Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ilyen erdemes a korzeti...

Ilyen erdemes a korzeti orvost felkeresni? Esetleg tapasztalta mar ezt valaki? Depresszio lenne ez vagy valamilyen panikbetegseg?

Figyelt kérdés
Igazabol evek ot sok problemam volt az eletemben.Szuleimmel,baratokkal(akik ma mar nincsennek).Van parom is de igazabol nem foglalkozik velem,uj emberek fele meg keptelen vagyok nyitni. Korulbelul nyar eleje ota vagyok abban a helyzetben hogy ha utcara kell mennem vagy csak a boltba rosszulletek fognak el. Remegek,izzadok,nehezen kapok leveget volt hogy azt hittem barmelyik percben elajulhatok.Es ez minden egyes alkalommal ha valahova mennem kell.Jo lenne mar munkat keresni is de a gondolattol is rosszul vagyok hogy emberek kozott kell lennem.Nagyon zavar ez az egesz es tudom nincs ez rendjen.Nem igazan ismerkedem uj emberekkel ha tehetem inkabb tavol tartom magam mindenkitol.Nem tudom ilyen jellegu problemaval fel kereshetem e a korzeti orvosomat.

2013. nov. 2. 16:37
 1/5 anonim ***** válasza:

A pszichés betegségek gyógyítója a pszichoterapeuta (olyan pszichológus, orvos, stb. aki terapeuta kiképzésben is részesült), máshoz hiába fordulsz, jó esetben is csak nyugtatót, vagy hasonlót kapsz.

https://www.youtube.com/watch?v=vzGIQczkwwo

2013. nov. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Terápiára kellene elmenned szerintem, mert az oldaná meg a helyzeted. Igaz, ha szednél valami enyhébb szorongáscsökkentőt, akkor az is tudna javítani az állapodon. Nem kellene elfogadni erős gyógyszereket állandó jelleggel, csak alkalmira engedd meg a Xanaxot, Frontint, esetleg Rivotrilt (benzodiazepin nyugtatók). De óvatosan vele, mert könnyen rá lehet szokni. Amit szedtem folyamatosan: Spitomin (tartós szedésű szorongásoldó gyógyszer), Valdoxan (szedáló antidepresszáns - alvászavaros depresszióra), és alkalmanként beveszek 1-2-3 szem 0,25-ös Frontint, ha pl. a pánikrohamom előjön, vagy alig tudok aludni. Amúgy meg nagyon nagy segítség tud lenni szükség esetén. De hogy a pszichiáterem szavaival éljek: piszkosul rá lehet szokni. Ebben egyetértünk, de nem minden pszichiáter gondolja ezt. A pszichiáter tud időpontot kérni neked a pszichológiára, ha szükségesnek látja. Mondd is neki, hogy szeretnél járni hozzá.


Üdvözlettel

2013. nov. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
szociális fóbia, tapasztalom. triptofánt érdemes lehet kipróbálnod én is tervezem
2013. nov. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat :)
2013. nov. 2. 19:52
 5/5 anonim ***** válasza:
szivesen:)
2013. nov. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!