Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a megoldás a lelki problémá...

Mi a megoldás a lelki problémákra?

Figyelt kérdés
20 éves srác vagyok elhatároztam lelkileg összetörve. Nem akarok pszichológushoz fordulni, és az öngyilkosságról le akarnak beszélni, de akkor mi a megoldás?

2013. okt. 26. 20:07
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
77%
Lelkileg összetört tizennyolc éves lány válasza: az emberi faj menthetetlen, de ez így van rendjén. Durva, de normális, hogy vannak sorozatgyilkosok, családverők, alkoholisták, pedofilok és öngyilkosok. Nem hiszek a megoldásokban, csak a történésekben. Ezzel persze nem buzdítalak öngyilkosságra. Írj listát, mit élvezel az életben. Én például szeretek sok koffeint vinni a szervezetembe, és utána furcsán érezni magam. A buszon sokszor érzem magam furcsán. Azt hiszem, meg fogok őrülni, de ezt az egyet iszonyúan élvezem végre. Szeretek sokáig ébren lenni, és az alváshiánytól nemnormálisan gondolkodni. Ilyenkor verseket írok, rajzolok, vagdosom magam. Szeretek cigizni, sokat nevetni olyan emberekkel, akiket utálok, olyan dolgokon, amit nem is tartok viccesnek. Érdekes. Ja, téged nem is érdekellek. De biztos megérted az önzőségem, hisz te is ilyen vagy. Furcsa, hogy egy olyan önbizalomhiányos lány, mint én, mennyit képes magáról pofázni, miközben egy fiú az öngyilkoságot latolgatja. A végére egy poén: ne öld meg magad, mert az élet gyönyörű, és izé, kamasz vagy, azért vagy lelkileg összetörve.
2013. okt. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:

#1 ez jó duma volt :)


am van még olyan is hogy kineziológus ha gondolod (jóó, jóó, ha nem gondolod akkor is van..) am mi a szíved bánata?

2013. okt. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Azt hogy nem érzem magam boldognak, vagyis ez teljesen nem igaz, mert vannak olyan órák mikor kifejezetten jól érzem magam de egy nap nemcsak 1-2 órából áll.
2013. okt. 26. 21:28
 4/28 anonim ***** válasza:
Pszichológus.
2013. okt. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
Tölts minél több időt a családod a barátaid és állatok társaságában.kutatasok igazolják,hogy a kutyák társasága segít a depresszión.
2013. okt. 26. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Pszichológushoz nem szeretnék menni. Ahhoz hogy többet legyek társaságba társaság is kell amiben nem bírok meglenni, szeretem a magányt. A családom hát... apámat nem tudom hogy hol lakik meg nem is érdekel, a húgommal nem jövök ki anyu meg előbb ordibálná le a fejem minthogy kitudnám mondani hogy szia. De ötletnek nem rossz, köszönöm :)
2013. okt. 26. 23:42
 7/28 anonim ***** válasza:

Küldök neked egy ölelést :-) ha nem akarsz pszichológushoz menni, hát nem kötelező, de sokat tud segíteni! Ha szereted a magányt, akkor emiatt nem kéne rossz érzésednek lennie, hisz nem is vágysz társaságra! Vagy igen? Meg tudnád fogalm

azni, hogy mi az, ami hiányzik az életedből? Amire vágysz?

Van olyan barátod, bizalmasod, akivel a legbelsőbb dolgaidról is tudsz beszélni?

2013. okt. 27. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm az ölelést :)

Nos ha végig gondolom hogy mi hiányzik az életemből akkor csak azt tudnám mondani hogy a szeretet. Mivel úgymond elzárom magamat a világtól soha nem fogom megkapni. Már annyira elzártam magam hogy félek attól hogy valaha szeretetet kapok. Beszélni a gondokról csak olyannak tudok akit nem ismerek személyesen és tudom hogy nagyon kicsi rá az esély hogy találkozzak vele.

2013. okt. 27. 03:06
 9/28 anonim ***** válasza:

Azt teszed amit akarsz! Ha végzel magaddal végzel,néha ez tűnik a legjobbnak ha nem segít senki ha gyengének érzed magad,erősebbnek kell lenni különben végez veled a világ.

Tök mindegy a kor az összetört érzés lehet akárhány évesen is,ugyanaz. Vagy hagyod magad a jelenlegi állapotodban vagy keresel valakit aki segíthet vagy önmagad segítesz magadon és az lenne a legjobb akkor jobban tudnád értékelni magad.

2013. okt. 27. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
8 évig azt hittem hogy csak egy lány hiányzik az életemből. Most hogy egy gyönyörű barátnőm van sokkal rosszabb lett odabent minden. Lehet hogy csak ismétlem önmagam de azelött havi szinten voltak "hatalmas" mélypontjaim de mostmár napi szinten többször is. (azért van idézőjelbe mert nekem hatalmas de másnak lehet hogy semmi ugyanis relativ az egész) Amit még hozzáfűznék a válaszomhoz hogy valami azt akarja hogy éljek és ezért próbálok megoldást keresni.
2013. okt. 27. 03:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!