Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Disszociatív személyiség...

Disszociatív személyiség zavarban szenvedőnek általánosságban milyen gyógyszereket írnak fel?

Figyelt kérdés

"Tanulmányi úton" vagyok, egy fiktív történetemhez, melyben az egyik szereplő ebben a betegségben szenved. Elsősorban olyanoktól szeretnék válaszokat kapni, akik már jártak ilyen cipőben, és elmondanák, hogy mit írt fel nekik a doki. Én az anafranilt találtam a karakteremnek mint antidepresszánst, a nyugtatónak vagy Rivotrilt, vagy Frontint adnék neki (de ezen még gondolkodom).

Nagyon köszönöm előre is a segítséget!



2013. nov. 11. 20:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Az ilyen betegnek elsősorban pszichoterápia javasolt, a gyógyszerek CSAk a tüneteket enyhítik.

Többségük el sem jut orvoshoz szerintem (én pl még mindig nem..) De a lényeg,hogy a doki elvileg nem nagyon ír fel erre gyógyszert ha nem muszáj...

Mellesleg miért fontos hogy gyógyszert kapjon?...

2013. nov. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Természetesen a karakterem fog járni pszichoterápiára is, de fontos lenne a tüneti kezelés is - részben cselekmény szempontjából.

Egyébként miért nem szoktak felírni gyógyszert? Valahogy az az érzésem, hogy nem igazán veszik komolyan ezt a betegséget, ezért is szeretném a történetemben felhívni rá a figyelmet..

2013. nov. 28. 12:24
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez a betegség általában valamilyen gyerekkori trauma miatt alakul ki ha jól tudom... A gyógyszer meg nem fogja megoldani a problémát,csak a tüneteket enyhíti. Akkor nincs gyógyszer ha nem vészesek a tünetek,ha meg igen akkor a problémától függ. pl szorongásoldó,nyugtató,stb. Pontosabbat nem tudok még.. Ha majd tudok vmi pontosat megírom mindenképp.

Azt lehet tudni mitől alakul ki a karakternek ez a betegség? Vagy csak úgy van neki és semmi előzmény,trauma nincs?...

2013. dec. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igen, a traumát mindenképpen számításba vettem. A karakterem 8 évesen vesztette el az apját, aztán az anyja kvázi egyből újra is házasodott. Itt az anyjában is csalódott, meg a mostoha apja mindig éreztette vele, hogy ő nem családtag, pl "Uramnak" kellett szólítania, meg magáznia. Nem egy hatalmas trauma, de egy kisgyereknek szerintem ez is elég, ahhoz, hogy kialakuljon egy alternatív személyisége.

Ha tudsz valami pontosat, gyógyszerek terén akkor előre is köszi!:)

2013. dec. 6. 13:18
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Tudom, ez nem kimondottan a kérdésedre vonatkozik, de érdekelne a történet, amit írsz, sőt, igazából elég fontos lenne nekem egy ilyen történet, szóval ha megkérhetnélek, el tudnád nekem küldeni?:) Örülnék... Köszönöm!
2013. dec. 19. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! Ha még írod vagy netán befejezted én is szívesen elolvasnám :D ( Én is hasonló témákban szeretek írni.)
2013. dec. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

Esetleg én is elolvashatom? Annnnyira érdekelnek az ilyenek :)

A kérdésre válaszolva meg annyit, hogy én Haloperidolt vagy Ripedont adnék. Igaz, hogy ezek inkább skizofrénia elleni gyógyszerek, de mivel antipszichotikumok, ezért jók erre a betegségre is.

2014. ápr. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!