az biztos, hogy nem lesz egyszerű megszabadulni ettől és küzdelmes, de ha "rendbe szeretnél jönni" kedves kérdező, akkor az kemény harc lesz. A jó Isten viszont megígérte, hogy nem enged meg olyat az életünkben, amit vele együtt ne tudnánk megharcolni és legyőzni.
2013. okt. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
97%

Milyen isten, basszus?

Ha olyan istenben kell hinnem, aki ilyenné teszi az életem, ami miatt az öngyilkosság gondolatával kell küzdenem állandóan, akkor csak remélni tudom, de nagyon, hogy valójában ez az isten nem létezik.

Ha mégis létezne, hát akkor az nem az én istenem.

2013. okt. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!