Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehetne ez ellen tenni?

Mit lehetne ez ellen tenni?

Figyelt kérdés

Nos, hát nem is tudom, hol kezdjem. Megpróbálok mindent érthetően összefoglalni, szóval előre is köszönöm, ha veszed a fáradtságot, és elolvasod!


A problémám az, hogy manapság összecsapnak a fejem fölött a hullámok, amik eléggé megviselnek.


Gyermekkoromban mindig a szüleimen lógtam, ők voltak számomra a mindenség. Aztán ahogy cseperedtem, apámon egyre jobban kijöttek az alkoholista hajlamok (kb 10-11 éves lehettem). Szinte minden nap részegen jött haza, folyamatosan szidott, hogy mekkora egy hájas disznó vagyok, elvette előlem a kaját, hogy ne egyek annyit, szóval sokszor elmenekültem előle, mert szinte mindenben belém kötött, és lenézett, miközben a társasági életem sem volt a toppon. Nem voltak barátaim, valahogy egyik csoportba sem tudtam beilleszkedni, akármennyire is próbálkoztam folyamatosan csak gúnyolódást és szidást kaptam, és azt hiszem erre vezethető vissza, hogy sajna elég súlyos önértékelési problémáim vannak.

Sokat menekültem el itthonról nagymamámhoz, mivel anyám napi 12 órát talpalt ( virágot árul egy piacon, és szinte sosem volt szabadnapja) ezért nem nagyon tudott azzal foglalkozni, hogy az apám mennyire bánt engem lelkiekben. A dolgot csak tetézte, hogy bátyám ahol tudott, ott tett keresztbe nekem, teljesen különbözőek vagyunk, de majd erre később térek rá.

A dolog ugyan így haladt, miközben próbáltam az általam istenített szülőknek megfelelni. Rá nemsokára kiderült, hogy apám megcsalta anyámat, szóval szinte egész héten veszekedések sora volt várható. Apám ugyan úgy részegen jött haza munka után, igaz nem ütött meg senkit, de volt rá példa, hogy a földhöz csapta a tányérokat, a kávéfőzőt a tv-be, stb.


Az évek teltek ugyan így, majd elérkeztem a gimnáziumi időszakomhoz. A kilencedik évem nem sikerült valami fényesen, év végén történelemből és matekból megbuktattak (pótvizsgán sikerült átmennem, de a matek azóta sem megy.) Természetesen én voltam a szar szemét alak, aki hülye ahhoz, hogy megértse a matematikát (általánosban sem voltam túl fényes belőle.) Az új osztályba sem sikerült valami jól beilleszkednem. Volt egy pár csaj, akivel összebarátkoztam, de az egyikről kiderült, hogy egy kis számító szemétláda, aki folyamatosan keverte alattam a szart. Senkiről nem mondtam semmi véleményt, ő meg elterjesztette, hogy én x személy ellen bizonyos "anti-klubbokat" nyitok (megjegyzem az osztályon kívül senkit nem ismertem, nem is beszéltem 3 emberen kívül senkivel) amit természetes az "alfanőstények" be is vettek, ezért hát 2-3 hónapig én ki is lettem közösítve, bár úgy ahogy helyre tudtam hozni, de lelkileg ez is megviselt.


Az otthoniak kezdtek változni, 10. osztályom közepén anyám megunta apámat, ezért kirakta a lakásból, hogy menjen a nőjéhez, "viszonylag" békeidőszak következett be, azt leszámítva, hogy néznem kellett este anyám pulzusát, mivel annyira fáradt volt már, hogy teljesen kétségbeesett. Minden nap sírt, és azzal fenyegetőzött, hogy felakasztja magát,vagy begyógyszerezi, de szerencsére ez az időszak is elmúlt.


Egy kisebb békeidőszak következett utána, semleges viszonyt alakítottam ki az osztállyal. Volt pár barátnőm, különösképp egy, akinek mindent elmondtam, a barátaimnak próbáltam segíteni, amiben tudtam. Miközben az iskola utáni életem abból állt, hogy gépen olvastam cikkeket, történeteket.


Időközben anyám összeismerkedett egy férfivel, aki elég hamar ideköltözött, már egy éve itt van, és szinte semmi probléma nem volt vele. Eljár dolgozni, megcsinálja a házimunkákat, és látszik, hogy szereti anyámat.


Időközben én is megismerkedtem egy fiúval, akivel jelenleg is együtt vagyok, szerencsére ő gyógyír a "sebeimre."


A 11. osztályom után kezdett feltűnni, hogy a "barátaim" egyre jobban hagynak figyelmen kívül, miközben én nem is nagyon változtam. Próbáltam velük közös programokat csinálni hétvégente, vagy suli után, de a folyamatos elutasításon kívül semmit nem kaptam, így végül feladtam, úgy voltam velük, hogy ha számítok nekik, akkor majd keresnek. Hát nem így lett, szóval barát nélkül maradtam.


A 12. évem elején megpróbáltam még egy utolsó nyögvenyelős "akciót" hogy legalább az egyikkel újra összebarátkozhassak, de akármilyen témával álltam elő, látványosan elunta az egészet, végérvényesen feladtam, de közben elég kétszínű dolgok is derültek ki róluk. Hazugságok,(az egyik folyamatosan provokál.) Stb..


Mostanában igyekszek jól tanulni, bár a barátomon kívül végül nem maradt senkim. Anyámmal és nevelőapámmal jó a viszonyom, viszont a fáradtság miatt ők nem igazán törődnek a mentális egészségemmel, de ez valamilyen szinten megérthető.


Barátaim egyáltalán nincsenek, és nem tudom, hogy miért. Én próbálok mindenkivel normálisan beszélni, és azt hiszem azt kijelenthetem, hogy könnyen kijövök az emberekkel, de hosszútávon valahogy mindig rám lesz felejtve. Persze a barátom mindenben támogat, mellettem van, amikor tud, de mivel távkapcsolatban vagyunk, csak hétvégénként tudunk találkozni, bár ez igazából nem is probléma. A baj csak az, hogy magányosnak érzem magam, ami szinte folyamatosan gyötör. Hiányzik, hogy egy barátnővel elmenjek szórakozni, meg az ehhez hasonló baráti dolgok.


Nem mondanám, hogy túlhajszolom magam, viszont szinte állandóan fáradt vagyok, és a szokásosnál hamarabb kapom fel a vizet, amit utólag mindig megbánok, és manapság egyre jobban érzem azt, (akármilyen furcsán hangzik is) hogy rossz időben és rossz helyre születtem. Nem találom a helyem, mintha a szívem folyamatosan elvágyódna valami lehetetlen helyre.


Falun lakok, ezért ilyen kiruccanásokra sem nagyon van lehetőségem, meg igazából valamiért ha sok ember közelében vagyok, feszengve, kényelmetlenül érzem magam, olykor-olykor még a hányinger is megkörnyékez, a szórakozóhelyek meg nem is az én szakterületem közé tartoznak.


A barátommal beszélgettem erről, szerinte fel kellene keresnem egy pszichológust, de valamiért az én szememben túlságosan manipulatívnak tűnnek, úgyhogy ezt annyira én nem szeretném.


Hát, lényegében ennyi lenne, nagyon sajnálom, hogy ilyen hosszúra sikeredett, csak próbáltam nem kihagyni "talán" fontos dolgokat.

Még leszögezném, hogy nem önsajnáltatás céljából koptattam le a billentyűzetet, érdekelne mások véleménye, hogy mit kellene tennem annak érdekében, hogy ne érezzem magam ilyen nyomorultul.


Köszönöm, ha elolvastad, és köszönöm, ha válasszal megpróbálsz segíteni nekem. : )


2013. okt. 26. 21:23
 1/7 A kérdező kommentje:

Még így utólag jutott eszembe, hogy közben kihagytam egy vélhetőleg fontos dolgot.


Bátyám utálta apámat gyermekkorában, őt sokkal jobban piszkálta, mint engem, de mióta ő lelépett itthonról, számára ő az isten. Nem érdekli, hogy apám le se sz*rja, minden hazugságát elhiszi neki, miközben apai ágon lévő nagymamám anyámat terrorizálja lelkileg, hogy milyen egy hálátlan k**va.

Engem pedig bátyám terrorizál. Nem hagy nekem életteret, folyamatosan beszólogat nekem, elvárja, hogy tiszteljem és hogy szépen beszéljek vele, amit ha akarnék sem tudnék megtenni, mivel úgy bánik velem, mint egy rühes kutyával. A koszos lábát majdnem a számba nyomja, aztán ha szólok neki, hogy ne parasztkodjon, elkezd ütögetni, hogy én szépen beszéljek vele, mert hogy ő jól bánik velem.

Ez csak egy példa volt, tudnék még mesélni, de azt hiszem, hogy ennyi is elég. : )

2013. okt. 26. 21:29
 2/7 anonim ***** válasza:

Próbálom értelmezni hogy mi is a kérdés de nem megy.


*Mit lehetne ez ellen tenni?

és jön a multad. a multad ellen semmit, az olyan amilyen :)


vagy erre gondolsz?:

*A problémám az, hogy manapság összecsapnak a fejem fölött a hullámok, amik eléggé megviselnek.


*összecsapnak a fejem fölött a hullámok

ez is meg van történve.


*eléggé megviselnek

igen ez olyan, érthetö, és van. ez ellen se nagyon lehet tenni


szóval kérlek fogalmazd meg mégegyszer hogy mit szeretnél, mi a kérdés, köszi

2013. okt. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Elolvastam, és sajnálom, hogy ilyen a helyzet, de nem vagy egyedül. Nagyon sokan éreznek így mostanában, és ahogy nézem, főleg az értelmesebbek (mert te annak tűnsz az írásod alapján).

Én azt mondom, hogy a pszichológus nem rossz ötlet. Mert mondjuk ha nem tetszik a hajad, elmégy fodrászhoz. Ha fáj a fogad, betömeted. Vagyis: hagyod, hogy a szakember megoldja a problémádat. Ezt ne úgy vedd, hogy a pszichológus manipulálni fog. Ugyanúgy segíteni akar majd neked, mint pl. most én, csak ő 5-6 évig tanulta, hogy ezt hogy kell csinálni.

Az, hogy van barátod, mindenképpen jó! Próbálj rá támaszkodni, és hagyd, hogy ő is számíthasson rád! Volt olyan időszak az életemben, hogy konkrétan egy emberben bízhattam meg, egyszerűen nem is volt kihez szólnom. De végső soron rájöttem, szerencsém van, hogy legalább ő itt van nekem.

Az, hogy a barátaidat elvesztetted, azt jelenti, hogy nem is volt olyan mély a barátság köztetek. Te tettél érte, de ha nincs meg mindkét részről az akarat, akkor megette a fene, nem kell erőltetni. Lesz még olyan élethelyzet, hogy barátokat találsz egy másik közösségben.

A szülőkről olvastam valamit a múltkor. Akkor leszel kamasz, mikor észreveszed a szüleid hibáit, és akkor leszel felnőtt, ha ezt megbocsátod nekik. Nagyon tud az ember szenvedni tőlük, de egy idő után úgyis elkerülsz tőlük, önálló életet fogsz élni, és akkor már nem dühvel fogsz rájuk gondolni.

Remélem, hogy jóra fordulnak a dolgok, próbálj pozitívan hozzáállni! Tudom, hogy nagyon nehéz, de nem szabad magadba roskadni :)

2013. okt. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

2-es: "érdekelne mások véleménye, hogy mit kellene tennem annak érdekében, hogy ne érezzem magam ilyen nyomorultul"

Szerintem ez elég egyértelmű. Láthatod, hogy segítséget szeretne kérni, mert rosszul érzi magát, a múlt meg talán nem csak abból áll, hogy megtörtént, azt fel is kell dolgozni, nem gondolod?

(3. voltam)

2013. okt. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

3.

Köszönöm szépen a válaszodat!

Viszont ha nem nagy probléma, megkérdezhetem, hogy neked hogy sikerült feldolgoznod az említett időszakodat?:)

2013. okt. 26. 21:59
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem pont annak az egy embernek a segítségével, akit említettem. Mondjuk viszonylag rövid időszak volt. Nekem is iskolai problémáim voltak, és egy rossz lépés miatt a családommal is megromlott a viszonyom, viszont volt egy nagyon jó barátnőm. Vele mindent megbeszéltem, átsegítettük egymást a nehéz időszakokon. Aztán szépen elsimult minden. Másik suliba kerültem, ahol teljesen más volt a közösség, a családtagok meg nagyon könnyen el tudják felejteni a rosszat. Szóval - bár most se egyszerű az életem - de lényegében nincs okom panaszra. El fog jönni neked is, csak legyél türelmes.
2013. okt. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Értem.

Az én barátom is rengeteget támogat az ilyen dolgokban, mellettem van, ha kell, szóval ilyen téren nem is akartam panaszkodni.

Megpróbálok türelmesebb lenni, viszont azt elfelejtettem nemrégiben írni, hogy én a szüleimre nem haragszok (igaz, apámmal nem is tartom a kapcsolatot) igazából csak mindig is bántott/bánt a viselkedésük, de haragudni nem haragudtam.

2013. okt. 26. 22:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!