Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichiátriai Gondozó. Tényleg...

Pszichiátriai Gondozó. Tényleg hívjam fel őket?

Figyelt kérdés
Elég mélyen vagyok már egy jó ideje... Szóval segítségre lenne szükségem, ezt elismerem, de eddig a próbálkozásaim nem igazán végződtek sikeresen. Egy ismerősöm most előállt azzal, hogy szerinte csak nem megfelelő segítséget kaptam, talán rossz helyen kerestem, vagy ilyesmi. Azt mondta, hogy mivel már nagykorú lettem (annyira nem régen) ezért vegyem kézbe végre az irányítást és most már szülők nélkül is ott kérhetek segítséget ahol akarok. Azt mondta hívjam fel azt a Pszichiátriai Gondozót, ahova a lakhelyem szerint tartozom és mondjam hogy sürgős segítség kéne, mert úgy érzem veszélyt jelenthetek önmagamra. Nem mondom hogy ezzel az állítással hazudnék, viszont elég nagy ellenérzések vannak bennem. Ha én ilyet teszek attól még tényleg nem kényszeríthetnek semmire és amennyiben nem találnám megfelelőnek az általuk kínált segítséget csak úgy elmehetnék? Jó ötlet volna ilyesmit csinálni? Egyrészt szeretném nagyon, ha végre tényleg tudna segíteni valaki, mert egyedül nem igen bírom, másrészt viszont bizonytalan vagyok...
2013. okt. 28. 23:19
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
88%
A gondozóban több idő van egy emberre. A szakrendelés kicsit futószalag.
2013. okt. 29. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:

Szóval ez tényleg egy jó ötlet? Mármint ha csinálok egy ilyen telefon hívást akkor szimplán csak komolyan vesznek és adnak egy közeli időpontot, de nem akarnak azzal a lendülettel bent is tartani?

Lehet, hogy ha megkérném és ráérne akkor elkísérne, de igazából a kapcsolatunk ennél egy picit hivatalosabb.

2013. okt. 29. 00:33
 23/28 anonim ***** válasza:
92%
Ha nem úgy mész be, hogy totál ki vagy borulva, hanem összeszedetten, normálisan, akkor nem fognak bent tartani erőszakkal, ez teljesen biztos. Az olyanokat nem engedik ki, akiket mondjuk a hídról szedett le a tűzoltóság, mert le akartak ugrani, plusz esetleg tudatmódosító szerekkel is tömve vannak. Ne félj!
2013. okt. 29. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:
Oké, azt hiszem ezzel nem lesz probléma, nem állt szándékomban totál szétesve odamenni. És még mindig jobb, ha én kérek segítséget, mintha engem is bevinnének és ott fognának. Köszönöm a sok hasznos választ!
2013. okt. 29. 00:41
 25/28 anonim ***** válasza:
88%

Majd írj, hogyan alakult.


Sok sikert!

2013. okt. 29. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
Na végül megejtettem a hívást és sikerült egy tényleg közeli időpontot kapnom, szóval már túlestem az első alkalmon. A tapasztalataim pedig abszolút pozitívak voltak. :) Az emberek nagyon kedvesek, jó fejek voltak és a pszichiáter is végtelenül rendes volt. Szóval ha bárki más hozzám hasonló helyzetbe kerülne... Azt hiszem érdemes ezt meglépni valamilyen módon, mert úgy tűnik tényleg meghallgatnak és segítenek, bár utóbbi még a jövő zenéje, hogy hogyan alakul. De reménykedem. :)
2013. nov. 6. 18:55
 27/28 anonim ***** válasza:
100%

Nahát kedves kérdező, gratula a bátorságodhoz, és örülök, hogy minden pozitívan alakul :)


Gyógyulást !!!

2013. nov. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Kérdező, tudnál mesélni, mi történt azóta? Terápiára jártál? Én most állok a telefonhívás előtt.
2019. aug. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!