Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem sok ez a gyógyszer? Meg...

Nem sok ez a gyógyszer? Meg fogok gyógyulni?

Figyelt kérdés

Egyszerre kell szednem ezeket a gyógyszereket a következő adagolásban: Reggel 1 Parogen és 1 Spitomin, Délben még 1 Spitomin és 1 Xanax, Este 1 Heles Sr és még egy Xanax.

Hetente egyszer járnom kell pszichológushoz is. Tegnap írták fel ezeket, eddig csak xanaxot szedtem. Kicsit ijesztő ez a sok gyógyszer és azt sem tudom pontosan, milyen lesz a hatásuk, van valakinek tapasztalata? Köszönöm :)



2013. nov. 13. 19:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Gondolom, szorongásos depresszióra írták.

A felsoroltak közül az estivel nem értek egyet, mert a Helex hatóanyaga ugyanaz, mint a Xanax, csak hosszított hatású. Ezért fura, hogy ugyanabból kell bevenned. Elvileg estére elég a Helex SR.

A Spitomin is szorongásoldó, ezért gondolom, hogy idővel a Xanaxot (Helexet) el lehet hagyni.

2013. nov. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is idővel elhagyják a xanaxot, mert a spitomin is szorngásoldó, csak az nem azonnal hat, mint a xanax. Szóval gondolom azt azért írták fel, hogy már most oldódjon kicsit a szorongásod
2013. nov. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges, hogy azért írták föl estére a Helexet is és a Xanaxot is, mert a kérdező alvászavarban szenved, és nem csak az át -, de az elalvással is gondok vannak. A Helex nyújtott hatású, az átalvásra jó, de nekem pl. este 7-kor már be kell vennem, hogy 11 felé egyáltalán érezni kezdjem...Ha hamarabb akarok elaludni, beveszek mellé egy sima Xanaxot, az azonnal kiüt. Szóval szerintem az elalvás + átalvás biztosítása miatt írták így fel.
2013. nov. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
57%

Kedves kérdező!

Szerintem ne vitasd meg, hogy az orvos helyesen írta fel neked ezeket a gyógyszereket, hanem bízzál benne, hogy meg fog gyógyítani. Az összeállításból is látszik, hog gondosan válogatták ki, a betegségedre. Semelyiket sem hagyhatod ki, vagy el, bármit javasolnak itt a GYK mondvacsinállt szakértői. Úgy szedd be, ahogy az orvos előírta neked. Ha gondod van menjél vissza, és az orvostol kérj segítséget.

2013. nov. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)


Hát ez egy elég hosszú történet. 23 éves vagyok, de már gyerekkoromban is voltak problémák, aztán 4 éve elkezdtem magam vagdosni, és egy éve született meg a kislányom, amitől eleinte jobb volt a helyzet, de most már sokkal rosszabb lett, letargiába borultam totálisan, még a családtagjaimról is azt gondolom, hogy minden gondolatuk, hogy engem utálnak, pedig ez nyilván nem igaz, de folyton összeesküvés elméleteket gyártok, bőgök, vagdosom magam ( ritkán most már ) meg ilyenek. Xanaxot eddig is sokszor kellett szednem, tegnap voltam a pszichiáternél, azt mondta, hogy szorongásos betegség és depresszió, csak hát mivel itt a kislányom, nem merek ennyi féle gyógyszert bevenni, nem tudom, lesz-e valami fura hatása, de ha igazán semmi kirívó, akkor szedni fogom :) csak a mennyiségtől ijedtem meg. Igen a Helex-et azért írták fel, mert hajnal egyig is bámulom a plafont nem tudok aludni akkor se ha xanaxot vagy frontint veszek be estére, meg a citromfű tea,valeriana sedativ pc és ezek kombinációja se segített.

2013. nov. 13. 22:18
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Nem akarom elhagyni,vagy kevesebbet szedni, csak még sosem szedtem ilyeneket és nagyon megrémültem,hogy egyszerre 3 ilyen ismeretlen dolgot is szednem kell, mert egyedül vagyok a kislányommal napközben és félek, nehogy valami dilim legyen a sok gyógyszertől :) De természetesen mindent beszedek, csak információt próbáltam gyűjteni.
2013. nov. 13. 22:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!