Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 25 évesen Pánikbetegség,...

Géza _25 kérdése:

25 évesen Pánikbetegség, deperszonalizáció felerősödése. Van ebből kiút?

Figyelt kérdés
Többször szerepelt ez a téma de úgy gondoltam muszáj írnom mert most estem nagyon kétségbe. Nagyon nem volt könnyű gyerekkorom alapból apum 10 éves koromba halt meg utána édesanyámmal nagymamámal laktam de anyum idegi alapon kikészült vagy ivott v gyógyszert kellett szednie és 11-12 évesen durva dolgokat tapsztaltam többször az ügyelet v mentő jött érte papírra kellett írni dolgokat különben egyszerűen nem jegyezte meg,nagymamám is meghalt. 13 éves koromban nevelőszülőkhöz kerültem ahol nagyon szigorúan fogtak időközben édesanyám is meghalt. A folyamatos megfelésnek meg az előzményeknek köszönhetően 20 éves koromban kijött egy durva pánikroham ügyelet kellett azt hittem szívinfarktus ekkor még nem tudtam mi van de az ügyelets orvos egyből rávágta h ez bizony pánikroham,innentől nagyon nehéz időszak jött ott volt a frontin nálam nem bírtam aludni se éjszakánként,nagyon sokat olvastam róla végül 2009 ben jött egy új suli társaságom lett kimozdultam elkezdtem ismerkedni és szép lassan helyrejött a dolog persze időnként előjött(szédülés,gyomorgörcs ájulás félelem stb) 2 éve egyedül költöztem a saját lakásomba mert időközben lett,utána se voltak problémák főiskolát kezdtem el sok ember vett körül viszont szép lassan egyedül maradtam a sulit abbahagytam nincs munkám se jelenleg. Februárban egyszercsak visszajött egy kirándulás közben a pánikroham onnantól kezdődött az egész előlről megint. Barátnőim nem igazán voltak augusztusban lett egy viszont 2 hónapig tartott de előtte is lepleznem kellett ezt a dolgot de kezdtem jobban lenni egy fokkal. Azonban a helyzet eldurvult elkedtem inni és bizony pár napja elkezdtek kijönni a deperszonalizáció jelei olyan mintha ez az egész nem is lennék és pörgetem magam ezen nagyon megijedtem félek h elvesztem az önkontrollt természtesen mikor valamennyire sikerül lenyugodnom a sírás elkezd kerülgetni most akarom rászánni magam pszichiátria rendelésre de félek h addig a kórházban fogok kikötni :// Minden féle ötletet elképzelést javaslatot szívesen fogadok.

2013. okt. 22. 14:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Azzal, hogy idokozben valtozott az eleted eleg sok pozitiv iranyban, az nem azt jelentette, hogy a gyerekkorban ert

traumak is eltuntek. Azok meg mindig benned vannak, es valoszinu azok okozzak meg a gondot.

Azokat kene feltarni, helyrerakni amire jo a pszichoterapia , de mindenfele onismereti csoport,

vagy onfejleszto trening, kognitiv viselkedes terapia is segithetne (ez ugye penzbe kerul).

Ha megis egyedul probalkoznal helyrerakni onmagad, vannak onsegito konyvek, cikkek es videok is a neten..olvasni kene oket, es

kiprobalni amit javasolnak...

Az ivast mindenkepp abba kene hagynod, mert az nem megoldas, helyette a feszultseget celszerubb sporttal levezetni..

ha panikrohamaid vannak arra van egy jo oldal ahol sok segito cikk van (panikbetegseg.eu)...

ha egyedul sehogy se birsz, akkor mindenkepp orvosi segitseg kene.....

2013. okt. 23. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget biztos h a gyerekkori dolgokkal van a gond egyszerűen még mindig nem bírtam túltenni magam ezeken most néhány napot nevelőimnél voltam egy fokkal jobb a helyzet de viszont bennem van h megint előjön ez az idegen test érzés szóval aludni nem bírok rendesen és folyamatosan elkezdtek beugrani gyermekkoromból a képek saját magammal vívom a harcot mindenképp felkeresek pszichoterapeutát de pszichiátriára is bejelentkezek de durva gyógyszerek rivotril és társai nélkül szeretnék helyrejönni az egyedüllét is rájátszik ezekre amúgy rájöttem..
2013. okt. 24. 13:53
 3/4 anonim ***** válasza:

bocs, de időhiány miatt nem olvastam az előzményeket, csak a kérdést.

ahogy látom, te aztán megszívtad minden téren. nincs könnyű életed. más már rég öngyilkos lett volna ilyen dolgok után. úgyhogy bátran jelentem ki, hogy te nagyon erős vagy.

annyit írnék még, hogy amilyen gyorsan (mert ugye tudjuk hogy nagyon gyorsan) összeomlik minden az életbe, hirtelen minden elvesztése, értelmetlenség, mélypont..stb

olyan gyorsan helyre is jön. ennek lehetőségét mindig tartsd fent, és soha ne add fel!


az önkontroll elvesztésétől való félelem, szívrohamtól való félelem, maga is a pánikbetegség tünete. sok embernek van ilyen, ne izgulj nem vagy egy különleges eset, nem fognak bezárni. :)

menj pszichoterápiára, csináld amit jónak látsz. eddig is kimásztál mindenből, durvákat írtál, legyél büszke magadra. most is ki fogsz.


az alkoholt azonban minden körülmények közt kerüld! legyél őszinte mindenkivel, vesztenivalód nincs, nem kell titkolóznod. könnyebb lesz úgy

2013. okt. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Még egyszer köszönöm szépen igen eddig főleg a szívrohamtól ájulástól való félelem jött ki de ez utóbbi pár napban szó szerint az önkontroll elvesztésétől félek illetve a deperszonalizációtól rémültem meg nagyon mikor rám jött a roham és sajnos sokszor eszembe jut ez a dolog mintha nem is lennék és olvastam ilyet h létezik ilyen szindróma is és az többet nem is tudja h ki is ő valójában magyarul kilép a testéből mert nem bírja tovább egyszerűen az idegrendszere most nem tudom h ez az e v csak a pánikbetegség ezen tünete erősödött fel ennyire..
2013. okt. 24. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!