Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az emberek miért ítélik el a...

Az emberek miért ítélik el a vagdosást?

Figyelt kérdés
Van egy barátnőm akiről nem rég derült ki, hogy vagdossa magát. Nem mutatta soha senkinek a vágásokat (nem is divatból csinálta). Nagyon sok rossz dolgon ment keresztül. Rettegett, hogy valaki meglátja a vágásokat rajta. A kezét, combját, karját, lábfejét, mindenét vagdosta. Már kap kezelést és amikor megkérdeztem miért azt mondta így büntette magát és azért mert így képes volt elviselni a fájdalmat. Én megértem őt. Úgy értem, hogy próbálok empatikus lenni de rengeteg ember az ilyenekre azt mondja, hogy bolond vagy ostoba. Pedig én nem így látom. Tele van kétségbeeséssel, fájdalommal, szomorúsággal és segítségre van szüksége. De miért vannak ilyen gonosz emberek akik nem fogják fel ezt?

2013. nov. 9. 12:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
Tévedsz, ennek köze nincs a gonoszsághoz, ez túlélési ösztön. Aki vagdossa magát, az mentálisan labilis, mint ilyen veszélyes lehet akár másokra is, így teljesen természetes, hogy ennek megfelelően az emberek igyekeznek megfelelő távolságot tartni tőle, magyarul kiközösítik.
2013. nov. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Első válaszoló, nem értek veled egyet.
2013. nov. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Azok akik vagdossak magukat legtobbszor nem bantanak mast. Magukra mergesek, magukat akarjak megbuntetni es nem mast.
2013. nov. 9. 12:55
 4/15 A kérdező kommentje:
Meg rengetegen azt mondjak ezt divatbol csinaljak. Ezt is hulyesegnek talalom. Egy ilyet divatbol? Ebbe semmi divatos nincs, hogy valaki sajat magaban okoz kart es szetszabdalja az egesz testet.. Legfokepp erre is ertettem a kerdest, hogy emberek miert mondjak az ilyen emberekre hogy divatbol csinalja ugyis
2013. nov. 9. 12:58
 5/15 anonim ***** válasza:
A legtöbbször a kulcsszó, neked meg elég, ha csak egyszer csapnak kupán egy baltával. Kockáztatsz a mért is? Ne úgy nézd a dolgot, hogy ismered, hanem hogy szembejön veled az utcán, mint egy tök ismeretlen. És a logikát fogd fel, az agy kényszeresen elemzi a világot, hogy kiszámítsa mi fog történni, annak érdekében hogy életben tartson. Ezért aztán piszkosul utálja a kiszámíthatalan dolgokat, automatikusan veszélyesnek ítéli azokat -hiszen ez a biztosnágosabb lépés- és elkerüli a forrást ha tudja. Aki vagdossa magát, annak a fejével baj van, ergó kiszámíthatlan, ergó nem szeretünk a közelében lenni. Nyugodtan ki lehet próbálni, ugyez a helyzet pl egy Dawn-kórossal is, leültetik melléd bizony piszok ideges leszel, mert az agy nem érti a mozdulatait, veszélyesnek ítéli, függetlenül attól, hogy van-e rá oka vagy nincs. Ez így működik.
2013. nov. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%
A bolond embereket nagy ívben elkerülöm! Még a végén valami kárt tesznek bennem is.
2013. nov. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Az ilyen bunko emberekre gondoltam. Nezz utana egy kicsit, hogy aki magat vagdossa az mas nem bant. Maximum aki skizofren de az magat se vagdossa hanem durvabb dolgokat tesz magaval. Nem bolond hanem beteg
2013. nov. 9. 14:52
 8/15 anonim ***** válasza:
48%

Te nézz utána! Aki pszichésen instabil, az nem viselkedik logikusan. Teljesen mindegy hogy vagdosás vagy szcientológus, vagy bármi más. Aki nem viselkedik normálisan, az félelmet kelt az emberekben. Ennyire egyszerű.


Engem egyáltalán nem zavar egyébként ha valaki vagdossa magát, csak nincs kedvem vele beszélgetni, szexelni, vagy a közelében lenni. Ez nem bunkóság. Vannak még sokan olyanok, mint ő, lelki sérültek, vagy betegek, haverkodjon velük.

2013. nov. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Bárzsing ***** válasza:
100%
Ne akarj empátiát verni az olyan emberekbe, akikben nincs, mert nem lehet. El kell fogadni, hogy sajnos ők nem fogják megérteni ezt. Az a lényeg, hogy te empatikusan állsz a barátnődhöz.
2013. nov. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Az a lány csak depressziós és azért vagdossa magát, nem félni és elítélni kéne, hanem segíteni rajta.
2013. nov. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!