Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit szólnátok ha kiderülne,...

Mit szólnátok ha kiderülne, hogy a gyermeketek vagdossa magát több éve?

Figyelt kérdés

Utána olvastam a dolognak, mert azt hittem divatból csinálja. A jobb combja tele van vele, a balon egy tenyérnyi, rengeteg heg. A kézfeje is, a csuklója, lábfeje, hasa, karja. De elmesélte, hogy régóta csinálja magát és ettől jobban érzi magát, vagy azért is csinálja hogy ezzel büntesse magát. Hétfőn viszem el pszichológushoz. Néha szomorú volt de nem akart róla beszélni, én pedig nem erőltettem, de sokszor mosolygott, nevetgélt. Most 17 éves, azt mondta 13-14 éves korába kezdte így érezni magát és akkor vágta meg magát először. Szerintetek ez milyen betegség tünete lehet?

Néha nagyon letört, ingerült. Én ronthattam el valamit?



2013. nov. 9. 12:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Depressziós. Nem hiszem, hogy te rontottál el valamit
2013. nov. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%

Igen, te rontottad el!

Azt hitted divatból csinálja????

Tudod, ha 15 évesen befesti valakinek a lánya a haját, na, az a divat.

De nem az, hogy vagdossa magát! Az nem hogy soha nem lesz divat, soha nem lesz normális!

Talán jobban oda kellett volna rá figyelni, és törődni vele, foglalkozni. Egy olyan környezetben kellett volna cseperednie, ahol mindenki őszinte lehet a másikhoz és meg lehet beszélni a problémákat.

Nyilván ez nem olyan környezet.

De most már ideje volt, hogy megjött az eszed. A pszichológus az egyik legjobb döntés. Viszont a szülőknek is segíteni kell. Nem csak a pszichológusnak.

Beszélgetni kell! Meg kell nyerni a gyerek bizalmát és megbeszélni mindent.

2013. nov. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válasz adó. Ez a dolog tegnap történt és azért gondoltam, hogy először divatból csinálja. Köszönöm a segítségeket.

Ha valaki tudna tanácsot adni azt szívesen fogadnám

2013. nov. 9. 12:28
 4/17 anonim ***** válasza:
Én azért próbálok tanácsot adni, mert ugyanabban a helyzetben vagyok, mint a lányod. Vidd el pszichológushoz, de számolj vele, hogy lehet nem segít semmit a helyzeten. A legtöbb, amit tehetsz, hogy megpróbálod megérteni őt
2013. nov. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Próbálom megérteni de nem hittem, hogy a kislányom azt mutatja, hogy jól van de közbe vagdossa magát. Miért csinálhatja?

Vagy egyáltalán erre hogy jönnek rá a fiatalok, hogy ettöl nekik "jó"?

2013. nov. 9. 14:47
 6/17 Bárzsing ***** válasza:
100%
A lelki fájdalmat alakítják testivé, mert így könnyebb elviselni. Nem csak vagdosással lehet ezt elérni, valaki harapdálja, üti magát, csak az kevésbé hagy nyomot, legalábbis nem egyértelmű, hogy a kék-zöld foltok honnan származnak. Ilyen szempontból divat csak a vagdosás: mivel a média ezzel van tele, ezt választják a legtöbben, nem a harapást vagy egyebet. De aki magát bántja, az nem divatból bántja magát, hanem valami problémája van. Nem feltétlen te vagy a hibás, és kár is bűnbakot keresni, mert nem lehet. Az a fontos, hogy most jót teszel neki azzal, hogy pszichológushoz viszed, és nem elítélő vagy vele szemben.
2013. nov. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszönom a válaszokat. Sajnos csak hétfön megyünk a pszichológushoz. Milyen vizsgálatokra számíthat a kislányom?

Sok helyen olvastam, hogy pár betegség tünete például: borderline személyiségzavar. De ez lehet akár sima depresszió is? Bár elég ingadozó volt a hangulata. De létezik, hogy így tudta titkolni az egészet, hogy nem vettük észre?

2013. nov. 9. 17:58
 8/17 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy lehetséges, hogy 4 éven keresztül titkolta? De úgy hogy nem vettünk észre belöle semmit csak, hogy néha fura és szomorú aztán pedig vidám
2013. nov. 9. 18:00
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Én 12 évesen kezdtem el vagdosni magam.Anorexia most meg bulimia miatt.Tudod ,aki elakar titkolni valamit az meg is teszi.Gyűlölök hazudni.Az elmúlt évekbe mégis tökéjre fejlesztetem.

Elmondom mi fog történni.Elmentek a pszihológushoz ,a lányod mosolyogva beszélget majd vele .

Először minden héten 2*elmentek majd ez csökkenni fog ,mert azt hiszi majd az orvos ,hogy a lányod jól van.

Egyre jobban kijöttök majd .

Miután egy vagyont kifizetsz véget ér az egész kezelés .

De ne hidd azt ,hogy meggyógyult a lányod ,mert soha nem fog.

Lehet ,hogy úgy csinál de hónapokkal később minden előröl kezdődik.

Gyógyszereket fog majd szedni ,hogy csökkentse a fájdalmát.

Nagyon jó anya ,ezt csak azért mondom mert az én anyukám is nagyon jó,de tudod egy idő után már csak egy dolog lesz az eszébe a halál ,de nem fogja még megtenni ,mert érted el.

De egyszer minden nagyon fájdalmas lesz.És...

Saját tapasztalatból írom.

Miért vagdossa magàt?Volt kövér?

2013. nov. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Ja 14/l
2013. nov. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!