Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért érzek vágyat a hajevésre?

Miért érzek vágyat a hajevésre?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy gusztustalan és emészthetetlen, stb., de nagyon zavaró, ha meglátom, hogy valakinek milyen szép a haja (főleg, ha szép fénye van), akkor az a vágy kerít hatalmába, hogy egyek belőle (csak egy keveset, ami nem árthat meg). Nem találtam semmi hasonló esetet a neten, teljesen tanácstalan vagyok, hogy ez miért van. :S

2013. nov. 7. 20:31
 1/10 anonim ***** válasza:
Fú b+....
2013. nov. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Van egy ilyen betegség. Érdekes, hogy semmit sem találtál róla a neten, pár éve még a tv ben is mutattak ilyen eseteket.
2013. nov. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Bárzsing ***** válasza:
Trichophagia, bár általában a saját hajukat szokták kitépni és megenni az ilyen emberek, nem másét.
2013. nov. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Majd ha rátekeredik egy szál az ízlelőbimbódra úgy, hogy a sebész szedi le, akkor leszoksz. Bár nem kívánom senkinek ezt az érzést. :D
2013. nov. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az X-akták sorozatban volt egy rész, amiben egy hajfetisiszta csávó nőket rabolt el, megmosatta velük különböző samponok gazdag választékával a hajukat, aztán megölte őket és a hajukkal cirógatta magát. Kb. ez jutott eszembe erről a kérdésről, bocsi :D Most komolyra fordítva: ezt kezeltesd, mert beteges. Olyan tényleg van, hogy valaki a saját haját eszi, de ez, hogy máséra kattansz rá, elég ijesztő.
2013. nov. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Másokra ártalmatlan vagyok, nem vagyok közveszélyes :S Csak egy furcsa érzés.. :(
2013. nov. 7. 21:59
 7/10 anonim ***** válasza:
magnézium vagy vashiányra is utalhat, ha furcsa dolgokat akarsz enni (haj, fal, föld, stb). Én pl nagyon sokáig ettem homokot, radírt, rotringhegyet, krétát és falat. Pár éve ez elmúlt, biztos megszűnt valamilyen nyomelem hiánya :D
2013. nov. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A haj kitépkedése, evése pont olyan mint a körömrágás. Súlyos stresszel kapcsolatos, de ez egyértelműen az érzéshez, tapintáshoz vezethető vissza, illetve a fejmasszázshoz hasonlító érzésre. Az ilyen emberek a haj töredezett vagy hullámos szálait keresik meg és szedik ki, szálandént játszanak vele... Nekem ilyen betegségem van, de szembe nem jutna mások hajához hozzányúlni. Márcsak azért sem, mert rettegek tőle ha valaki más hozzányúl az enyémhez, ami ritkás néhol.


Az hogy mások haját akarod az viszont valami tök más lehet, mert azt nem érzed belülről.

Melyik részét szeretnéd megenni? A hajhagymát vagy magát a hajat?

2013. nov. 10. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló, köszönöm a hozzáértő választ! A hajhagymát akarom, de ha szép és egészséges a szál akkor azt is (nem töredezett, egyenes, nem festett, stb.). Nem mindegy, hogy milyen és kinek a haja. Egyszerűen nem értem miért van ez :( Szégyellem, esetleg privátban beszélhetünk róla?
2013. nov. 10. 09:30
 10/10 anonim ***** válasza:
Persze, írj rám, szívesen segítek.
2013. nov. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!