Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elmenjek avagy se?

Elmenjek avagy se?

Figyelt kérdés

Anyukámat tavaj felhívta az ofőm, hogy falcolok és, hogy ezt az osztálytársaim is észrevették. A szüleim beszéltek velem és arra jutottunk, hogy felhívnak 1 pszichológust, aki segített a barátunknak is. Ő azt mondta, hogy nem válal el és ajánlott mást. Nadebár a másik szakember kórházban dolgozik és én féltem attól, hogy továbbküld. Így beszéltem a szüleimmel, hogy nem lenne jobb a suli pszichológus és mondtam egy két dolgot, hogy aztmondják, jó. Ja és az sem maradhat ki, hogy az is benne volt az alkuban, hogyha nincsen semmi komoly és úgy érzem hogy nem kell több találkozó akkor nem kell mennem. Elmentem 5 alkalommal, a pszichológus úgy gondolta hogy kellene még több de én nem így nem mentem.

A falcolással nagyjábból le tudtam állni, de most megint erősödik a vágyam hogy megtegyem. És hát ott vannak még más dolgok is.

Anyukám újra elkezdte mondani hogy jó lenne ha elmennék a kórházas szakemberhez mert ő mégis tudja a dolgát. Ti mit ttennétek? Elmennétek hozzá vagy inkább csinálnátok mindent min eddig?



2013. okt. 30. 23:50
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

Elmennék. Én elmentem, amikor pszichológushoz való problémám volt, mert normálisan akartam élni.

A kérdés az, hogy örökké vagdosni akarod-e magad?

Mert ha nem, és akarsz normális, boldog életet élni valaha, akkor menj. És ne lépj le a terápiáról 5 alkalom után.

2013. okt. 31. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mi az a falcolás?:O
2013. okt. 31. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy, és fiú vagy lány?


5 alkalom a pszichológusnál nem elég, akkor sem, ha máris úgy érzed, hogy jobban lettél. Nem kellett volna leállnod. Amúgy nem kell félned a kórházas szakembertől, nem fog bezárni, befektetni a kórházba, meg gyógyszerszedésre sem fog kényszeríteni - ha fel is írja, beléd nem tömheti.

Fontos, hogy te magad meg akarj gyógyulni! Ez az, amit senki nem tehet meg helyetted. Ha akarsz gyógyulni, akkor tudnak segíteni.

2013. okt. 31. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat.

A falcolás másnéven vagdosás és persze, hogy nem akarom örökké csinálni.

Az öt alkalom tudom, hogy kevés, de csak rosszabbúl lettem tőle, megijedtem és abbahagytam. Minek mennék olyan helyre, ahol csak rosszabbodik a helyzetem?

17L

2013. okt. 31. 13:24
 5/6 anonim ***** válasza:

Mitől ijedtél meg?

Ha sokáig elfojtott problémák kerülnek a felszínre, az valóban ijesztő lehet. Ilyenkor erősnek kell lenni. Ha szembe mersz nézni velük, akkor meg fogod tudni oldani őket.

Esetleg nem volt szimpatikus a pszichológus? Vagy valami "alternatív" módszerrel dolgozott?

2013. okt. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a pszichoterápiánál gyakori, hogy az ember az elején rosszabbul van. Hiszen beszélnie kell magáról, a problémájáról, esetleg régen eltemetett dolgokkal néz szembe. De pontosan ez az, amivel fel lehet számolni ezeket a problémákat, úgyhogy muszáj végigcsinálni. Szembenézés nélkül nem fognak megoldódni.
2013. okt. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!