Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichiátriai Gondozó. Tényleg...

Pszichiátriai Gondozó. Tényleg hívjam fel őket?

Figyelt kérdés
Elég mélyen vagyok már egy jó ideje... Szóval segítségre lenne szükségem, ezt elismerem, de eddig a próbálkozásaim nem igazán végződtek sikeresen. Egy ismerősöm most előállt azzal, hogy szerinte csak nem megfelelő segítséget kaptam, talán rossz helyen kerestem, vagy ilyesmi. Azt mondta, hogy mivel már nagykorú lettem (annyira nem régen) ezért vegyem kézbe végre az irányítást és most már szülők nélkül is ott kérhetek segítséget ahol akarok. Azt mondta hívjam fel azt a Pszichiátriai Gondozót, ahova a lakhelyem szerint tartozom és mondjam hogy sürgős segítség kéne, mert úgy érzem veszélyt jelenthetek önmagamra. Nem mondom hogy ezzel az állítással hazudnék, viszont elég nagy ellenérzések vannak bennem. Ha én ilyet teszek attól még tényleg nem kényszeríthetnek semmire és amennyiben nem találnám megfelelőnek az általuk kínált segítséget csak úgy elmehetnék? Jó ötlet volna ilyesmit csinálni? Egyrészt szeretném nagyon, ha végre tényleg tudna segíteni valaki, mert egyedül nem igen bírom, másrészt viszont bizonytalan vagyok...
2013. okt. 28. 23:19
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
92%

Jajj istenem!


"lehet, az volt a gond, hogy pszichiáterhez mentél. A pszichiáterek bölcsészek, nem orvosok. "


Természetesen ők a PSZICHOLÓGUSOK.


Fáradt vagyok :(

2013. okt. 29. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
Szerintem először az SZTK-ba menj, ha nem ég a lábad alatt a talaj.
2013. okt. 29. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
Nézd, én a már említett ismerősöm kapcsán a Nyírő Gyula kórházat ismerem. Ott van pszichiátria osztály és gondozó (féle) is, hova egy vagy pár napra mennek csak be a betegek. Külön épületben is vannak.
2013. okt. 29. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

Én már fordítottam magamban amit írtál, nem akadtam fenn rajta :) Én is csak késő éjjel tudok kérdezni, szóval nem várok hibátlan válaszokat.

De az SZTK miben jobb, mint a gondozó? Mert gondolom volt oka, hogy az ismerősöm ezt adta meg nekem és nem az SZTK-t.

2013. okt. 29. 00:16
 15/28 A kérdező kommentje:
Igazából én legszívesebben azt tenném amit az ismerősöm mondott, mert bízom benne és tudom hogy támogat és segíteni akar, csak annyira sokkolóan hat az elképzelés, hogy most tényleg ejtsek meg egy ilyen telefon hívást, hogy elbizonytalanodom.
2013. okt. 29. 00:18
 16/28 anonim ***** válasza:
88%

A nyílt osztályról természetesen bármikor hazamehetsz. A zártról nem, de ott is van 24 órán belül bizottsági vagy minek mondják meghallgatás, tehát nem egy orvos dönt a sorsodról.


SZüleid mit szólnak? Tőlük nem tudnál segítséget kérni?

2013. okt. 29. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
Ha úgy érzed, hogy szükséges, akkor akár be is mehetsz.
2013. okt. 29. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
A családom egy külön történet, mindenesetre nem, nem igazán szeretnék velük erről a témáról beszélni. Ebből az okból kifolyólag nem is próbálkozom magánrendelés keresésével, mert anyagilag még tőlük függök de erre nem fogok pénzt kérni, indok nélkül meg nem adnak.
2013. okt. 29. 00:21
 19/28 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem akkor hallgass az ismerősödre, ha megbízol benne és számíthatsz rá. Nagyon fontos, hogy legalább egy ember legyen, akiben bízol.
2013. okt. 29. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
Esetleg megkérheted az ismerősödet, hogy kísérjen be.
2013. okt. 29. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!