Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Segít a pszichológus?

Segít a pszichológus?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

23 éves vagyok.Nem mondom,hogy nekem volt/van a legnehezebb életem a világon,mindig van olyan,akinek rosszabb.

10 éves koromban elváltak a szüleim,azelőtt se volt gyerekkor (sajnos okvetlenül voltam időnként verve...nem kell részletezzem).

10 éves koromtól kollégista voltam,a szüleim tettek még egy próbát a kapcsolatra,de nem sikerült.9 év kollégium hosszú idő volt,életem egyik legrosszabb időszaka volt,mert bár szerettem ott lenni,de senki nem volt igazán mellettem.Általános és gimnáziumi suliban is mindig kinéztek,könnyen ki tudtak kezdeni,gyenge voltam,sosem tudtam magam megvédeni.

Közben volt egy nálam idősebb férfival 3 évig kapcsolatom.Szétmentünk nagyon békésen,aztán valahogy sikerült egy pasival összejönnöm,aki életem egyik legrosszabb választása volt,és szerencsére vége lett.

Közben a családban már lassan kezdtek éleződni a helyzetek anyám és köztem,több okból kifolyólag (pénz kölcsönkéregetés,cseszegetések stb,ezt miért így csinálod stb.).

1 évig dolgoztam egy cégnél,ahol női mivoltom miatt kinéztek...Most van egy kapcsolatom,immár több,mint egy éve.Különbözünk elég sok mindenben.Őt normálisan felnevelték a szülei.Én meg teljesen más vagyok...semmit sem úgy látok,mint ahogy a többi ember,máshogy cselekszem,kevés jó döntést hozok.Elsiklok a részletek felett...nem figyelek rendesen.

Én nem akarok ilyen ember lenni.Számtalanszor átgondoltam már,tudom,hogy bennem van a probléma...nem értem,hogy miért pont ilyen sorsot szánt az élet,és miért nem tudok olyan lenni,mint mindenki más.Nem akarok különbözni a többi embertől,nem ezzel akarok kitűnni...BE szeretném bizonyítani,hogy egyedül is képes vagyok olyan döntést hozni,ami megállja a helyét...

Annyira kivagyok lelkileg,két napja sírok...sok a teher..a munkahely,a tanfolyam,előtte még mellékállásom is volt,de egyelőre szüneteltetem...egyetlen egy szabad napom sem volt szinte soha...nem jutottam semerre..

Csak normális válaszokat kérek,köszönöm.


2013. nov. 13. 20:18
 1/3 A kérdező kommentje:

Hozzáteszem,a szüleimmel teljesen tönkrement a kapcsolatom,csak az édesapámmal lettem jóban,akivel azelőtt évekig nem volt kapcsolatunk vagy nagyon rossz volt.

Most se öcsémmel se anyámmal,se nevelő apámmal nem beszélek.

Sajnos keresztanyukámék és mamámék sem keresnek.Ha én nem keresem őket,ők sem keresnek engem.Magamra hagyottnak érzem magam.Pedig ők a családom voltak...

Mindez azért történt,mert a párom mellett kiálltam,és anyám már már betegesen kitalált dolgokat,kombinált,és teljesen kiakasztott,túlzásba esett.

A kapcsolat nem hiszem,hogy meg fog javulni...nem lenne arra lelki erőm,hogy bármilyen kapcsolatot is létesítsek ezek után velük..

2013. nov. 13. 20:21
 2/3 II.Dartheon ***** válasza:

Szia!


Az eredeti kérdésedre a válasz: igen ,segít, és szerintem szépen haladsz...

próbáld meg az eddigi eredményeidet figyelembe venni, és azt elismerni magad előtt, hogy mit csináltál jól, és akkor az önbizalmad is elkezd kifejlődni.

Igen, nehéz beszélni, de ezzel már elindítasz egy téged segítő folyamatot - tehát ne a rossz dolgokat mondogasd magadban ,hane mhogy mit csináltál JÓL. és azt rögzítsd.. de igen, a pszicho jól jöhet :)

2013. nov. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A pszichológus csak akkor segít, ha kiképzett pszichoterapeuta. Valójában még tanácsot sem ad, hanem úgy vezeti a terápiát, hogy Te magad találd ki a helyes megoldásokatt.

A lehetőségeket megismerheted a Youtube-on, az "Út a nyugalomhoz, a lelki egészséghez" című sorozatban.

2013. nov. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!