Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziós vagyok, mit...

Depressziós vagyok, mit tegyek : Antidepit szedjek orvos által vagy igyak napi szinten valamennyi alkoholt?

Figyelt kérdés
Mivel járok joban vagy kevésbé roszúl?
2013. nov. 12. 21:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az alkohollal csak rosszabbul járhatsz. Az orvos a jó megoldás.
2013. nov. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak ebből a kettőből lehet választani?
2013. nov. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Hát akkor már inkább a gyógyszer. De ha nem muszáj, akkor inkább azt se.

Orvoshoz viszont mindenképpen menj el! Nem biztos, hogy ír fel gyógyszert, ő fogja megítélni, mennyire komoly az állapotod. A legjobb megoldás a pszichoterápia lenne.

2013. nov. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Már írtak antidepit, de nem akarok elbutulni :/
2013. nov. 15. 15:04
 5/12 anonim ***** válasza:
Az antidepresszánstól nem butulsz el, de az igazi megoldás a pszichoterápia.
2013. nov. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
#4 jól látod kérdező.. mert egy ördögi kör indul el: megszokod, egyre erősebb és erősebb.. és az már valóban idegrendszer károsító. Tompává tesz, mintha egy bunkóval fejbe csaptak volna..zombivá. Ha nem muszáj, hagyd a fenébe. Nehéz az élet, de bátorságosnak kell lenni és elviselni. ÉS megvan a jutalma. Szép ajándékokat tartogat, aki bátor és nem nyúl pótszerekhez, vegyszerekhez, alkoholhoz. * * * Egyszer csak kinyílik a világ. És minden szenvedés ellenére látod majd: milyen szép. A fák, a madarak, a csillagok. * * *
2013. nov. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 szamo77db ***** válasza:
Szó sem lehet alkoholról! Én is hosszú ideje szedek antidepresszánst, egész pontosan 25 éve, amikor is öngyilkos lett az anyám. Nagyon sok féle gyógyszer van, egy jó orvos megtalálja a neked megfelelőt. És akkor az segít. De nyomatékosan kérlek, egy kortyot se igyál! És persze a gyógyszerre sem szabad inni! Ha szeretnél még beszélgetni ezekről a dolgokról, írj privit, itt megtalálsz! És nekem nem teher beszélgetni veled! De 3x mondom: az alkohol tilos, OK?
2013. nov. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Tüdőgyulladásom van, mit tegyek: beszedjem a gyógyszert, vagy inkább fürödjek jeges vízben?"



Kb. ilyen asszociációt keltett bennem a kérdés. Ugye te is tudod erre a kérdésre a választ? Hogy jutott eszedbe, hogy alkoholt kezdj inni? Te sem gondolod komolyan, hogy az segít, ugye? Aki depressziós, annak konkrétan tilos az alkohol. Ezenkívül ha valami elbutít, nos akkor az alkohol az. Hogy képzeled, hogy megoldja a problémádat? Azt hiszed, attól majd boldogabb leszel, ha drogozni kezdesz (mert félreértés ne essék, az alkohol tkp. drog). Ha elkezded, elindulsz lefele a lejtőn, és csak rosszabb helyzetbe kerülsz, mint ahonnan indultál.



Hallgass az orvosodra, ő a szakember. És csinálj pszichoterápiát!

2013. nov. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Orvos írt fel antidepit, de nem akarok beszedni mert elhülyülök lehet


Antidepri : Kedélyjavító + pusztítja agysejteket + mellékhatás + hozzászokás


Alkohol : Kedvjavító + Lassú agysejt pusztulás + társadalom elítéli


Szóval nem tudom mi a kevésbé roszabb :S

2013. dec. 11. 09:25
 10/12 anonim ***** válasza:

"Antidepri : Kedélyjavító + pusztítja agysejteket + mellékhatás + hozzászokás


Alkohol : Kedvjavító + Lassú agysejt pusztulás + társadalom elítéli "



Ezeket te találtad ki. Ugye nem ilyen mondvacsinált, bebeszélt indokok alapján akarsz döntést hozni? Az, hogy "antidepi"-t írsz, már önmagában is mutatja, hogy nem értesz hozzá, hiszen más típusúaknak más a hatása. És nem ezek a hatások, amiket te leírtál. Ne kifogásokat keress, meg buta indokokat gyárts, hanem hallgass az orvosodra, aki nálad jobban tudja! Majd ha elvégzed az orvosit, és több éves kutatás során tanulmányoztad mind az alkohol, mind az antidepresszánsok hatásait, akkor majd írhatsz ilyen "frappáns összegzéseket". Addig ne próbálkozz vele. Én se tervezek autót úgy, hogy nem értek az aerodinamikához.


Azt meg külön kiemelném, hogy nevetséges, hogy az szempont, hogy mit ítél el a társadalom, amikor az egészséged a tét. Különben ha csak ezt nézzük, lehet, hogy az antidepresszánst is elítéli (nincs egyébként olyan, hogy "a társadalom", én pl. nem ítélem el). De ez senkit nem érdekel, mert a lényeg az, hogy te meggyógyulj.

2013. dec. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!