Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hipnozissal kigyogyitható a...

Hipnozissal kigyogyitható a pánik betegség? Van valakinek tapasztalata hipnozissal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

2013. okt. 10. 12:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem igen, hipnózissal ennél komolyabb kísérletek is folynak, és helyenként nagyon meglepő eredményeket értek el (fájdalomcsillapítás, rák!).


De nem kell semmi ezoterikusra gondolni!! Én már voltam hipnotizálva, az ELTE pszichológián végzett tudományos kísérlet keretein belül. Kb. olyan, mint egy nagyon mély, kívülről segített meditáció. Sztem bármilyen más meditációnak ugyanennyire haszna lenne, a hipnózis csak abban más, hogy mivel pontosan lefektetett szabályrendszere/metodikája van, vizsgálható tudományos módon.


Fontos még azt is tudni, hogy nem mindenki hipnotizálható. De aki az, annál tényleg meglepő dolgokra jó.

2013. okt. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2013. okt. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Passiflora ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Ha gondolod, szívesen ajánlanék Neked egy másik módszert, ahol szintén nem gyógyszerrel igyekeznek "megoldani" a problémádat, hanem úgy, hogy megtalálják a tudatalatti okát, gyökerét.


Én három és fél éve találtam rá (nem pánikbetegséggel, hanem egy olyan élethelyzetben, amikor egy testi-lelki trauma után nehezen tudtam továbblépni, tele voltam megválaszolatlan kérdésekkel, és meg voltam győződve arról, hogy fontos lenne kideríteni, hogy milyen tudatalatti okai voltak annak, ami történt velem.


Ezért úgy döntöttem, megpróbálom a hipnózist. Pap Lambert István mesterhipnotizőrhöz szerettem volna elmenni, akivel korábban láttam elég meggyőző TV interjúkat és felvételeket hipnoterápiás ülésekről, illetve megszólaltak korábbi páciensei, de hosszú hónapokat kellett volna várni nála egy időpontra.


(a honlapja: www.hipnotizor.hu )


Ezért ajánlott valakit maga helyett Budapesten, akit ő nagyon jó szakembernek tart. Elmentem az illetőhöz, egész könnyen sikerült is hipnózisba vinne, de a három és fél óra alatt a konkrét problémám tudatalatti okának felderítéséhez semmivel nem jutottunk közelebb.


Ezzel természetesen egyáltalán nem azt akarom mondani, hogy ne hinnék a módszer hatékonyságában, de valamiért nálam, akkor és ott nem hozta meg a kívánt eredményt.


Akkor őszintén szólva nagyon csalódott voltam, és az is frusztrált, hogy kiadtam ennyi pénzt (12.000 Ft-os óradíjjal dolgozott), és gyakorlatilag nem lett eredménye.


Viszont utána rátaláltam erre a másik módszerre, és így utólag rendkívül hálás vagyok a gondviselésnek, amiért a hipnózis nálam nem hozott eredményt.


Egyrészt azért, mert akkor lehet, hogy sosem találok rá erre a másik terápiára, aminek az elmúlt három és fél évben rengeteg pozitív változást köszönhetek több életterületen is, másrészt azért, mert amit ezzel a másik módszerrel beazonosítottak a problémám valós gyökereként, az egy olyan, előző életben megélt traumatikus tapasztalat, aminek a testi-lelki átélése hipnózisban biztos, hogy nagyon megviselt volna.


(Utólag egyébként azt gondolom, hogy a tudatalattimból valószínűleg épp azért nem jött elő hipnózisban az az emlék, mert túl megrázó lett volna, feltehetően nem álltam készen arra, hogy szembenézzek vele, újra meg újra átéljem, és így dolgozzam fel.)


Magyarországon jelenleg még csak 34 embernek van meg hozzá a hivatalos képesítése, hogy ezzel a másik terápiával klienseken dolgozzon, többségük budapesti.


Ha esetleg érdekel a lehetőség, és megírod, hogy Te merrefelé laksz az országon belül, akkor szívesen ajánlok közülük valakit, és természetesen szívesen megírom azt is, hogy hol tudsz az interneten olvasni, tájékozódni magáról a módszerről, és visszajelzéseket olvasni róla kliensektől.


Semmiképpen nem beszélnélek le egyébként sem a hipnózisról, sem bármi más segítségről, amire Te nyitott vagy, és azt kívánom Neked, hogy találd meg azt a módszert, ami a Te esetedben a leghatékonyabb segítséget nyújtja.


Minden jót kívánok Neked, üdvözlettel:

Vera

2013. nov. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Casipohe válasza:

Kedves Vera!


Nagyon hálás lennék, ha leírnád nekem ezt a módszert, amiről itt írtál. Én pánikbeteg vagyok,és nagyon szertnék segítséget.


Előre is köszönöm!


ZSófi

2014. jan. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!