Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Moklobemid nevű hatóanyag,...

Moklobemid nevű hatóanyag, pontosabban az Aurorix nevű gyógyszer mellékhatásai másnál is előjöttek már?

Figyelt kérdés

Régen, úgy három évvel ezelőtt már szedtem ezt a gyógyszert úgy 6 hónapig és egyáltalán nem éreztem semmilyen mellékhatását, sokat segített rajtam...


Most viszont megint szedem és valamiért folyamatosan bágyadtnak érzem magam. Elvileg nagyon ritka ez a jellegű mellékhatás, ezért nem is értem, hogy miért pont nálam jött elő?!


Ráadásul úgy érzem, hogy a depressziómon sem és a szociális fóbiámon sem segít... Szerintetek mi lehet a gond? Nov. 6-án megyek majd a pszichiátriára és addig még el kell viselnem ezt az állandó bágyadtságot.


(Kérlek titeket, hogy csak olyan válaszoljon, akinek érdemi hozzáfűznivalója is van és tudom, hogy csak tüneti kezelés és károsak a gyógyszerek, de nincs otthon titkos aranybányánk sajnos, így nem engedhetem meg magamnak a pszichoterápiát...)



2013. okt. 30. 12:54
 1/5 anonim ***** válasza:
53%

Szia!

Én nem Auroxint, hanem Citapramot szedek már több hónapja. Azt hiszem az Auroxin is ssri hatóanyagú, mint az én Citapramom. De én is álmosodom és mindig bágyadt vagyok. Szorongásra szedem, de inkább legyek kicsit bágyadt, mint szorongós ezért én szedem, de inkább csak reggel, felkelés után rossz pár óráig, olyankor állva el tudnék aludni a munkahelyemen. Remélem segítettem......

2013. okt. 31. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Citalopram hatóanyagú Cipralexet már én is szedtem. Az valóban szerotonin visszavétel gátló, de az Aurorix nem az, hanem valami monoamin-oxidáz vagy mi a fene. Annyira nem értek hozzá, csak azt tudom, hogy más a hatásmechanizmusa.


Én kevert szorongásos depresszív zavarra szedem egyébként és nálam is elmúlt a szorongás, de ez a bágyadtság nálam kitart egész nap szinte, mert reggel 2 tabletta és délben egy tabletta az adagom.


Annyira sikerült csak rájönnöm, hogy az amúgy is alacsony pulzusszámomat az Aurorix azt hiszem még lejjebb viszi. Sikerült már 50-es pulzust is mérni a gyógyszer után vérnyomásmérővel, amikor bágyadtnak éreztem magam és tegnap még a munkahelyen is megpróbáltam mérni és 55 körüli pulzusszámot számoltam.


Azt hiszem ez okozhatja nálam az állandó bágyadtság érzetét..


Nálad viszont nem tudom, hogy a citalopram miért váltja ezt ki, mert amikor anno én szedtem, csak felpörögtem tőle. Viszont azt kell hogy mondjam, az egy nagyon rossz gyógyszer... teljes érzelmi síkságot okozott, libidóval is voltak gondok; sőt, olykor még a vizeléssel is; a végtagok remegéséről nem is beszélve.

2013. nov. 1. 13:00
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én szedtem Aurorixet, de egyáltalán nem hatott. Mellékhatás: állandó hasi fájdalom. Nekem szorongásom van, régen elég durva volt: xanax, rivotril stb.

Most már nem olyan súlyos a dolog, de megmaradt. Viszont van egy gyógynövényes a Nervenpflege, ami rengeteget segít(ett) kúraszerűen lehet szedni most épp pihentetem. Mikor szedtem nyugodt voltam kiegyensúlyozott stb. Szerintem próbáld ki ezt.

2013. nov. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

# 3:

Köszönöm. Hál' Istennek nekem nincs hasi fájdalmam tőle. Azt nem írtam, de én már szedtem ezt a szert 3 éve, 6 hónapig és akkor csodálatosan használt. Nem éreztem fáradtságot sem. Mondjuk tény, hogy akkor jártam pszichoterápiára is...


Nervenpflege nekem is van, de nem igazán szokott használni. Én is Xanaxot szedek néha, ha nagyon rám jön a szorongás, de az Aurorix miatt egyáltalán nem érzem, hogy szoronganék, úgyhogy nem is szedek már nyugtatót néhány napja. Előtte naponta egy adag minimum volt. :)


Egyébként a Nervenpflege, ha kúraszerűen van használva, akkor hatásosabb, mint ha alkalmanként?

2013. nov. 1. 19:58
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én kúraszerűen szedem napi 3x1 ahogy elő van írva. 3-4 nap után használt. Nem akartam gyógyszerezni magam azért választottam ezt; de most épp nyomozom mi van ha egyhuzamba szedem hónapokig. Mert amíg nem szedtem 2 hétig addig rosszul voltam.
2013. nov. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!