Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak a lányommal?...

Mit csináljak a lányommal? Anorexiás!

Figyelt kérdés

Jár szakemberekhez, de javulást nem látok...24 éves, felnőtt nő, eddig próbáltam nem beleszólni az életébe, de már aggasztó a betegsége. Otthonról már eladtam minden kondigépet, azóta konditerembe jár, és csak esténként jár haza, persze letagadja, hogy ott volt. Kérdezem: ettél? Persze.

És nem mondja el, mi bántja...


2011. jún. 28. 10:10
 1/8 anonim ***** válasza:

Itt a kulcsszó: felnőtt nő. Sajnos nem tudsz vele semmit tenni. Erőszakkal nem tudod elrángatni sehová, azt csinál, amit akar.

Ha eteted, tukmálod, ellenőrzöd, csak rosszabb lesz, és még inkább nem fog kajolni.

Próbálj vele beszélgetni, de ne ordíts. Szimplán mondd el, mennyire aggódsz, rád számíthat, stb. Lelkizz, segíts neki. Ha egyszerre keveset eszik, akkor se piríts rá/gúnyolódj vele. Örülj, ha egyáltalán eszik vmit.


De ha nagyon lefogy, akkor kórház - márha elmegy.

Légy vele türelmes, próbálkozz, de ne erőszakosan/gúnyosan. És reménykedj, h észbe kapjon. Nekem másfél évembe telt, de még mindig nagyon óvatosan eszek... és ha tömnek, sajnos kijön, mert szűk a gyomrom. :(

2011. jún. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én is 24 vagyok, szintén evészavaros.

Csak annyit tudok mondani, hogy kérdezz néha rá, hogy mi volt a pszichiáternél/pszichológusnál! Kezdj el vele erről beszélgetni, hátha megnyílik kicsit. Nem mondja el, mi bántja, mert ő maga sem biztos, hogy tudja. Gondolom tudod, hogy minden olyan problémának ami a külső megjelenéssel önbizalommal kapcsolatos, a hátterében az anya/anyát megtestesítő személy áll. Ha Te az anyja vagy próbálj meg közelebb kerülni, hozzá, h érezze, bízhat benned!

Ha jár orvoshoz akkor változnia kellene a dolgoknak de lehet, h nem megfelelő a szakember.

2011. jún. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én is jártam pszichomókushoz, bár én teljesen más probléma miatt, és találkoztam ott a lányodhoz hasonló evészavaros lánnyal. Mindketten kinevettük a pszichodokit, csak azért jártunk el, hogy a szüleink megnyugodjanak (akkor még kiskorúak voltunk mindketten, én 17 voltam, a lány 16, ha jól emlékszem). Igaz, hogy az enyém csak egyetlen egy tapasztalat a sok milliárd közül, és nem lehet mérvadó. De szerintem a pszichiáterhez/pszichológushoz mászkálás semmi más, mint az ablakon kidobott nagy zsák pénz, amit hasznosabb dologra is lehetne költeni.

Mindenkinek magától kell legyűrnie a problémát, nem pedig másoktól várni a megoldást. Az nem megoldás, hogy a doktornő/úr megmondja, hogy valószínű ez a probléma forrása, és ezt meg ezt kéne csinálni, esetleg felír 6 fajta gyógyszert, amiktől a tünetek enyhülnek, de a probléma gyökere ugyanúgy megmarad. A lányod esetében is valószínű, hogy akármit csinálnak vele, a probléma gyökere ugyanúgy megvan, ahogy meg volt eddig is, mivel már 24 éves, nem éppen egy alakulásban lévő tini. Sajnos azzal sem lennél előrébb, ha tudnád mi ez a "gyökér", mert ezt egyedül a lányod tudná legyűrni, feldolgozni magában, ha igazán akarná, és ha elég erős lenne hozzá. Addig nem tudsz vele semmit sem tenni, hacsak nem bedugod a kórházba, ha már annyira veszélyesen anorexiás, hogy nincs ereje mozdulni se....

2011. jún. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szeresd. Még most sem késő.

És sürgősen vidd pszichiáterhez! Amíg nem késő.

2011. jún. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Miért érzem azt, hogy ez a kérdés a táplálkozás topikba tartozik...
2011. jún. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Utolsónak:Az evészavar mentális betegség.
2011. jún. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Lin71 ***** válasza:
Az anorexia betegség, az alapvető gond, hogy a beteg nem ismeri el, nem fogja fel, nem tudja, hogy beteg, sőt gyakran tagadja is. Támogasd, de nagyon figyelj oda, mert ez halálos is lehet, és van egy pont, amikor már nem visszafordítható. Egyetek együtt, mert így látod, hogy tényleg eszik(-e), avgy süss neki vmi sütit, ami kicsit hízlaló.
2011. júl. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Próbálj vele megegyezni valamiben. Nem tudom, mennyire súlyos, eszik-e valamennyit, de mondd neki pl., hogy egyen minden nap ötször, ha mást nem, legalább valami gyümölcsöt, zöldséget... A hízlaló sütikre nem biztoas, hogy rá tuddo venni.
2011. nov. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!