Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetnek? Hogyan valtozhat...

Mit tehetnek? Hogyan valtozhatnek?

Figyelt kérdés

elosszor is , kulfoldon elek szuleimmel mar egy ideje szoval azert rossz a helyes irasom, es az ekezetekert is bocsi. kicsit hosszu ezt leirni ezert reszletekre bontom, hatha ugy jobban megertitek..


SULI: evvesztes vagyok (18 eves) ezert juniusban kellett volna befejeznem a 12.et (sima gimi) de nem jartam be.. nyari szunetben kicsit ossze szedtem magam, beiratkoztam egy `gyors talpaloba` ahol 3 honap alatt 3 tantargyat letudhatok. ( a sima gimiben fel ev alatt 4 tantargy van meg) es ebben a 3 honapban kb 1 hetet voltam bent.. felkelek reggel es nem megyek be vagy van amikor inkabb alszok . tegnap inkabb kitakaritottam az egesz lakast , cask hogy ne menjek suliba..


Baratok/BARATNOK:

az osszes baratnom hatat forditott nekem (persze jogosan) barmikor ha hivtak valahova en mindig talaltam egy jo indokot, hogy ne kelljen mennem. es igy szepen lassan egyre kevesebbet es kevesebbet hivtak..


ALVAS: egyszeruen nem tudok aludni, lefekszem idomben, de hajnali 4 kor meg mindig cask a plafont bamulom.. es 10 fele mar fent vagyok.. egesz nap hulla faradt vagyok, de nem megy az elalvas.. mar kertem az orvosom , hogy valami altatot irjon fel nekem kb 2 hetre , hatha az vissza zokkent a rendes alvasba.. hat elso este bevettem egyett nem hatott masodik este bevettem 2 ugysem hatott harmadik este mikor mar 6 is bevettem baratom elvette tollem es kidobta , de akkor is cask kabult voltam tolle meg mintha be lettem volna rugva, aztan hajnalban valamikor elaludtam, aztan ugy keltem mint egy mosott kaki..


baratommal lakom mig o dolgozik addig en `suliban` vagyok . marmint o meg a szuleim igy tudjak, de most , hogy jonnek a vizsgak nemtudom, hogy mit tegyek, mert ugye az nyilvan valo, hogy nem vizsgazhatok..az eletkedvem egy nagy nulla. ha bele gondolok a jovomben sehol sem latom magam.. pedig nem ilyen voltam! mindig minden hova jarkaltam baratnoimmel. 95 szazalekos tanulo voltam, ha valaki megkerdezte, hogy hogy kepzelem el a jovomet, rogton tudtam a valaszt. ugyved szerettem volna lenni . most meg cask a kifogasok jonnek, hogy miert is nem lehetek ugyved..

tudom, hogy egy hatalmas nagy szerencsetlenseg vagyok, cask nehez talpra allni , nemtudom, hogyan `csinaljam` hetvegente dolgozom, az a ket nap van , hogy kimozdulok a lakasbol..

eklezdtem teljesen megvaltozni, duhkitoreseim vannak, vagy ha cask egy ici pici veszekedesunk van a baratommal akkor megvarom mig elmegy es akkor elkezdem a falat utogetni, vagy karmolni harapni magam mig sirok visitok mint egy orult ( persze mire hazajon baratom , mintha semi sem tyortent volna. plusz nem cask azert csinalom azt mert veszekedtunk ezt onnan tudom , mert amikor sirok meg bantom magam akkor nem ra vagyok merges hanem magamra cask `kell` az a veszekedes , hogy kijojjon belolem.

elkezdtem meghanytatni magam, mert felek, hogy meghizok attol , hogy cask itthon ulok es sehova sem megyek.. most ebben a pillanatban tisztaban vagyok azzal , hogy nem jo, hogy mennyire artalmas de abban az adot hangulatban eppen lesz.arom..

pszihologushoz azert nem szivesen mennek el, mert cask azert , hogy azt mondogassa , hogy aham aham oke mhm, es a vegen felirjon valami dilis nyugtato tablet, nem hiszem, hogy nagyon segitene.

igy ezert itt hatha tud valaki valamit tanacsolni, vagy ha valaki volt hasonlo cipoben, hogy maszott ki ebbol?!

elore is koszi


2013. nov. 6. 11:26
 1/1 automatakoktel ***** válasza:

szia! amiket leírtál azok szinte egy az egyben a szerotoninhiány tünetei is lehetnek... ami akár biokémiai okok miatt is bekövetkezhetett, tehát nem kell hozzá feltétlen trauma meg minden.


ezesetben tünetkezelésre szuper lehet a triptofán, ebböl a szervezet készít magának szerotonint meg melatonint, ez utobbi az alvásra jó. de hogy hogyan alakulhat ki ez a probléma azt még nemtudom. javaslom járj utána.

2013. nov. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!