Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet a viselkedésem annak az...

Lehet a viselkedésem annak az eredménye, hogy kiskoromban molesztáltak?

Figyelt kérdés

Nem nagyon tudom hogy hova rakjam ezt a kérdést,elég kényelmetlen...

Az a helyzet hogy mostanában jöttek fel bizonyos emlékképek a gyerekkoromból amiket nagy valószínűséggel az akkori kisgyerek próbált meg eltemetni,és sok kérdést vetettem fel magamban.

Nem érzem magam érzelmileg sebzettnek,hiába jöttem rá erre a dologra,lelkileg már nem nagyon hat rám.Az egyetlen reakció amit ez kiváltott belőlem,az,hogy talán megérthetem hogy miért vagyok az,aki.

-Egész életemben elhanyagoltam magam,nem törődtem a külsőmmel,a pattanásokkal,a hajammal,semmivel.

-Mániákusan kerülöm az embereket,képes vagyok akár plusz órás kerülőket sétálni hogy elkerüljem hogy összefussak valakikkel,még akkor is ha tudom hogy csak odabiccentenénk egymásnak és annyi,mehetnék tovább.

-Az érzelmi intenzitásom nagyon alacsony.Kevés dolog lep meg,nincsenek heves érzelmi kitöréseim szinte semmi felé(legalábbis ha szociális közegről van szó)és mindent inkább fejben elfogadok.Mimikám szinte nincs is,semmit sem lehet leolvasni az arcomról,még a tetszést,a kíváncsiságot,vagy az örömöt se(azért vannak érzelmeim,még ha nem is annyi)


Lehetnek ezek a gyerekkori trauma végtermékei?És ha igen,hogyan kéne változtatnom?Ha eddig nem ment,akkor már nem is lehet?Szeretnék egy egyszerűbb,jobb életet,de ha nem tudom hogy hidaljam át ezt a szakadékot,nem fog menni.


2013. nov. 16. 14:21
 1/2 anonim ***** válasza:
Igen, lehet annak a következménye. Pszichológushoz kéne menned, ilyen iszonyatos gyerekkori traumát nem fogsz tudni feldolgozni egyedül.
2013. nov. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
23%
Igen,lehetnek.A kineziológia is nagyon hatásos módszer.
2013. nov. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!