Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kényszerbeteg vagyok, segít...

Kényszerbeteg vagyok, segít valaki?

Figyelt kérdés
pszichológushoz jártam, de el fogyott rá a pénz, és nem tudok többet járni. (pedig több mint fél évet jártam, elsősorban pánik miatt.) Aztán nyáron előjöttek a kényszeres gondolatok, minden napra jutot egy egy nagyon negatív téma, amin órákig kellett gondolkodnom, és ez azóta nem múlt el. Azóta párszor voltam pszichológusnál, de nem igazán jutottunk semmire (talán idő hiányában.) De rettenetesen félek, hogy rosszabbodik, és attól félek legjobban, hogy magamellen fordulok, vagy kényszeresen leégetem magam, vagy társaságban kényszerből valami megalázó dolgot csinálok. És nem tudom mi legyen. Valaki segít addig is, míg valahogy ismét eljutok egy szakemberhez? Akár privátba, aki ismer bármilyen trükköt. Vagy egyáltalán azt se tudom, hogy mi a jobb, ha engedünk a kényszernek, vagy ellenállunk neki. És meddig mehetnek a kényszeres cselekvések, teljesen ellenálhatatlanok leszenek?

2013. okt. 30. 10:21
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

"Vagy egyáltalán azt se tudom, hogy mi a jobb, ha engedünk a kényszernek, vagy ellenállunk neki."

Bocsi, de nem is értem, fél évig mit csinált a pszichológus? :D


"És meddig mehetnek a kényszeres cselekvések, teljesen ellenálhatatlanok leszenek?"

Az ilyen cselekvéseknek (vagy gondolatoknak) azért nehéz ellenállni, mert nem külső kényszer, hanem te magad akarod megtenni. Bosszant a dolog, dühös vagy magadra, de mégis meg AKAROD tenni.


Én nem vagyok pszichológus, de szerintem az egyik segítség ilyenkor, ha ellazulsz, és eltereled a figyelmed. Például ha társaságban vagy, és rádtör valami kényszer, akkor vegyél mély levegőt, menj oda az ablakhoz és próbáld kitalálni, milyen fa áll a ház előtt. Vagy gondolkozz el, vajon milyen fűszer lehetett a levesben, stb. Ne akarj görcsösen ellenállni, inkább lazán engedd csak el azt a gondolatot, mint valami lufit. Ha visszafurakodik a fejedbe, akkor csak "mosolyogj rá", engedd be, aztán megint engedd el. A lényeg, hogy ne harcolj vele görcsösen, mert azzal is csak magadban tartod.

:)

2013. okt. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha van tb-d akkor mehetsz sztk-s pszichológushoz ha te magad nem tudod leküzdeni a kényszeres cselekvéseid!

Próbáld ki azt!

2013. okt. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Kecskeméten nincs ingyenes pszichológus, már utánanéztem (személyesen) (csak pszichiáter, de bogyókat nem akarok szedni, csak ha nagyon muszáj)

"Nem is értem mit csinált fél évig a pszichológus"Hát én pánikbetegséggel mentem oda, aztán nyáron pedig jöttek a kényszer gondolatok, de kényszercselekvések még nem voltak. Illetve néha igen, pl teljesen feleslegesen ellenőrizgettem a cuccaimat, hogy rendesen összepakoltam e, nem hittem el magamnak, és újra meg kellett néznem. Na, de a lényeg, hogy kényszercselekvésekről még nem panaszkodtam, de úgy érzem gyakran hogy van. Meg nem tudok normálisan rajzolni, mert zavar, ha a vonalak "így állnak és nem úgy", pedig régen szerettem rajzolni. De az írás is néha zavar. Az agykontroll segít jobban, vagy egy pszichiáter? Nem vagyok egy lehetetlen eset, mert a pánikbetegséget sikerült leküzdenem több év után. Hátha ezt is sikerülne valahogy.

17/F

2013. okt. 30. 11:19
 4/9 anonim ***** válasza:

Elolvastad, amit írtam?

Ha nem működik, nem gond, de szerintem el sem olvastad. :D

2013. okt. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Pszichológus lenne a legjobb, de írtad, hogy nincs ingyenes. Az agykontrollt én őszintén szólva nem javaslom, igaz sokan dicsérik, de bizonyos mentális betegségekben szenvedőknek nem ajánlják, mert visszafelé sülhet el! Nekem anyukám és több ismerősöm is végzett tanfolyamot, én nem, de ők elég sok mindent mondtak róla, és nekem ez eléggé úgy jött le, hogy "beszéld be magadnak, hogy jól érzed magad, akkor is, ha nem vagy jól, és akkor a végén jól leszel". Ez azért nem feltétlenül pozitív... De megpróbálhatod, ha szeretnéd, viszont egy ilyen tanfolyam is elég sokba kerül.
2013. okt. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A pszichiáter nem jelenti automatikusan a gyógyszerszedést!!! Menj el hozzá! Olyan nincs, hogy egy Kecskemét méretű városban ne legyen szaksegítség!
2013. okt. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek! :)

Akkor majd valahogy döntök a továbbiakról.

Amúgy 4. válaszoló:

Elolvastam amit elősször írtál, és már elsőre elolvastam. Írni is akartam, hogy ez a figyelemelterelés nagyon ismerős (sose sikerült nekem XD) megpróbálom.

2013. okt. 30. 23:42
 8/9 anonim ***** válasza:
Drukkolok. :)
2013. okt. 31. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 hosszúhajú ***** válasza:
NEKEM HIGGY, 20 ÉVE VAGYOK KÉNYSZERBETEG. Látom nem enyhe stádiumban vagy, itt nem elég a pszichológus, gyógyszer kell. A körzeti pszichiátriára mindenki jogosult, akinek van taj kártyára. Kérj időpontot, a pszichiáter pedig ír majd receptet, és javasol majd terápiát is. Komplex kezelés kell. A kényszernek meg SOHA ne engedj, mert csírájában kell elfojtani - két évtized tapasztalattal írom. Ez viszont nem nagyon fog magadtól menni. Doki kell és időben, mert a megfelelően beállított gyógyszerekkel én is nagyon szépen tudok haladni!
2013. dec. 1. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!