Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichiátriai Gondozó. Tényleg...

Pszichiátriai Gondozó. Tényleg hívjam fel őket?

Figyelt kérdés
Elég mélyen vagyok már egy jó ideje... Szóval segítségre lenne szükségem, ezt elismerem, de eddig a próbálkozásaim nem igazán végződtek sikeresen. Egy ismerősöm most előállt azzal, hogy szerinte csak nem megfelelő segítséget kaptam, talán rossz helyen kerestem, vagy ilyesmi. Azt mondta, hogy mivel már nagykorú lettem (annyira nem régen) ezért vegyem kézbe végre az irányítást és most már szülők nélkül is ott kérhetek segítséget ahol akarok. Azt mondta hívjam fel azt a Pszichiátriai Gondozót, ahova a lakhelyem szerint tartozom és mondjam hogy sürgős segítség kéne, mert úgy érzem veszélyt jelenthetek önmagamra. Nem mondom hogy ezzel az állítással hazudnék, viszont elég nagy ellenérzések vannak bennem. Ha én ilyet teszek attól még tényleg nem kényszeríthetnek semmire és amennyiben nem találnám megfelelőnek az általuk kínált segítséget csak úgy elmehetnék? Jó ötlet volna ilyesmit csinálni? Egyrészt szeretném nagyon, ha végre tényleg tudna segíteni valaki, mert egyedül nem igen bírom, másrészt viszont bizonytalan vagyok...
2013. okt. 28. 23:19
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
Kérj időpontot a legközelebbi pszichiátriai szakrendelésre. Vagy most azonnal kellene a segítség? Mi baj van?
2013. okt. 28. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
88%

Nem kötelezhetnek segítségre. Ráadásul alap szerintem, hogy csak azon lehet segíteni, aki önmaga is akarja a változást és akar dolgozni ezért.

Én utánanéznék a helyesben, hogy mit is szeretnék/ kit is szeretnék pontosan.

Olyat aki csak felír egy gyógyszert vagy beszélget is velem? Pszichiáterre vagy pszichológusra van szükséged?


Én mindig utánanézek neten, hogy a lehetséges orvosok közül kit ajánlanak leginkább. De azt tudnod kell, hogy a szimpátia sokat számít. Minden ilyen ember a személyiségével is dolgozik, ezért nem mindegyik passzol Hozzád. Azt kell megtalálnod, akinek el tudod fogadni a segítségét.


Amennyiben problémáid vannak azonban nagyon fontos (a barátod tanácsa) fordulj megfelelő szakemberhez! Mindenképpen!

2013. okt. 28. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Igazság szerint én se nagyon tudom már hogy mire volna szükségem. Eddig megjártam pár pszichológust de mindegyik különböző okok miatt kudarcba fulladt. Személy szerint nagyon nem szimpatizálok a gyógyszerekkel de érzem hogy muszáj valahogy jobban lennem mert már tényleg nem bírom. Egyszerűen csak annyira kegyetlenül fáj élni, hogy muszáj változtatnom. Közben pedig már valahogy annyira nem hiszek abban, hogy tényleg tudnának segíteni... Bárki. Akárki. Szeretném, nagyon, de elég szkeptikus vagyok.
2013. okt. 28. 23:52
 4/28 anonim ***** válasza:

Szerintem a szakrendelőbe menj a pszichiátriára, ha megoldható.


Ha annyira égető a dolog, akkor kórházba is bemehetsz, de azt tudnod kell, ha úgy ítélik meg, hogy bármikor öngyilkosságot követhetsz el, akkor kis időre zárt osztályra raknak. Egy ismerősöm is az idén ilyen okból került zártra. Pár napot ott volt, majd a nyílt osztályon pár hétig. Jelenleg ambuláns jár kontrollra.

2013. okt. 28. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
88%
A gyógyszerek segíteni fognak, de ez csak átmeneti megoldás, hagy időt arra, hogy a gondolkodásodat helyre rakják. Persze csak ha lelkiismeretes orvost fogsz ki, mert van olyan, aki csak gyógyszert ír fel, és viszlát.
2013. okt. 28. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Nem igazán tudom, hogy mi ezek között a pszichiátriai izék között a különbség... Szóval elmagyaráznátok? Mármint mit jelent ez a Pszichiátriai Gondozó (igen, azt már beazonosítottam, hogy egy kórház területén van) és mi az a szakrendelés? miben különböznek? Kicsit tájékozatlannak érzem magam pedig az évek során azért informálódtam némileg de most tényleg káosz van a fejemben ezt illetően.

Zárt osztályt mindenesetre nagyon nem szeretnék... azt aligha tudnám eltitkolni a családom elől.

2013. okt. 28. 23:58
 7/28 anonim ***** válasza:
24%

A pszichiátriai gondozó egy kórházi osztály, ahol fekvőbetegek vannak.


A szakrendelő meg a régi "SZTK", ambuláns rendelésekkel, vagyis leülsz, kivárod a sorod, elmondod a panaszod, valamit javasolnak és hazamész.


lehet, az volt a gond, hogy pszichiáterhez mentél. A pszichiáterek bölcsészek, nem orvosok. Nem írhatnak fel gyógyszert, nem végeznek orvosi tevékenységet, csak a lelkeddel foglalkoznak.

A pszichiáterek orvosok, gyógyszert írhatnak fel.

SOk az átfedés. Pl. depressziónál néha elég a pszichológus, de sok esetben pszichiáter kell.

Persze vannak egyértelmű esetek. A skizofréneket soha nem pszichológus kezeli, hanem orvos.

2013. okt. 29. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
Már én is hülyeséget írok, a gondozó lehet ambuláns is, és akár a kórház keretén belül is, a pszichiátriai osztály, ahol fekvő betegek vannak. Brrr. Belegabalyodok :)
2013. okt. 29. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
De ha a pszichiátriai gondozónál fekvő betegek vannak akkor nem értem az ismerősöm miért akarja hogy mindenáron hívjam fel őket. Mert ő neki se az a célja hogy én is fekvő beteg legyek, ezt tudom. Amit ő elmondott az alapján én az SZTK-s dologra gondolnék, viszont ő egyértelműen ezt dugta az orrom alá, mikor elmondta és leírta mit tegyek. Megzavarodtam.
2013. okt. 29. 00:11
 10/28 A kérdező kommentje:
Ja oké. Szóval az hogy gondozó nem egyenlő azzal hogy én ott ragadok. Csak egy ugyanolyan lehetőség, mint a szakrendelés akár?
2013. okt. 29. 00:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!