Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyereknél mi okozhat TIC...

Gyereknél mi okozhat TIC tüneteket?

Figyelt kérdés
Óvodás korban ismétlődő körbepörgéses ugrálások voltak, ami izgalom hatására jött ki, majd csak úgy önmagában is előfordult. Aztán elmúlt, visszajött pár hónapnyi közökkel. Egy idő után változott fejbiccentésre, aztán mikor az elmúlt legközelebb szipogások formájában tért vissza. Most pedig a vokális formánál tartunk, mikor bizonyos rövid hangokat mondogat gyors ütemben, felkiáltás szerűen a 11 éves fiunk. Mitől lehet ez? Elmúlhat magától, vagy muszáj fölkeresni ezzel orvost? Gyakori fejfájás miatt vizsgálták egy éve volt MRI és EEG is, az nem mutatott ki semmi eltérést. A fejfájások viszont még gyakoribbakká váltak azóta, most megyünk majd Endokrinologiára, hogy nem e hormonváltozás okozza a fejfájásokat...

2013. okt. 28. 22:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem érdemes lenne elvinni az orvoshoz. Ha évek alatt nem múltak el ezek a furcsaságok, akkor nem hiszem, hogy ezután csak úgy maguktól el fognak...

Nekem is vannak hasonló dolgaim, pl. fel-alá járkálok vagy ugrálok a lakásban, hintázom a széken, dobálok tárgyakat, meg ilyenek. De mások előtt nem csinálom ezeket, csak ha egyedül vagyok és pl. elgondolkodtam valamin... Nem tudom, mitől van ez, ovis koromban autizmusra gyanakodtak, de aztán gyerekpszichológus állapította meg, hogy nem vagyok autista. Hogy akkor mi vagyok, azt nem tudom :-)

Ami fontos, hogy a gyereket ne szidjátok, ne büntessétek azért, amiért ilyeneket csinál, nem tehet róla!

2013. okt. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Azt hiszem ez Tourette szindróma lesz a fiamnak is neked is. Találtam egy helyet ahol talán tudnak segíteni:

[link]

Olvasd el te is, hasznos lehet.

2013. okt. 28. 22:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!