Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A sűrű vannak "dejavu érzéseim...

A sűrű vannak "dejavu érzéseim" normális ez?

Figyelt kérdés
Megint egyre sűrűbben vannak „dejavu” érzéseim. Amik nem csak érzések, hanem konkrét emlékem van a jelenben megtörténő pillanatról. Elég jól be tudom határolni, hogy mikor láttam a bekövetkező pillanatot. Általában pár nappal előtte még álmomba. De volt, hogy hosszabb idő is eltelt. Amikor bekövetkezik, ez az érzés elgyengülök, belül kicsit beleremegek, néha azt érzem, mintha összenyomnának, és elég kiszolgáltatottnak érzem magam abban a 60-30mp-ben, amíg át élem a szituációt. Szinte maga előtt látok minden mozdulatot a mi következni fog és a szavakat is tudom. Nem tudom, mért van ez, de megint egyre sűrűsödnek ezek a tapasztalásaim és zavarnak, mert egész egyszerűen nem tudok velük mit kezdeni. Egészen jelentéktelennek tűnő pillanatok ezek még is valamiért kiemelődnek a „dejavu” miatt. Más is van esetleg aki tapasztalt már ilyet? Normális ez napi, párnapos rendszerességgel?

2013. okt. 25. 13:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem is sokat vannak. Az agy kreálja sztem normális.
2013. okt. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Írd le az álmaidat és akkor tudni fogod, mikor pár nappal később visszanézed, hogy tényleg megálmodtad-e, vagy csak az agyad játszik veled. Mással is van ilyen, különben nem kutatnák az okát. Maurice Maeterlinck a A tér élete-ben leír egy hasonló esetet egy álmáról, ami később megvalósult.
2013. okt. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

mintha a saját kérdésemet olvastam volna el újra, még amit évekkel ezelőtt feltettem ugyan itt :)

én borzalmasan éreztem magam minden dejavunél... volt amikor a sírás kerülgetett, mert megijedtem, egyszerűen megrémültem, mert amikor valaki csinált valamit, vagy mondott valamit azt már TUDTAM, hogy előtte este megálmodtam, és megijedtem, mintha nem értettem volna mitörténik, vagy hol vagyok.

egyébként ez egy időszakos dolog, nekem pár hónapig volt. most is néha van, de már nagyon rövid ideig tart, max 15 mp.

előtte voltak 10-15 dejavuim is. azoknál éreztem azt, hogy neeem bíííírom... voltak 3 percesek is, azokat elviseltem, de a 10 percesek hajmeresztőek.

Én mai napig nem tudom, miez... amúgy volt olyan is, hogy felkeltem, tudtam, hogy megálmodtam a jövőt, és nem az történt? hogy pl átjöttek rokonok, pedig nem volt megbeszélve... és átjöttek valóban... voltak durvábbak is, de az nem publikus, mert a gyerekkoromban történt és jobb nem beszélni róla.

Én néha úgy éreztem magam, mint valami csodagyerek, aztán meg úgy, mint egy bolond.

2013. okt. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
a testveremmel ugyanez volt. ez nem gyerekjatek ,ennyire ne vegyetem felvallrol, ezek akar epilepszias rohamok is lehetnek..un. kisrohamok..nezzetek csak utana nyugodtan..el is durvulhatnak raadasul..szerintem egy kivizsgalas nem artana.
2013. okt. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

3-as válaszoló vagyok.

[link]

azt hiszem, ha egy orvos mondja ezt, kellő szakértelemmel, akkor hihetünk neki.

semmi komolyra nem utal!

2013. okt. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Az álom többek között a tudatalattid vagy a mélyen fekvő érzéseidet szabadítja fel míg te alszol. - Vagy azokat a dolgokat dolgozza fel az agyad amik napközbe átéltél de nem fogtad fel őket.


Véleményem szerint ez normális. - Elvégre nagy előny ha láthatod a jövőd. (Lehet ez menti meg az életed és tudod hogy azt a területet kerülnöd kell mert tudod hogy ott rossz fog történni.) - Én agykontroll szerű technikát alkalmazok hogy gyakrabban legyen dejavum.


Az álom "kutatások" szerint kb 5 percel a felkelés előtt kezdődik(persze ha természetesen kelsz, szervezeted által.) - Az én megfigyelésem szerint is ilyesmi idő tájt kezdődhet.


Nekem is szokott dejavu álmaim lenni. Én két részre szoktam bontani az álmaim és azokat elemezem őket.

1)Fantázia dús álmok(ezeket hanyagolni szoktam mert legtöbbje nem realisztikus - így ez nem is történhet meg velem.)

2)Esetleges Dejavu álom.(Ezek realisztikusak és inkább 80%-ban a saját szempontomból történnek a dolgok.) - Ezeket már boncolgatni is szoktam. Majd összefoglalom őket magamban.

-Terület/Hely.

-Személy.

-Szituáció.


Aztán olyan embereknek szoktam elmondani akik szerepelnek benne és hogy hol és mi történt. - Így nem néznek hülyének mikor csak úgy bevágom hogy "úristen, dejavu érzésem lett!".


Legtöbbször az időm nem engedi lerajzoljam a megmaradt képsorozatot,és hogy leírjam de ezek az álmok inkább megjegyzem és akár 3x is lefuttatom magamba hogy megmaradjanak bennem. Ha további kérdésed vagy kérdéseitek van írjatok egy üzenetet! :)

18/F

2014. ápr. 7. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Nem kell megijedni a dejavu-től mert ez nem egy betegség nem egy rossz dolog, abban az esetben lehet csak rossz amikor egy nap többször ismétlődik vagy miközben történik nagyon rosszul vagy(olyan rosszul mintha az ájulás szélén lennél :3 ).
2023. ápr. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

A 7-ik vagyok.

Én velem is egy hónapba többször megtörténik. Ne úgy gondolj rá mint egy rossz dolog, hanem úgy mint egy szupererő. (Tudom kicsit gyerekesen írtam le de így van) :)

2023. ápr. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!