Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » "Kóros" Bűntudat ellen mit...

"Kóros" Bűntudat ellen mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Elég sokszor bebeszélek különböző dolgokat magamnak, ami miatt bűntudatom kéne hogy legyen, általában a szeretteimmel szemben. Pl., tudom, hülyeségnek hangzik, és az is, de bebeszélem hogy el kell mondanom az adott személynek egy elég személyes és intim problémát, amit az ember nem "reklámoz", de nem is érzi rosszul magát, hiszen személyes jellegű. Ilyen, és ehhez hasonló dolgok miatt keltek magamban bűntudatot rövidebb-hosszabb időkre, néha már olyan dolog miatt is lelkiismeret furdalásom van, amit "el se követtem", egyszerűen csak bebeszélem magamnak.


Ilyenkor általában alig bírok enni, nehezen alszom, és kedvtelen is vagyok. No meg persze fáj a hasam.


Mit lehet ez ellen tenni? Tudom, én is tudom saját magam, hogy ez hülyeség, de egyszerűen nem tudom mit tehetnék ez ellen. Köszönöm előre is, sokat jelent ha segítetek.



#depresszió #bűntudat #leliismeret furdalás
2013. okt. 16. 20:36
 1/3 A kérdező kommentje:
Még annyit leírnék, hogy régen nagyon sokszor előjött, még kiskoromban is, ha valami rosszat csináltam például, egyszerűen nem tudtam eltitkolni,elhallgatni, ahogy egy átlagos gyerek. Amúgy mostanában nem jött elő ez a dolog, viszont más igen: A pánikbetegség (ami szerintem pont hogy ebből fejlődött ki) A pánikbetegséggel elmentem a háziorvosomhoz, aki felírt egy enyhébb nyugtatót, ami eleinte használt is, viszont most pár napja újra rám tört ez a bűntudat dolog, és most elég keményen.
2013. okt. 16. 20:43
 2/3 anonim ***** válasza:

Ilyenkor nem árt egy "lelki nagytakarítás". Nézd meg még:

https://www.youtube.com/watch?v=vzGIQczkwwo

2013. okt. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ, megnézem!
2013. okt. 16. 21:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!